Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

EuroAsia Tour TransSiberia 2010


Dan Popescu

Postări Recomandate

un motociclist, o motocicleta !

 

plecarea programata: 21 sau 22 iulie 2010

 

durata expeditie: intre 6 si 8 saptamani

 

conferinta de presa: data de 14 sau 15 iulie 2010 la o locatie din Bucuresti ce va fi stabilita si anuntata in timp util.

 

traseul este: Bucuresti – Odessa – Sevastopol – Orenburg – Magnitogorsk – Novosibirsk – Irkutsk – Chita - Yakutsk – Magadan si retur. Daca situatia meteo, starea podurilor peste rauri si fluvii, timpul permite, motociclistul incearca si atacarea drumului catre Evensk. De asemenea este luata in calcul si varianta extinderii expeditiei pana in nordul Rusiei in zona Murmansk.

 

detalii pe parcursul expeditiei la

http://corpulexpeditionar.amoro.ro/scm/grupul_solitarilor.mbs

 

pana la conferinta de presa urmariti solitar 1.

apoi, va fi numele real si pagina dedicata

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

Bafta maxima domul motociclist.... asteptam pozele!

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

http://euroasia2010.amoro.ro/

 

este site-ul expeditiei

am dat astazi de un internet decent si mai bag cate un gand bun peste tot.

am trecut ieri muntii si raul ural, considerate ca fiind granita ruseasca intre europa si asia.

aici (novoorsk) zona a cam inceput sa fie desertica.

 

bafta in tot ce faceti

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

O parte din traseul pare a fi facut de EWAN McGREGOR si prietenul lui...,dat in detaliu pe NATIONAL GEOGRAPHIC.Tura de bulan.....:y

 

 

Multa bafta!

Editat de zolameister

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

Bafta multa si sa nu aveti belele

PS Aveti grija la rusoaice ca is focoase:ha:

0723358877

Un om bogat NU este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai puţin. (Octavian Paler)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

Foarte tare !!! ... multa bafta Dane si grija la drum !!!

 

:br:br:br

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

am ajuns acum cateva zile la Magadan. Aici zona este de vis (de fapt tot traseul de la Yakustsk incoace este de vis), dar vremea se sstrica rapid. mai stau cateva zile si o sterg, mi-este realmente froica sa nu ma prinda inceputul iernii in Siberia. Lumea pe aici zice ca inghetul vine brusc, de pe o zi pe alta. A, aici inghet inseamna -10 grd.

Bafta si sa ne vedem sanatosi in tara.

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

Am ajuns acasa

 

Raportul Expeditiei

 

marti, 5 octombrie 2010 la sediul ACR din Piata Obor Bucuresti, prezentare de filme, poze si discutii libere depre Rusia si Siberia.

http://euroasia2010.amoro.ro/

 

anuntati-va intentia de participare pe email va rog. Sala are numar limitat de locuri.

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

Felicitari si bun venit acasa, nea' Dane!

Imi pare rau ca n-am putut ajunge ieri, insa vorbim noi, sa-mi povestesti si mie...

“E mult mai usoara dezintegrarea unui atom decat a unei prejudecati” - Albert Einstein
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

Frumoasa expeditie :ypuNo Offence! Dar stau si ma intreb... Daca nu ai fi Presedintele AMR ti-ai mai fi permis sa pleci in aceasta Expeditie??

 

Destul de riscant sa pleci cu asa mobra... ce rezervor are? 16l daca nu ma insel?:ha: si o tentativa de scut de plastic etc. Oricum tre sa ai ceva lipsa si MULT curaj sa pleci la un asa drum. Felicitari. Eu cu africana mea de 750 mai mult de 12.000km dus intors n-am avut curaj :) ca oricum ba m-a lasat lantu, ba pompa de benzina....:dr3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

 

 

Din cauza acestor tipuri de personaje, eu nu mai intru pe site`ul motociclistilor .. Orice topic devine tiganeala, nimeni nu ia atitudine, e debandada totala.

 

Asteptam si detalii pertinente ... Multumim :h5

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: EuroAsia Tour TransSiberia 2010

 

Tu ai intrat pe siteul ala unde povesteste el tot drumu. Pei asa povestesti o calatorie? injurand si criticand orice ?? "Da ce m-a prins o familie cu un Chevrolet (facut in rusia - un fel de passat) : de unde sunt, unde ma duc, mi-a dat telefonul sa-l sun daca am probleme, drum bun, etc. fireste ca am aruncat cartea de vizita, am primit dijn astea zeci." Jalnic!!!Oamenii vor sa ajute fara nici un interes si el "fireste" ca a aruncat cartea de vizita; la valoarea lui nu are nevoie de ajutorul nimanui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare