Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Shumen Trophy 2011


Postări Recomandate

Am primit invitatie la acest concurs http://www.4x4shumen.com/

Am vorbit cu colegii de club de la KAMIKAZE si suntem hotarati sa mergem mai multe masini.

Daca mai e cineva interesat sa zica aici,organizatorul zice ca face discount daca mergem mai multe masini :grin:

Taxa sportiva e de 50E/persoana.

Hotelul e 25E pe zi camera cu doua locuri.

Mancarea si bautura ieftina ca de suntem in Bulgaria.

Pe 1 septembrie se deschid inscrierile.

Eu o sa merg de curioazitate sa vad cum e offroadul la vecinii bulgari.

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 172
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Shumen Trophy 2011

 

Din ce am vazut la ei pe site au doua clase. Un fel de standard unde e obligatoriu Gps-ul si un fel de open dar fara limite la cauciucuri.

Cati km sunt din Bucuresti?

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Se face in aceeasi perioada cu Impotmoliada ...pare trial amestecat cu un traseu de padure...dar e ceva serios ptr ca vad ca anul asta e 11-a editie.

De la Bucuresti cred ca sunt in jur de 150km pana acolo.

 

Uite si un filmulet

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Pare foarte interesant si o sa adun si eu informatii de la prietenii mei bulgari.

Cum si tarifele sunt ok iar pentru mine este cel mai aproape eveniment cred ca am sanse foarte mari sa nu il ratez.Pe mine ma intereseaza clasa "incepatori"

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Taxa sportiva e de 50E/persoana.

 

Tupare, vezi ca taxa la clasa Master este in functe de momentul in care faci plata adica de 92 de euro pe 3 zile intra 1 septembrie si 30 septembrie, 128 de euro daca platesti in intervalul 1 octombrie - 31 octombrie sau 179 de euro daca platesti intra 1 noiembrie si ziua inceperii concursului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Tupare, vezi ca taxa la clasa Master este in functe de momentul in care faci plata adica de 92 de euro pe 3 zile intra 1 septembrie si 30 septembrie, 128 de euro daca platesti in intervalul 1 octombrie - 31 octombrie sau 179 de euro daca platesti intra 1 noiembrie si ziua inceperii concursului.

 

Atunci o sa platim pe 31 August :2dr

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Eu am vorbit cu organizatorul si mi-a spus ca e 50E/persoana.

A fost la TAT si am stat la povesti iar aseara m-a sunat si mi-a zis ca daca venim mai multe masini face si discounturi :grin:

 

Vreau sa merg de curiozitate,sa ved ce masini au bulgarii,ce trasee au la extrem si "turist",cum e la ei organizarea......la banii astia nu am ce pierde,chit ca stau la bere :2dr

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Eu am vorbit cu organizatorul si mi-a spus ca e 50E/persoana.

A fost la TAT si am stat la povesti iar aseara m-a sunat si mi-a zis ca daca venim mai multe masini face si discounturi :grin:

 

Vreau sa merg de curiozitate,sa ved ce masini au bulgarii,ce trasee au la extrem si "turist",cum e la ei organizarea......la banii astia nu am ce pierde,chit ca stau la bere :2dr

 

 

Eu am citit de pe site-ul lor.

Pentru voi e fain ca sunteti relativ aproape. Merita incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Suna interesant..Vin si eu la incepatori.Cred ca o sa depasim echipajele bulgarilor ca numar.Pretul competitiei este ok pt mine.Cum dreq pot vecinii sa faca pe banii astia ????

"Toata lumea este revoltata de ceea ce se intampla in toata lumea."
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Pai e simplu, exista doua clase learners si masters, noi cei fara rollcage ne bagam la learners adica standard!!

Mergem sa vedem despre ce e vorba si cum se poarta ei cu concurentii, cum fac traseele, cum sunt traseele, excursie de documentare am putea spune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Konstanitn (organizatorul) zice ca extremul e extrem dar eu tind sa cred ca e un open hard sa-i zicem ca la noi :grin:

 

Vedem la fata locului :2dr

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Tupare - dupa cum ti-am mai zis vin si eu :h5

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Tupare, vorbeste cu omul 2 trebusoare:

1. Sa intre si el pe aici pe forum sa ne zica cate ceva despre

2. Poate facem plata grupat din club (cluburi) ptr doritori este mai simplu si mai ieftin (comisioane timp deschidere de conturi ...)

