Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Clubul exploratorilor


gusteru

Postări Recomandate

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Clubul exploratorilor

 

n-as putea spune exat la ce foloseste/folosea, dar tot sapind pe net dupa info pentru o ipotetica tura, am dat de ei si am vazut ca membri erau si citva din cei care au traversat africa in IMS si TV, si cred ca si tipul care a fost cu un aro244 in jurul lumii. eram doar curios. despre turele astea nu prea auzi nimic.pacat , erau singurele expeditii serioase in care erau implicate si aro.

poate ar fi istet sa deschidem un subiect despre asta la "expeditii" nu numai ca informare, dar poate cine stie, mai entuziasmam pe careva sa mai vedem aro pregatite de raid si afara din RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Clubul exploratorilor

 

E o idee, si eu sunt pasionat de asa ceva, dar deocamdata criza m-a lovit rau de tot dar cine stie...poate la anul sa imi permit o expeditie

 

Mai sunt topicuri deschise cu expeditii, chiar si intara (Pestera lui Zamolxe) dar au ramas in par, neconcretizate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Clubul exploratorilor

 

In luna de Miere in 2005 am facut cu masina 2000 de km pe un traseu: Bucuresti-Sibiu-TG Mures-Baia Mare-Campulung Moldovenesc- Putna- Suceava- Iasi-Neamt-Bucuresti

 

A fost super fain mai ales Bistrita-Baia Mare si Moldovita - Putna prin Brodina, daca nu eram cu pretenul meu Mitsubishi, o incurcam rau de tot!

 

Mai e iar drumul de la Bistrita la Vatra Dornei prin Comuna Santz (Pasul Rotunda)

 

Toate sunt superbe, merita incercata o aventura de genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Clubul exploratorilor

 

n-as putea spune exat la ce foloseste/folosea, dar tot sapind pe net dupa info pentru o ipotetica tura, am dat de ei si am vazut ca membri erau si citva din cei care au traversat africa in IMS si TV, si cred ca si tipul care a fost cu un aro244 in jurul lumii. eram doar curios. despre turele astea nu prea auzi nimic.pacat , erau singurele expeditii serioase in care erau implicate si aro.

poate ar fi istet sa deschidem un subiect despre asta la "expeditii" nu numai ca informare, dar poate cine stie, mai entuziasmam pe careva sa mai vedem aro pregatite de raid si afara din RO

 

pai putem da exemple de expeditii mult mai bengoase decat cele personale:

 

- STEFAN ROMAN - biciclist din cluj pedaleaza in toata lumea. http://www.stefanroman.com/bike/bike_ro.htm

- Familia POUZET-OPREAN (2 adulti, 3 copii) - expeditie de 800 de zile in Americi cu motorhome: http://poraquiporalla.com/Pages/a0_Page ... umain.html

- DAN HONCIUC si CRISTINA BACIU - calatorie in jurul lumii pe motocicleta KTM LC4: http://poraquiporalla.com/Pages/a0_Page ... umain.html

- MARIUS CAMPEANU - merge cu niste bashini de masini prin india pakistan, africa etc. si se mai si intoarce intreg de acolo.

 

astia da romani!

si astia fac expeditii pe roti nu pe forumuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Clubul exploratorilor

 

eu ziceam de expeditii in care erau folosite masini romanesti.

cit despre expeditiile de pe forum, facem si noi pe unde putem daca nu avem decit o luna jumate de vacanta. ca s-o pun de o islanda anul asta a trebuit sa-mi caut alta slujba ca loteria n-am cistigat-o. inca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare