Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Traseu prin Orientali - recomandari

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Traseu prin Orientali - recomandari

Va salut!

As dori sa fac un traseu prin munti, pe forestiere si sosele mai mici, in Orientali. Sa urc in sus, din zona Buzau, pana in Maramures. Si sa vad diverse.
    A mai facut cineva asta. Ce recomandari im dati?

Se pare ca nu a efectuat nimeni astfel de traseu....

Comentariu

Postat în original de cmarin Vezi post
      Va salut!

As dori sa fac un traseu prin munti, pe forestiere si sosele mai mici, in Orientali. Sa urc in sus, din zona Buzau, pana in Maramures. Si sa vad diverse.
      A mai facut cineva asta. Ce recomandari im dati?
      Aici am gasit ceva :
      https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...ie-august-2015

Comentariu

Postat în original de cmarin Vezi post
        Se pare ca nu a efectuat nimeni astfel de traseu....
        Multam! Voi studia. Nu stiu daca sunt accesibile pentru mine. Eu caut drumuri usoare, pentru SUV- forestiere si sosele mai mici.

Comentariu

Adica sa faci orientalii pe lung, in offroad usor.... nu cred ca se poate pur si simplu. In general sunt drumuri care trec muntii de-a latul (E-V). N-S trebuie sa faci multe zig-zag-uri...si mai e si problema barierelor de pe majoritatea drumurilor forestiere. Daca ai fi zis offroad extrem, as fi zis ca poate ai o sansa. :(
          Eu in general folosesc OpenStreetMap.org, unde lumea tot contribuie cu drumurile parcurse. Pe layerul CyleMap se vad destul de bine drumurile forestiere, dar nu te poti baza ca barierele, si starea drumurilor e trecuta corect. E munca de explorare sa gasesti un traseu cum cauti tu.

PS: Pe strada... orice harta/aplicatie te poate ajuta. Cauti niste puncte de interes, si vezi cum ajungi la ele.
          Ultima editare de cristianhaulica; 05.mai.2020, 12:29.
          Suzuki Grand Vitara 2.0 16valve 1998
          0745-009633
          cristianhaulica@yahoo.com

Comentariu

Procesare...
          X