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

@ Tupare vin si eu.

Ma bag la extrem....sa vad cum e in Bulgaria. Daca rup masina....stau cu voi, va fac ceaiuri cu rom si noi doi (doar noi doi) vom vorbi de 44 si 8274.:banana

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Tupare, vorbeste cu omul 2 trebusoare:

1. Sa intre si el pe aici pe forum sa ne zica cate ceva despre

2. Poate facem plata grupat din club (cluburi) ptr doritori este mai simplu si mai ieftin (comisioane timp deschidere de conturi ...)

 

 

Se rezolva ambele cerinte :)

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Hi Guys.

I am Konstantin Kirilov, the organizer of 4x4 Shumen trophy 2011.

First of all thank you Costine for taking the time and making this topic to the public.

 

Sorry for not being able to write on Romanian but... google -translate helps me a lot...

 

So... i am trying to make the ideas and questions of all of you in one place and answer them:

 

About grouping.. when making the online registration ( starts at 1st September ) there will be a text box at which you can take your TEAM name ( here we have a patented one: "The cherry team") as a nick name.. and there will be also a box where you can write a group name... When we take out the registrations and sum them up, we will know how many cars per group we have.

Payment can be made via bank transfer or at the registration ( only Bulgarian currency will do ;)

 

Next important things... LIFE INSURANCE ! It is out of the fee but we have managed to make a super nice discounts for them and you can get your insurance done at the registration for a small fee .

 

Hotel and stuff - There will be also registration for accommodation and a price list for the hotel when registration actually starts so you will get more info on that later on but last year we managed to get like 25 Euro per night per double room.

 

Questions regarding Learner's class - NO TIMING , NO RANKING ONLY GOOD TIME ON THE TRACK. Day 1 - navigation via roadbook and track around the "Big boys" and their extreme places. Day 2 - driving again around and having to watch and if you want when the sections are clear to drive inside the special stages. Day 3 - practice runs at the stage - mainly to make your car muddy and swampy. Great time all weekend - that is the idea.

 

Questions regarding Master's class - TIMING , EXTREME and just a test of the team. Day 1 - hard navigation with a trophy-cross raid track - combination of speed and trails with hard navigation via roadbook. Day 2 - several special stages from moderate to extreme , with at least 1 winch per special stage ( depending on the weather there might be 1 winch or 10 ;). Day 3- a cross-trail stage - fast special of combined speed and hard trails with a 2 cars starting with a "Italian chaise" procedure...

 

Next.. regulations .. I hope i finish the translation this evening but stick to the web side and you will find it all translated.

 

Next... As Costine said we are pretty hard on discipline and we are serious about it ! So play by the rules and have a great time.

 

I hope i help you if not... ask again ...

Possible contacts with me : skype : kkpanayotov , email - kkpanayotov@yahoo.com

More info at www.4x4shumen.com

 

PS: questions in english in the topic are preferred :tk

 

PS2: PLEASE look at the documents pages to see what you need and what is obligatory !

Editat de 4x4shumen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Hi Konstantin - thank you for more detailed presentation. I'll have some questions via mail or skype - tell me please do you speak rusiian? Thanks

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

eu cred ca e o conspiratie mondiala sa sperie soarecii de tastatura cu preturile astea :ha:

 

vin si eu 100%

 

propun sa ne organizam transportul cu tirul, iesim mai IEFTIN.

Adica tocmai cuvantul ala pe care nu-l suporta ai nostri romanasi orientati spre profit. :tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Shumen Trophy 2011

 

Tzupi, eu vin cu Toyota cu asigurare obligatora, itp si rovigneta, 100%, la extrem

 

Cu itp, vorbiti cu mine, se rezolva

Land Rover 90- 3.9 V8

L.R.Discovery I V8

Seat Pink Panther II Leon-1.9 TDI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare