Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Am nevoie urgent de informatie Padis!


omoroka

Postări Recomandate

Salutare tuturor

 

sunt intr-o excursie offroad montana cu picioarele prin tara si am nevoie de o informatie din partea colegilor care bat frecvent zona muntilor apuseni. Trebuie sa ajung la Padis azi si sunt cu masina de strada. Spuneti-mi va rog care ruta este mai accesibila de preferat dinspre Cluj?

 

Va multumesc

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

In 2008 am urcat ultima data cu masina "de strada" in Padis, era un Renault megane II. Traseul este

Huedin - Rachitele (poti vizita si casa natala BOC :grin:) - Doda Pilii - Ic-Ponor - Padis. Daca ai nevoie am si track .gpx de pe acest traseu (Rachitele-Padis

)

 

 

Toate cele bune!

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

noteaza-ti un nr de telefon de la o firma de tractare pt orice eventualitate

de la rachitele incolo ai sanse mari sa spargi baia de ulei

se lucreaza la drum si e cam haos acolo

daca mergi fff incet ai sanse sa scapi cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

daca nu te deranjeaza sa faci mai multi km poti sa mergi prin poiana Horii

urci in belis, fintinele, treci barajul mergi poiana Horii faci dreapta, ghiurcuta si doda pili (ai indicatoare)

 

am fost acum citeva saptamini si drumul este facut recent

noi am fost la coada lacului Belis la Ghiurcuta,pina acolo foarte bun drumul,mai departe nu stiu in ce stare este

 

daca ai nevoie de alte info:

Flaviu Garbo 0722 248 118

Editat de flaviu

Toyota RJ 70 1991 2.4 b

http://www.cert-transilvania.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

multumesc mult pentru informatii, voi merge prin Belis - Poiana Horii. Voi cauta si un numar de tractari, am si statie cb pe masina si o voi pune pe c16. Daca e sa raman blocat acolo, am echipament de inoptat si mancare pentru cateva zile... si zile la dispozitie :grin:

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

Multumesc tuturor pentru ajutor, harti si sugestii. Am ajuns la 22:15 in Padis unde am si campat, venind dinspre Borsa unde am batul Muntii Rodnei 2 zile. Pentru alti amatori de offroad cu turisme trebuie sa stiti ca traseul se poate face cu un pic de atentie la drum. Ca si infotmatie suplimentara maine vreau sa ajung la cabana Varasoaia unde am de vizitat o pestera apoi ma mut in Glavoi.

 

Acuma, realizand ca am deschis acest topic poate nu la cea mai potrivita sectiune, voi ruga moderatorul sa-l mute unde considera ca i-ar sta mai bine.

 

Multumesc

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

O poza cu turismul offroad in Apuseni acuma dupa ce m-am intors :ha:

Dupa ce te dai cu masina de offroad pe toate kkturile realizezi ca si cu turismul poti face mult mai mult decat iti imaginai inainte. In plus, in anumite zone chiar nu merita sa te chinui cu masina de teren, pur si simplu nu merita disconfortul.

 

PS: imi pare rau ca nu m-am dat jos din ea sa pozez si niste incrucisari de... nu stiu de ce ca punti nu are... la trecerile peste sleauri in diagonala

 

LE: erau o gramada de strainezi pe acolo cu masini de expeditie. pun mai jos cateva poze si cu ei

 

Numai bine

Editat de omoroka

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

Maine eu plec la padis mai exact la poiana florilor ca sa vizitez cetatile ponorului apoi vreau sa trec la arieseni,pe harta exista drum poate sa imi spuna cine a mai fost pe acolo cum e drumul pana la poiana florilor si de acolo pana la arieseni

 

Multumesc

 

Stima

 

Marius

JEEP GRAND CHEROKEE

ALFA ROMEO 2,4 JTD BY NOVITEC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

sal. am fost eu acum 3 ani cu pit de la oradea am trecut foarte greu ,au mai incercat acum 2 ani colegii mei de la oradea si nu au reusit drumul se mai stricase masinile au fost bine echipate din punctul meu de vedere daca ai o masina buna si echipata corespunzator te poti incumeta binenteles ca nu singur traseul e peste un traseu de open.

Mitsubishi Pajero 3500 v6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am nevoie urgent de informatie Padis!

 

Aseara am revenit acasa am trecut de la poiana florilor la arieseni fara nici o problema cu o singura masina si 5 persoane la bord.Se poate trece lejer cu orice 4x4

 

Stima

 

Marius

JEEP GRAND CHEROKEE

ALFA ROMEO 2,4 JTD BY NOVITEC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare