Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

pirinei-portugalia

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• pirinei-portugalia

ati fost careva in westul pirineilor sau nordul portugaliei?

Re: pirinei-portugalia

Spune-ma ce fel de informatii ai nevoie
    Open mind for a diferent view.... and nothing else matters

Comentariu

eu nu am fost decit de la est pina la Sort- ceva mai la vest de andora- si as fi vrut sa stiu daca e tot asa de populata zona, daca peisajul e diferit. cit despre portugalia, n-am pus piciorul pe acolo ( cu exceptia madeirei, dar asta-i portugalia numai in acte) pina acum si ma intrebam daca merita osteneala, cum or fi coclaurii pe acolo

Comentariu

Nord-ul din Spania de la Pirinei pana la Galicia este o zona deosebita din punct de vedere de peisaj, pentru adventura offroad este cam dificil in ultima vremea datoria restrictii legale la circulatie de autovehicule 4x4 prin padurii, si legea se schimba de judet in judet, te pot ajuta cu informatii daca me spuni exact unde vrei sa te duci.

Foarte interesant la Tara Vasca (nu e asa de problematica cum se spune si in contra de ce crede lumea locatarilor sunt foarte primitori si prietenosi), Cantabria, anumite zone din Asturias si toata Galicia (pe care eu iubesc spetial datoria ca am facut facultatea acolo).

Nord-ul Portugaliei, din Lisabona in sus este de asemena foarte misto, in spetial din Porto in sus pana la Galicia spaniola, din punct de vedere de adventura offroad este mult mai simplu ca in Spania, restrictii nu sunt asa de rigide si exista o comunitatea de offroadisti foarte mare si activa.

Foarte interesant toata Regione Nord in spetial Minho-Lima, Ave si Tras-os-montes.
        Open mind for a diferent view.... and nothing else matters

Comentariu

atunci portugalia sa fie! multumesc de info.

Comentariu

Acum 2 ani am fost pe ruta Cluj Napoca - Venetia - Coasta de Azur - Barcelona - Madrid - Lisabona - Porto - Sevilla - Gibraltar - retur prin Germania.
            Am ramas foarte placut impresionat de Portugalia, oameni foarte ok, locuri ok, preturi mici....voi reveni cu cea mai mare placere.
            Nu am iesit de pe drumuri, fiind cu masina mica un VW Golf IV 4 motion, 2 persoane eu cu nevasta-mea.
            Recomand cu caldura sa vizitati Portugalia.
            Nu uitati de prajiturile lor, este ceva fantastic sa intri intr-o cofetarie, sa nu vorbim de vin....ce sa mai...faceti-va bagajele !
            Am in plan Romania - Portugalia - Maroc ... pt anul viitor, dar vreau sa si ies de pe drumuri.
            Bogdan,
            Facebook: Suzuki Restore

Comentariu

Sunt de parere ca nu ar strica sa avem un topic de prezentare al expeditiilor facute, trasee, costuri, poze si sfaturi ptr viitoarele expeditii.

sa va fie de bine domnilor si bafta in continuare in calatoriile voastre prin lume.
              In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
              OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Comentariu

n-ar fi rau si nu cred ca e mult de munca, ma gindesc ca ar merge o rubrica cu destinatia/tara si adunate acolo toate subiectele desppre locul respectiv, ar fi mult mai usor de gasit atunci cind avem nevoie de date. ar fi un fel de biblioteca, nu numai cu harti dar si cu poze si informatii cu caracter general, eventual la sfirsitul povestilor/intrebarilor respective facut un rezumat scurt
                revenind la pirinei am un roadbook scanat cu harti si descriere in spaniola, cred ca-i cam mare sa-l pun aici, daca cineva are nevoie pot sa incerc sa-l trimit pe email sau eventual sa-l pun la posta
                mai am harti 1:50 000 detaliate care acopera cam toti pirineii dar n-am idee cum as putea sa le scanez, eventual por sa incerc sa le fotografiez.
                Ultima editare de gusteru; 05.apr.2010, 18:52.

Comentariu

Salut
                  eu sunt portughez si chiar din nord Portugaliei spune ce fel de informatiele vrei despre tara mea ca cu toate placere te ajut cum pot
                  Land Rover 90- 3.9 V8
                  L.R.Discovery I V8
                  Seat Pink Panther II Leon-1.9 TDI

Comentariu

Postat în original de Farfarello Vezi post
                    Am in plan Romania - Portugalia - Maroc ... pt anul viitor, dar vreau sa si ies de pe drumuri.

ma intereseaza si pe mine,cand anume ai vrea sa pleci ?
                    mai sunt doritori ?
                    Are you sure,you want me to lead !!!???

Comentariu

Anuntati-ma si pe mine cind veniti "prin zona" ca sa apuc sa fac plinul la masini .
                      In raza de 1000 km2 ( epicentru Madrid ) puteti conta cu bere rece si chef de noroaie
                      Vamonosssssss !!!!
                      L.R. Discovery 3 HSE , 2006
                      Aro M 461 C , 1972
                      Land Rover Defender 90

Comentariu

pai poate ne vedem pe la sfirsitul lui august

Comentariu

ia uite ce mai creste prin padurile pirineilor...
                          Fișiere atașate

Comentariu

Nenea Gusteru doar atat creste in pirinei...

Mai pune o poza o ceva sa vada si ochiul nostru...
                            TLC KDJ120

Comentariu

cresc mai multe,dar cum tura asta afost cam de beep,astept intii sa-mi treaca supararea,care suparare nu se sterge decit cu oalta tura

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection