Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concediu de 2 zile....TRANSALPINA

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Concediu de 2 zile....

Postat în original de SilenceDJ Vezi post
    Ma gandesc ca e tare rece.....daca pun o folie de plastic peste cort si nooaptea mai aprind din cand in cand un primus sa incalzesc aerul (pentru femei nu pt mine) ar fi ok?
    Mai bine acopera cortul cu folie de plastic si fa un foc de lemne afara, astfel focul va dogorii folia iar in cort vei beneficia de efectul de sera .

Comentariu

Postat în original de SilenceDJ Vezi post
      Mersi Zippo si Cos de detalii.
      Eu merg cu un land rover freelander + o landrcuiser 120
      Strategica o pot face cu masina asta? Nu am fost niciodata in zona si m-ar ajuta daca mi-ati spune ce fel de drum e ca sa il gasesc pe earth.
      Si cel mai important , daca doamne feri se intampla ceva , pe cine as putea contacta din zona , colegi de forum.

LE: am gasit strategica , m-ar coafa.......o pot face cu un freelander??

Eu zic sa incerci. Se poate daca e vreme buna. Intri prin Saua Stefanu si iesi prin Ciungetu (sau invers).
      Jimnyholic inside

Comentariu

Multam de idei , am constituuit echipa si asteptam weekendul.
        Sambata la 4 dimineata plecam din cluj si vom innopta pe langa ranca.
        Si da.....vom face si strategica
        sper sa reusesc .
        Orice sfaturi in pplus sunt binevenite !
        Never stop exploring

Comentariu

Back from Transalpina ,
          Prima zi , am plecat din cluj sambata la 4 jumate , mi s-a alaturat iesirii o toyota landcruiser si o toyota hilux (robidesign pe forum)
          Am avut parte de o vreme exceptionala , inainte sa ajungem in Ranca ne-a facut cu ochiul o urcare pe un varf de munte , nu stiu exact cum se numeste dar toti si-au facut cruce cand au vazut unde am urcat. In ranca era plin de oameni , grataragii. Ne-am dus spre Baia de fier si am urcat la pestera Muierii , ne-am plimbat putin prin zona ca sa cautam loc de campare dar era mult prea aglomerat. Am urcat pe drumul de la pestera Muierii pana s-a infundat , ne-am intors si am luat-o spre polovragi , si curmatura oltetului. nu am cuvinte sa va spun cat e de frumos. Am tot urcat pana la lacul petrimanu unde am si campat.
          A doua zi am luat-o spre Ciunget pe ceva chei....nu mai retin numele. si incet incet spre casa , cu poposire de un gratar la cheile turzii (ajungeam prea devreme acasa) .
          Multumesc colegilor pentru detalii , noaptea a fost extrem de cald.
          Imi pare rau ca nu am reusit sa ajung pe strategica , dar promit ca ma voi intoarce.
          Tin s-o salut pe Clau cu aceasta ocazie , am trecut pe langa Lazy pension si din pacate nu am oprit s-o salut , o salut pe aceasta cale!
          In total am facut 700 km , cu 45 de litri de motorina :)
          Acum va arat si niste poze :
          https://picasaweb.google.com/1030050...ID8k-vo99bZvwE
          Ultima editare de SilenceDJ; 17.iul.2011, 20:44.
          Never stop exploring

Comentariu

Ma da ce rapid poate fi omu' asta... io nici macar o baie nu am apucat sa fac.
            Don't hate the player, hate the game!
            Toyota Hilux Vigo 3.0 D4D

Comentariu

Procesare...
            X