Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

De la Atlantic la Gange. Calatorii in Islam.

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• De la Atlantic la Gange. Calatorii in Islam.

Dragi prieteni,

Daca aveti ragaz puteti accesa cele de mai jos. Sunt povestite cateva calatorii facute cu masina spre India, Mauritania, Mali... de mine si un prieten.
    In cazul in care o gasiti interesanta si va capteaza pana la capat atentia, va rog sa-mi sugerati un titlu... eu nu am gasit unul.
    Sper ca experientele mele sa fie de folos tuturor calatorilor.

Ca sa o vizualizati mai usor, cred ca odata salvata ar fi bine sa deschideti pdf-ul la dimensiunea de 50% si din setari sa-i dati "doua pagini". Se va vedea ca o carte.

O zi frumoasa,

http://www.club4x4.ro/carte/MariusCampean.pdf
    Ultima editare de Max; 13.oct.2012, 19:22.

Re: De la Atlantic la Gange. Calatorii in Islam.

Cred ca am avut placerea sa citesc un fragment pe care l-ai impartasit cu noi cu ceva vreme in urma, asa ca nu pot decat sa ma bucur ca ne oferi povestea intreaga.
    Felicitari
    Too much of a good thing can be wonderful.

Comentariu

Multumim Marius.
      Te asteptam si pe lroc.ro.
      Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor
      Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix
      www.lroc.ro

Comentariu

Postat în original de marius c Vezi post
        dragi prieteni,

daca aveti ragaz puteti accesa cele de mai jos. Sunt povestite cateva calatorii facute cu masina spre india, mauritania, mali... De mine si un prieten.
        In cazul in care o gasiti interesanta si va capteaza pana la capat atentia, va rog sa-mi sugerati un titlu... Eu nu am gasit unul.
        Sper ca experientele mele sa fie de folos tuturor calatorilor.

Ca sa o vizualizati mai usor, cred ca odata salvata ar fi bine sa deschideti pdf-ul la dimensiunea de 50% si din setari sa-i dati "doua pagini". Se va vedea ca o carte.

O zi frumoasa,

http://www.club4x4.ro/carte/mariuscampean.pdf
        excelent,exceptand micile greseli gramaticale care sigur vin de la redactare. Felicitari!!!

Comentariu

Publica fara titlu,nu e nevoie!
          Extraordinar,felicitari si respect pentru 'nebunia' voastra!
          Discovery 4 2010
          Discovery 2 2000
          Defender 90 1997

Comentariu

Dap...fara cuvinte.
            Cind ne chemi la lansare?
            Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
            Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Frumoasa Epopea lui Marius prin tinutul indoeuropenilor "arienilor".
              Ultima editare de nessum; 05.oct.2012, 21:25.
              Toyota LJ 70
              Transsylvania Off Road Club
              www.helpdani.eu

Comentariu

Foarte frumos . Felicitari.
                Mitsubishi Pajero 3500 v6

Comentariu

Va multumesc pentru felicitari. Felicitarile le voi imparti cu Johnny...
                  In ceea ce priveste corectura scriiturii, pot sa va spun ca nu a fost supusa unei revizii de specialitate iar eu orele de romana le-am petrecut pe terenul de baschet sau aiurea la vreo terasa prin Brasov... de pe vremuri.

Am trimis manuscrisul la vreo trei edituri dar deocamdata nu s-a concretizat nimic. Nefiind vreun Ion Creanga, nici nu cred ca prezinta interes, mai ales ca este o chestie de nisa.

Sper ca intamplarile, citite pana la capat, sa va inspire.

Comentariu

Reteta succesului a dat-o Mihai Barbu cu a sa Vind Kilometri....
                    Tipul - fotograf profesionist a tras niste cadre ...fara cuvinte..
                    si le mai are si cu potrivirea de cuvinte.. sa nu mai spunem ca si mediatizarea a fost pe masura.....
                    Am fost la lansare.....citeva sute de persoane,iar cartea am inteles ca se vinde bine...in seara lansarii au vindut tot ce au adus,si pretul era 50 sau 60 lei...

Acum ...voi aveti citeva experiente muult mai intense...trebuie sa gasesti un echilibru intre poveste si fotografii..si aici trebuie sa ai foto de exceptie...
                    Daca ai asta,sigur gasesti editura...
                    Vorbeste la editura ART..acolo este scoasa cartea lui Mihai Barbu..poate sunt multumiti de reactia pietei si mai vor sa scoata ceva....poti sa gasesti pe cineva care sa innobileze aventurile , trairile, intelegi tu sa dea viata aventurii nu sa fie doar o insiruire de locatii ,nume, si puncte pe harta.
                    Bafta!
                    PS: daca iese ceva te astept cu o invitatie la lansare! vin oriunde pe o raza de 350km de Bucuresti.
                    PS2: daca chiar vrei sa publici am un amic care are o editura de nisa-carti pt muzica- pe banii tai poti sa te publici singur daca vrei asta dar nu recomand o carte "ieftina"...pune mina pe un exemplar din Vind Kilometri si o sa intelegi ce-ti spun...
                    Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                    Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Marius, multumesc inca o data pentru sansa data - am citit cartea pe nerasuflate, pe mine unul ma intereseaza continutul in detrimentul formei, dar sa nu uitam ca forma vinde. Daca reusesti sa publici cartea - si sper sa reusesti - sa ne anunti si prin intermediul forumului deoarece e o carte care nu trebuie sa imi lipseasca din biblioteca. Bafta
                      Too much of a good thing can be wonderful.

Comentariu

Da, si eu as cumpara-o, deocamdata o sa o scot la imprimanta si o sa o duc la legat asa pe A4. Multumim pt. ca imparti cu noi trairile si noi cei ce speram la asa ceva mai invatam una alta.
                        Nissan Patrol y60 LWB,Mercedes C combi
                        Honda Dominator nx 650 , 1993

Comentariu

Cit te-a costat excursia?

Comentariu

Care din ele?

Comentariu

Postat în original de marius c Vezi post
                              In ceea ce priveste corectura scriiturii, pot sa va spun ca nu a fost supusa unei revizii de specialitate iar eu orele de romana le-am petrecut pe terenul de baschet sau aiurea la vreo terasa prin Brasov... de pe vremuri.

.
                              Nu prea cred ca ai petrecut orele de romana pe la terase... am citit azi cartea fara sa ma ridic de la calculator.
                              Titlul cartii poate sa fie chiar titlul topicului.
                              Multumim pentru evadarea din cotidian, chair daca doar prin lecturarea aventurilor voastre.

Comentariu

Procesare...
                              X