Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

In umbra Dakar-ului


nikepatrol

Postări Recomandate

Pe langa echipa oficiala ce trebuia sa participe la raliul Dakar,au mai plecat si niste prieteni de pe forum in umbra lor la tura/expeditie .3 echipe Alex Toyota si Pisi (sotia lui) cu Toyota,Talpa Iute si prietena lui cu un Patrol Y 61,si Marius Campeanu cu Marian Munteanu cu Land Rover Defender 110 (cel cu tura Bv -Bombay si inapoi din revista De teren nr 25-26 ).Alaltaieri au pus picioarele in Africa (Maroc),acum sunt prin Sahara Ocidentala si merg spre Mauritania urmand sa vada la fata locului cum sta treaba (ce pericole sunt) urmand sa ia o decizie local.Au mers din Bucuresti in Lisabona unde trebuia sa se dea startul competitiei Dakar si acolo erau prin parcul tehnic cand a fost anuntata anulalare cursei.Aprox 1 ora lumea credea ca este o gluma apoi dezamagirea nu se putea exprima.Acolo (Maroc) sunt 20 de grade ziua ,motorina este 0,80 eurocenti/litru si atmosfera ok.Informatia este de la ora 19:30 /8 Jan 2008.Multa bafta si sa vina cu bine si multe poze si povesti. :c este alaturi de ei.
"Toata lumea este revoltata de ceea ce se intampla in toata lumea."
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator nanuk

dada,tari baietii.am sunat si eu la alex ,dar avea telefonul inchis.drept care am sunat la talpa iute.pe plaja sunt,campeaza.

 

jos palaria,nu au stat sa o stranga in cur ,au plecat pur si simplu in expeditie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He, he . Ce mica e lumea! Eu i-am vazut intr-o seara inainte de revelion in statia Petrom din Ploiesti de la km.6 (oprisera sa umfle rotile si sa puna lichid la parbriz, cred) Mi-au placut la nebunie masinile, erau doar Toyota si Patrolul, echipate cu cate 4 canistre de 20 l fiecare frumos pe portbagaj si cu niste cutii de aluminiu de mi-au ramas ochii acolo :shock: . Cred ca erau in drum spre .............. Brasov sa intregeasca echipa. Am vrut sa ma duc la ei sa-i salut (eram si cu varul meu), dar cand ne-am apropiat ei deja plecau. :c1 Am ramas ca prostii uitandu-ne la masini si eu ma tot intrebam unde or face astia revelionu' ? Acu' am primit raspunsul.

BRAVO LOR ! ! !

Cand ma fac mare vreau ca si Patrolul meu sa arate ca cel al lui Talpa Iute. Sper anul asta sa ma fac mare.

2 x Patrol Y61 LWB 2.8 si 3.0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Deceneu
Bravo lor! Le urez multa bafta in continuare. Sunt foarte curios cum a suportat suspensia facuta de mine pe toyota lui Alex, asta da test.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Deceneu
este plina de mingi de tenis ink de pe centura ploiestului.a incarcat-o rau pe spate si s-au lipit spirele de la arcuri

Si unde au bagat mingile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Deceneu
Chestia cu arcurile era previzibila pentru genul asta de incarcatura, eu i-am setat suspensia spate pentru 2 persoane plus toate acareturile offroad, pentru superaventura cu Dakar-ul trebuia niste arcuri cu 1,5mm mai groase dar mai dura inca 2 saptamani pana veneau si deja baietii erau in criza de timp cu celelalte pregatiri. Am incercat si eu sa vorbesc cu Alex dar avea tel. inchis.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare ! Credeam ca se intorc.

Dar daca tot au traversat Europa, de ce sa nu vada cum e nisipul din Africa...

Multa bafta !

LR Discovery TD5 model 2003 face-lift, cutie manuala, 102 kW, Euro 3, arcuri spate, fara ACE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nanuk
am vb cu robert sambata si nu ii mergea patrolul decat in regim de avarie.a vb cu luigi si l-a consiliat la tel.cam atat putem face de aici.in rest, no news-good news.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
... si telefonul meu a fost tot timpul deschis... ca de la servici m-au sunat aprope in fiecare zi :fr2

 

Eu cand te-am sunat , am crezut ca esti deja acasa. Pe cand colo, tu te jucai in nisip. :grin: Nu zic cu ce. :grin: :banana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca v-ati intors. Sper ca ne onorati cu v'o 100 de poze si niscavai istorioare, nu de alta, da chiar ne-am facut probleme pt voi...

Nu in ultimu rand, cred ca o spun in numele mai multor de paici... Suntem mandrii de voi!!! :h5

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

multumim pentru topic. sincer sa fiu nu ne asteptam!

ne-am intors, ne adunam cuvintele pozele si filmarile si va aratam.

ca o parere generala insa va spun ca toti cei 6 ne-am intors ca sa facem ceva ca la urmatorul drum sa ramanem acolo. definitiv.

 

revin cu poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt doar de 4 ore in bucuresti si va spun ca nicaieri nu se sta in coloana in oras in stilul asta. nici in madrid, barcelona, genova sau alte aglomeratii urbane. acolo poti doar sa te ratacesti pe autostrazile din sau de sub sau de deasupra centrului istoric de bou ce esti. si aia au centru istoric nu vrajeala din chirpici.

vedeti, d`aia beau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare