Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Red code searching ...februarie 2012

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Red code searching ...februarie 2012

Intrucat am asteptat o iarna cum se cuvine si nu a venit spre dezamagirea unora am hotarat sa mergem sa o cautam noi in ...Insula Mare a Brailei!

Suna a nebunie? Nu ...e mai mult decat atat! E o lupta cu moartea a unor oameni, lupta in care ne inrolam voluntari cativa nebuni.

Sunt in insula niste oameni care fac un tratament zilnic ptr a supravietui (dializa). In acest moment datele care le am spun ca daca nu vom/va ajunge la ei cineva pana sambata,sa le duca tratamentul, acesti oameni isi vor incheia socoteala cu viata ...

In acest sens am facut o echipa de doua masini Toyota & Nissan (HDJ80 & Y60) pregatite cu de toate si vom pleca joi noapte spre locatia respectiva. In aceasta calatorie vom atinge si judetul Braila unde vom ajuta la distributia materialelor ...acolo unde nu se pot ajunge cu salvarile si autoutilitarele specializate in astfel de transport.

Locatiile in care trebuie sa ajungem:
    -Dorobantu (pe continent )
    -Titcov
    -Bandoiu
    -Marasu

Am fost asta vara pe acolo si desi nu plouase de multe luni cu greu m-am descurcat cu o autoutilitara ...

In ultimele trei se poate ajunge decat trecand cu bacul ...Din informatiile pe care le am se pare ca a nins acolo ceva si zapada viscolita atinge in unele locuri si 4m inaltime ...

Din taste suna frumos ...sa vedem insa ce ne va rezerva in teren aceasta ... calatorie ...

La intoarcere vom reveni cu detalii si poze ...
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Re: Red code searching ...

F frumos gestul si bineinteles initiativa.

In cazul in care se doreste un extra-hand pentru ca pickup-ul meu nu este pregatit de aceste situatii, as fii mai mult decat bucuros.

In cazul in care e nevoie de alimente sau orice altceva, pot face si eu o donatie.

Inca odata felicitari pentru initiativa si pentru " TIMPUL PIERDUT" cu folos.

Bafta multa

Comentariu

Felicitari pentru initiativa . Vad ca nu va lipseste curajul (asta e frate cu nebunia). Mi-e dor de asa o nebunie... dar sunt prea departe de locatie

GOOD LUCK !!!
      Ultima editare de Astral; 08.feb.2012, 21:36.
      1995 Nissan Patrol 2.8
      Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate, isi omoara toti elevii.

Comentariu

Fapte si intentii frumoase .Dumnezeu sa va ajute! Respect pentru ceea ce vreti sa infaptuiti!
        Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!

Comentariu

felicitari si tot respectul.mereu am fost pt aceste actiuni,dar din pacate nu am participat la multe.nu o sa fie usor,dar satisfactia de la final nu se compara cu nimic .
          Ultima editare de Astral; 12.feb.2012, 19:43.
          http://jurnaldeghidon.blogspot.ro/
          Never ride faster than your guardian angel can fly

Comentariu

Intodeauna mi-am dorit sa ma dau cu barca iarna!

Ultima oara cand am trecut cu bacul la Titcov ...ptr ca era vara si era prea cald, nenea cu bacu (cu multe grade in vene) a confundat rampa cu debarcare cu niste una naturala de stuf la vreo 50 de metri in aval ... din a 3-a incercare a reusit sa-l duca undeva la 20 de metri de "semn" ...Acum ca e iarna din acealeasi motive dar inverse, de incalzire probabil ca ne va debarca in Ucraina!

Am alimentat in seara asta fierataniile, au spart gheata, au dat drumul la bac, am aruncat in masina ciorapi, papainoage si ce naiba mai avem nevoie ...Maine la 05.00 plecam hotarati sa infigem steagul in Insula Mare a Brailei!

Comentariu

Postat în original de styuk Vezi post
              felicitari si tot respectul.mereu am fost pt aceste actiuni,dar din pacate nu am participat la multe.nu o sa fie usor,dar satisfactia de la final nu se compara cu nimic .

-Mult succes domnilor !
              Ultima editare de Astral; 12.feb.2012, 19:43.
              Mai ! dar nu va convine chiar nimic?!

Comentariu

felicitari
                Too much of a good thing can be wonderful.

Comentariu

succes !
                  • LJ 7O

Comentariu

M-am tot gindit ce sa va urez , curaj este , masini este , palinca precis , slipurile sa nu le uitati :), cred ca aveti mare nevoie de noroc ! RESPECTELE MELE !!!

Comentariu

Am vorbit la telefon cu Yon, sunt ok, s-au descurcat bine cu toti nametii de zapada, mai aveau de livrat in cateva locatii.

Regulament

Comentariu

Am infipt adanc ieri steagul si masinile in Insula Mare a Brailei dupa ceva aventura, atingand toate obiectivele propuse. Ne.am intors cu mare noroc cu ultimul bac odata cu lasarea intunericului. Acum suntem imobilizati in Braila cu ceva probleme tehnice pe care sper sa le rezolvam intr.o ora. S.a spart gheata la bacul de Smardan ptr. noi si vom incerca o noua traversare ptr ca mai avem de dus dializa in zona Dorobanti, Titcov adica alta aventura ...
                        De apreciat a fost sprijinul autoritatilor (autorizatia de traversare) care s.au implicat in aceasta actiune.

Mai multe detalii adica intreaga poveste si poze la intoarcere (cred ca noaptea asta o sa ajungem acasa).

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
                          Am infipt adanc ieri steagul si masinile in Insula Mare a Brailei dupa ceva aventura, atingand toate obiectivele propuse. Ne.am intors cu mare noroc cu ultimul bac odata cu lasarea intunericului. Acum suntem imobilizati in Braila cu ceva probleme tehnice pe care sper sa le rezolvam intr.o ora. S.a spart gheata la bacul de Smardan ptr. noi si vom incerca o noua traversare ptr ca mai avem de dus dializa in zona Dorobanti, Titcov adica alta aventura ...
                          De apreciat a fost sprijinul autoritatilor (autorizatia de traversare) care s.au implicat in aceasta actiune.

Mai multe detalii adica intreaga poveste si poze la intoarcere (cred ca noaptea asta o sa ajungem acasa).
                          Mult succes Ioane si sa te intorci sanatos acasa!

Comentariu

@Yonutz & Gashca:

...daca ar fi mai multi romani de astia....
                            "Explore.Dream.Discover."-Mark Twain
                            cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian
                            "my precioussssss" : http://picasaweb.google.com/stoian.l.m

Comentariu

asa da oameni mai rar
                              KAMIKAZE Off Road Team

Comentariu

Procesare...
                              X