Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A ne prezenta natia la ästia, ce misto ar fi!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• A ne prezenta natia la ästia, ce misto ar fi!

Cu mare drag v-as invita aici,sä organizäm o iesire, nu departe de hotarul natal, nu foarte costisitor,
    dar pot sä imi inchipui... pläcere de zile mari .Astia stiu si ei sä prepare hotarul,anul trecut 2 DDR-isti
    (dar cu cisme de plumb) cu un T4 4x4 si gume de stradä au adunat toatä admiratia spectatoriilor, trecänd prin balta x unde isi däduse duhul Hummerul faimos.http://www.marathonrally.com/news/9945.0.html
    Caut oameni cu interese comune, morale.

Re: A ne prezenta natia la ästia, ce misto ar fi!

am pus si eu ochii de ceva timp pe Dresden - Breslau. din punctul meu de vedere este o cursa completa / marathon (off road + rally raid). nu-mi dau seama cat de mult conteaza navigatia.

p.s. pentru asa ceva ai totusi nevoie de masina, experienta si ceva buget, dar cine stie...
    Range Rover Classic V8
    The Dakar; a challenge for those who go - a dream for those who stay behind / Thierry Sabine

Comentariu

Na Andrei,,te tzine?
      Pajero

Comentariu

sa nu-mi spui ca te duci! :P
        Range Rover Classic V8
        The Dakar; a challenge for those who go - a dream for those who stay behind / Thierry Sabine

Comentariu

Ce uameni? La raliul mai sus amintit, nu se merge pentru a cästiga, de aceea scula poate fi si un
          fiat 600 ( ca si la Erzberg de fapt dupä moto-oricine cu orice- ), se merge pentru a lupta cot la cot cu
          alte nati.E o senzatie misto cänd nimic nu mai functioneazä, in mlastinä masini peste masini si
          de draci poti sä ii umpli gura neamtului de längä, cu un pumn de noroi.Navigatie???ce e aia? Si un orb
          ar sti la cät e ora.Scump...am sä vä dau date concrete dupä o documentare concretä.

Comentariu

cand pleci la o asemenea cursa nu prea poti sa te duci "flymuc" (a se citi muc sburatori), platforma dus - intors , taxa de inscriere, combustibil, ca sa nu mai spun de masina pusa la punct. Ok, ramai in mlastina, dar macar sa ajungi pana acolo, nu sa-ti crape masina dupa ce ai luat startul.

din ceea ce am vazut pe site, participa totusi masini pregatite si puse la punct. am totusi senzatia ca nu discutam de acelasi lucru.

daca poti sa ne dai informatii suplimentare despre concurs iti ramanem datori (durata, taxa de inscriere, dificultatea traseului, tipul de teren, cat de importanta este navigatia, care sunt clasele).

multumesc,

Andrei
            Range Rover Classic V8

Comentariu

Ok ,ok.E foarte normal ca respectivi sä publice "Cream de la cream", deci pozele sus puse,
              masini sofisticate pentru o bunä fatadä a concursului.Dar este mult mai mult dedesubt.De ex ai
              gäsit undeva Busu VW t4 syncro intro pozä?Si a fäcut val anu trecut,päcat cä a cäzut tehnic.Un coleg de bransä, si bun prieten, campionul motocros clasa hoby 1982 al germaniei,de meserie doctor,este doctor de
              curse offroad, in toatä europa,fie pe motor fie in ambulantä offroad, cä este la walkappel, unde il
              ajut si eu,cä este la redbullromaniacs unde il ajut si eu sau enduromania, unde nu il ajut.
              In toamnä i-am väzut filmäriile si am ascultat povestiile.Fascinant.
              Eu am scris cä nu mergem sä cästigäm,
              sänt alti RÄII de tot negri in ceru guri, dar se meritä mers la distractie.Platformä?Remorci cu roti offroad inäuntru.
              Doar una sau douä masini bägate un cursä si o grämadä de "AJUTOARE" pe längä dotati cu damigeanä,
              ploscä,tot felu de recipiente unde se tine bine vinul si pälincä.Seara...foc bästinas...o mämäligä ...stiti voi.

Comentariu

Am cäutat, am gäsit, am aflat.
                Deci fugitiv cäutänd am dat de documentatia respectivä si tot in fugä incep sä vi le comunic.
                Vestea rea la bun inceput,E SCUMP, face 1795 € pentru masinä plus 30€ asigurarea masini de raliu
                plus 8€ de cäciulä asigurarea medicalä pilot copilot.Statiile de radio emisie interzise. GPS permis.
                Se merge dupä roadbuck.Chip de identificarea timpiilor se primeste contra garantiei de 50€.
                Masa si cazare in pret.Bäuturiile NU.Farfurie furculitä si lingurä isi aduce fiecare.Duratä o säptämäna.
                Etape maxime zilnice 500km.Masinile INMATRICULATE.Nu este necesarä o dotare "DE STRADÄ"cum ar cere politia(deci pot fi si numere provizorii färä semnalizärii lumini etc).Echipe maxim 5 masini.
                Timp 27Iunie-05Iulie 2009.Camion pt. asistentä tehnicä si cu platformä un mecanic 500€.
                Pärerea mea .....nu tine.A fost un vis fain...rämäne un vis

Comentariu

Procesare...
                X