Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Africa de Nord.....2011

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Africa de Nord.....2011

Azi.....in urma vizionarii unui reportaj pe TVR 2,dupa multe altele,inevitabilul s-a produs......Vreau sa merg in Tunisia si /sau Maroc intr-o plimbare la anu' .Poate sunt si altii care se gandesc si...cine stie...Avem colegi care anul asta au creat un precedent...si as vrea si eu sa merg.....Deci ...?
    NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE
    SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE
    HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Re: Africa de Nord.....2011

Postat în original de zolameister Vezi post
    Azi.....in urma vizionarii unui reportaj pe TVR 2,dupa multe altele,inevitabilul s-a produs......Vreau sa merg in Tunisia si /sau Maroc intr-o plimbare la anu' .Poate sunt si altii care se gandesc si...cine stie...Avem colegi care anul asta au creat un precedent...si as vrea si eu sa merg.....Deci ...?
    Cu aceasi idee a venit si VSTEF acum cateva luni ......va fi cu siguranta aceasta expeditie .......tineti ,tinem aproape
    tel 0763325967

Club Sportiv x3m
    Valcea

Comentariu

A......da.....i-mi amintesc acu....o expeditie cu ARO...da da .....
      SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

Comentariu

Intradevar gasca Iasi planuieste o expeditie cu ARO... noi sa fim sanatosi, ca ne-om auzi...

Comentariu

Postat în original de vstef_is Vezi post
          Intradevar gasca Iasi planuieste o expeditie cu ARO... noi sa fim sanatosi, ca ne-om auzi...
          ... la buget se ia in calcul si masina ?

P.S.: banuiesc ca sti cam cat va trebui sa fie bugetu de bani.... iti recomand sa vb cu tipul din Craiova ca are experienta africii la activ !

multa, multa bafta ! ... sa nu uiti sa ne scrii !

P.S.2: apropos pt economie poti sa iei un cotet cu porumbei ca intra in masina , ca sa nu mai dati banii pe timbre sau minute la mobil, scrieti mesajele si ajung ele repede inapoi !
          Ultima editare de worldscape; 25.iun.2010, 08:41.
          Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift
          Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift
          Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

http://www.ClubJeepRomania.ro

Comentariu

Este adevarat va fi o expeditie in Africa prin toamna acestui an luna septembrie sau octombrie organizata de Vstef si baietii din gasca Aro Iasi.la care vor participa 4-5 Aro si 2 Toyota una LC 120(Sanduzzo) si una KJ 90(Adi)!costurile vor fi in jur de 2500-3000 de euro de masina!

Comentariu

@worldscape - Da, bugetul este cam 2500-3000E per masina, si deci e mult mai mare decat valoarea de piata a masinilor. Porumbei deja avem, dar nu ne mai ajung banii de hartie pt biletele. Cautam o incrucisare intre porumbei si papagali, care sa poata reda vocal mesajele.

Vom reveni cu detalii in weekend.

Comentariu

...pai dati si voi mai multe detalii.....Poate ma alatur si eu cu Patrolul...
                SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

Comentariu

... ideea nu e rea.... pb e sa nu lasam acolo masinile bune ...ca nu cred ca iti da mana sa lasi patrolul prin Africa...sau Jeep-ul daca ma bag si eu :) .... da' cu ARO te-o mai fi lasand sa circuli prin EU ?!

Comentariu

Africa nu e EU ...
                    Si in plus dupa cate le-au facut americanii nu cred ca bastinasii vor fi prea fericiti sa vada jeepuri pe acolo ... Deci eu zic sa te duci de pe acum cel putin de doua ori pe saptamana la biserica, sa aprinzi muuulte lumanari la vii, sa mearga ARO ca sa ai cu ce sa te intorci acasa ...
                    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
                      Africa nu e EU ...
                      Si in plus dupa cate le-au facut americanii nu cred ca bastinasii vor fi prea fericiti sa vada jeepuri pe acolo ... Deci eu zic sa te duci de pe acum cel putin de doua ori pe saptamana la biserica, sa aprinzi muuulte lumanari la vii, sa mearga ARO ca sa ai cu ce sa te intorci acasa ...
                      ... tre sa-mi cumpar un UAZ sau o NIVA in cazul asta..... ca a-si lua IMS-ul abandonat de Semaca, dar cu ala nu cred ca ajung nici la coltul strazii.... e o idee de luat un ARO in calcul.... se poate ARO Spartana ...( nu de alta da' seamana cu jeep-ul: e cabrio )

trecand la On Topic:

a-ti facut circuitul, consum, trecerea cu ferribotul.... ?

Comentariu

Lasand la o parte orice dubiu ...proiectul este foarte ambitios!
                        Nu este ok ca va contrati atat ... cu subtilitati. IMPORTANT este sa fiti in stare sa duceti acest proiect la final, indiferent de ce masina merge fiecare.

Sper sa fi inteles unde bat.
                        E valabil atat ptr cei care au initiat satira neagra cat si pentru cei care au alimentat-o!
                        consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Lucrez deja la plan.Am cativa amici prin Ungaria,care au facut genul asta de expeditii.Astept feedback de la ei....si calculam....Cat despre lasatul masinilor acolo...nu degeaba trage juma de europa sa viziteze tara.
                          SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

Comentariu

zooly in legatura cu vstef si iti da el mai multe detalii!
                            masinile nu o sa le lasam acolo garantat!
                            nici aro si nici alta masina!
                            eu o sa car platforma in caz de nevoie urcam masina sus si ne continuam drumul!

Comentariu

m-as baga si eu cu familia,marocul e visul nostru,dar trebuie sa ma gandesc si la siguranta.
                              cat de sigur este acolo,mai ales ca vreau sa-mi iau si baietelul de 3 ani ?!!
                              Are you sure,you want me to lead !!!???

Comentariu

Procesare...
                              X