Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Operatiunea Iceland


gusteru

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Operatiunea Iceland

 

Hofn o7 ilulie

dupa 6 zile de rupt posteriorul prin hirtoape inapoi la civilizatie. Hofn e capitala provinciei de sud-est deci au cladiri de beton_ citeva - si chiar o masina de politie. vintul e omniprezent, temperatura nu depaseste 12 grade, soarele nu-l prea vezi dar in fiecare zi e ceva nou de vazut, de la cascade la vulcani, de la cimpuri de lava la ghetari si lacuri suspendate in cratere. azi o luam spre vest si de miine parasim asfaltul pentru alte 5-6 zile. daca mai gasim un calculator pe undeva mai dau un semn.

toate bune pina atunci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Operatiunea Iceland

 

Multi dintre noi isi doresc sa participe la o astfel de Expeditie ... sa-si implineasca un vis ... te rugam sa ne descrii mai in amanunt locurile, relieful, oamenii, animalele, natura, drumul etc.

Noi asteptam nerabdatori sa savuram povestea "Operatiunea Iceland".

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Operatiunea Iceland

 

Eglisstadur . dupa mai bine de 622000 km, tanti Jenny si-a dat obstescul sfirsit cam la 200 km de primul oras (oras care are un garaj si aproape 3000 locuitori). unul din lifturile de la o supapa e terminat si cum nu sint piese ne ocupam acum sa canibalizam un 300tdi abandonat lina oras. daca reusim sa le potrivim ii dam inaite,daca nu am pus deja ochii pe un Gaz cu roti uriase. oricum acasa nu calc asa curind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Operatiunea Iceland

 

Felicitari :1

Multa bafta baieti...asteptam cu nerabdare poze de pe traseu...mult noroc :h5 :h5

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Operatiunea Iceland

 

reparat tractor intr-o zi jumate, mi-am pus miinile-n cap cind am vazut ce-i in motor, eu in locul lui nu mai mergeam de mult, dar la aproape 40 de ani e de inteles. drumurile de 2 lei, temperatura nu trece de 6 grade, acum 2 zile si ieri am avut furtuna de praf. peisajul lunar, vadurile din ce in ce mai adinci, ieri a trecut apa de faruri si 88-ul a ramas fara becuri- s-u spart la contactul cu apa. inauntru nu a trecut de o palma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Operatiunea Iceland

 

azi am ajuns in Reikjavik. nu era in plan dar am rupt un arc pe spate de la 88. si a fost prea tirziu sa mai intram in munte. inlocuit temporar cu unul recuperat de la rabla unui fermier, cumparat noi in oras si pus in camping in mai putin de 2 ore. daca miine nu ninge ca azi dimineata ( in munte, nu in oras)o luam iar spre nord, nu departe ca saptamina viitoare tre' sa incepem munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Operatiunea Iceland

 

Bafta baieti!

Aha, deci pe saptamana viitoare apar si pozele! :bannana

Nicky

Land Rover Discovery 200 Tdi

http://www.calatorsauturist.ro/

____________________________________________________________________

Cand vantul aventurii incepe sa bata, trebuie sa-i urmezi chemarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Operatiunea Iceland

 

tocmai ce am ajuns acasa(eu, nu si tanti jenny, e inca in container) daca sinteti cuminti pe mîine poate reusesc sa pun ceva poze, pina atunci trebuie sa-mi revin din socul de la vederea notelor de plata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare