Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Expeditie Tara Sasilor


RZV

Postări Recomandate

O saptamina in zona Sighisoara-Medias-Sibiu.

Tur de Biserici Medievale Fortificate,Cetati Medievale,cort si pensiune,ceaun si gratar la disc,prieteni vechi si noi.....

Aproximam undeva la 1000-1200 km in 7 zile....cu plecare din Bucuresti....

Traseu prestabilit in primele 2 zile,mai departe cu harta si Gps....

Plecam miercuri,14 si revenim marti,20 iulie.

Se merge soft in 3-4 masini.Revenim cu o mica povestire si ceva foto la intoarcere!

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

ce-ti mai merge ...aha ...... concediu .... 2 plinuri de motorina.... aha ....

.. sau ti-ai cumparat ceva accesorii ptr expeditie si vrei sa le testezi ...???? sau pur si simplu ti-e dor de Suzuker .... :ha:

 

... poate te sun sambata sa vad pe unde sunteti .... cine stie ...poate vi s-o fi luat de atatea conserve ....va fac o ciorba ....

.... deja ma si gandesc ... la un ceaun de 25l intra lejer o casoleta de tacamuri de pui , una de gaturi , alta de aripioare de curcan ...poate si una de inimi si pipote .... acra.... cu bors de tarate ... si leustean

( a se servi seara pe racoare la foc de lemne ) :cort

 

daca nu o sa ai semnal , cum i-l prinzi da un bip ....

cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

...poate vi s-o fi luat de atatea conserve ....va fac o ciorba ....

.... deja ma si gandesc ... la un ceaun de 25l intra lejer o casoleta de tacamuri de pui , una de gaturi , alta de aripioare de curcan ...poate si una de inimi si pipote .... acra.... cu bors de tarate ... si leustean

( a se servi seara pe racoare la foc de lemne ) :cort

 

daca nu o sa ai semnal , cum i-l prinzi da un bip ....

bai fratilor, aveti mila de un emigrant sarac, nu mai povestiti de mincare ca-mi pun latul de git! n-am mai mirosit un bors de 15 ani, vreti sa ma omoriti cu zile?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

@ gustere .... iti putem opri vreo cateva portii ..... o congelam bine .... bagam intr-o lada izoterma mica pe care la randui o bagam in alta mai mare ....cu un curier rapid in max 48 e la tine .....

... ceva de genul ... :

http://www.realitatea.net/ursii-polari-de-la-zoo-din-tokio-primesc-hrana-in-cuburi-de-gheata_572072.html

 

.... ca sa invartim cutitul in rana .....:grin:

cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

@ gusteru-am fost in Amsterdam 5 zile,in toamna,jur ca am vrut sa te sun....mi-a fost jena.....dak te anunti din timp,organizam o tura de 2-3 zile sa gusti mincare de acasa,te pui la avion si ne ocupam noi de tine 3zile,te punem inapoi la avion :2dr.....ar fi o treaba...

@ Lucian...am trepied pt ceaun ,tot 25l,gratar disc,bidon apa 25 l,cu cana:ha:,dus portabil....am avut profesor bun.....

Ciorba aia nu am vazut inca in ce fel se face,dar am niste retete noi....garantez....si aprind focul cu amnar:grin:

O sa incercam salivatul la poze...si nu-i Playboy.....

Suzuker cred ca-i plecat in tarile calde...face o cura de vin spaniol si fructe de mare.....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

Eu am lichid de frina:ha:...pt mofturosi luati OFF sau Autan!!!!!

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

pot sa va dau cate-va indrumari......? intre Sighisoara si Medias ,undeva dupa intersectia cu Dumbraveni se afla un drum in stanga care duce in Biertan ,unde se afla si renumita crama de pe valea tarnavelor dar si renumita biserica cetate a sasilor .de aici mai aveti exact 27 km si ajungeti in centrul tarii ,langa orasul Agnita , un punct care cu timpul speram sa devina o atractie turistica .ptr mai multe detalii si indrumari puteti apela baietii din centru .

amintirile cele mai frumoase le am din........vise.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

@blackufo .....

 

nu ne dai maine un bip .....????

0723 22 00 33 lucian

sau

razvan 0722 163 089

 

 

@ rzv .... aptzipilde se dau ...????

Editat de Lipoveanu
cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

@ lipoveanu.....tichii de margaritar si noroi sasesc la pliculetze....:ha::ha:

@Biertan....este in carti ,am un roadbook din revista De teren nr 27/2007....se cheama "Poveste la Castel"....multam de sfaturi,dar nu plec niciodata nepregatit.....punctele de atins sunt de mult studiate si scotocite harti avem,Gps avem ramine numai sa vedem cum faultam asfaltul :2dr.

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

Si Blackufo a sunat,ne-a detaliat si explicat cite ceva,multumim pe aceasta cale....

Multumiri baietilor de la Agnita,cu care am sarbatorit doua zile la rind ziua de nastere a lui Dragos:2dr,si care au rezolvat problemele aparute la samuraiul lui Oliver si la toba de la nissanul lui Andrei Mihailov.

Eu tin sa multumesc in mod special baietilor de la X3M din Rimnicul Vilcea(Gabi R., Marius-TYH_VL) care in ultima zi au facut posibila constatarea,transportul de la Buc si montajul pompei de apa pt masina mea.

ca o constatare personala-Doamne ajuta si tine aproape asa prieteni.....jos palaria si RESPECT!!!:tk

Editat de RZV

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

Si incepem cu rugaciune la zeul cu ochii migdalati zis si nissan....cina n-are sa-si ia....:ha:,reprezentat de Lipoveanu omul care nu foloseste troliu,el doar urca si da sphan.....aaaa ...si decaLoteaza autobuzul....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

continuam cu o sesiune turistica.....vizite diverse si turisti prin Romania....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

Asea....zice sa scriu mai multe caractere:ha:

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

tot asa.. din lipsaa de caractere.....:2dr

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

:uameni:2dr:dr3

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

:top:top:top

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

:top:top:y

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

Ultima serie,dupa 8 zile si 1000 de km de vizitat,offroad,cort,gratare,ceaun si plimbare cu prietenii .......

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

Un clasic si masina lui speciala pt gemene blonde de 20 de ani....cum recomanda medicul,picaturi....in ochi.....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase locuri ati vazut ... Felicitari .... cat mai multe ....

 

@RZV : Eu tin sa multumesc in mod special baietilor de la X3M din Rimnicul Vilcea(Gabi R., Marius-TYH_VL) care in ultima zi au facut posibila constatarea,transportul de la Buc si montajul pompei de apa pt masina mea.

ca o constatare personala-Doamne ajuta si tine aproape asa prieteni.....jos palaria si RESPECT!!!:tk

 

 

 

Razvanele .... oricand , oriunde la orice ora ..... doar esti fratele nostru mai indepartat :y ......

 

Numai bine .....

 

PS : Te mai astept la o portie de papanasi si cu alta okazie :ha:

Club Sportiv x3m

Valcea

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

:grin: Multumesc,cu suguranta mai mergem la papanasi si eu la studiat fetele din Vilcea...

Ca o remarca deosebita...vezi? D-zeu sarcul nu doarme....nea Regep se pare ca a luat III-ul la Buzau....la mai mare si data viitoare sa fie doar papanasi,fara reparatii!:h5

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expeditie Tara Sasilor

 

Am mai gasit citeva instantanee....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare