Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Participare expeditie


pmstancu

Postări Recomandate

Cred ca (mi-) a cam sosit timpul! :old:ooo

Ca atare, lansez pe acest forum urmatoarea solicitare :

 

Caut echipa, careia sa ma alatur, in vederea participarii la o expeditie pe roti. Poate fi o echipa care deja si-a stabilit un traseu sau, eventual, o echipa care sa se formeze in urma solicitarii mele.

In genere, optiunile mele ar fi urmatoarele :

 

- expeditie care sa aiba loc fie in a doua jumatate a lui 2015 sau, de preferat, in 2016;

- destinatiile sa fie catre est (de ex. traseu al "stan"-urilor/Drumul Matasii), cu intoarcere fie pe roti, fie alternativ (maritim + aerian);

- durata acesteia sa fie undeva pe la maxim 45 zile (+/-).

 

Din parte-mi :

 

- ani 42 din care 22 si 11 luni cu carnet (o luna pus la pastrare la onor organul de politie):cn

- masa 93-95 distribuita rezonabil intr-o "institutie" de 1,83, nepretentioasa dpdv conditii ba, mai mult, tinzand catre dezideratul "bare necessities" (cu nuanta de ipocrizie data de realitate);

- slab organizator/planificator, data fiind nerabdarea-mi caracteristica. insa, paradoxal, atent la detalii si, mai important, extrem de spontan (cu rezultate excelente) atunci cand vine vorba de dezlegarea oricarui tip de "nod gordian";

- pacificator, insa agresiv numai atunci cand este vorba de derapaje majore de la normele bunului simt (ale altora);

- alte detalii personale, disponibile oricand la o :be

- utilaj in dotare : Toyota BJ42, actualmente in lucrari de restaurare. eventual x2, cu pregatirile de rigoare, in cazul in care, din cercul de cunoscuti apropiati s-ar mai gasi doritori, bineinteles in conditiile acceptarii de catre echipa. caut si accept consiliere in privinta dotarilor;

- gadget & tools addicted, in sensul incercarii prevederii oricarui eveniment, chiar daca sunt constient ca nu le poti acoperi pe toate. de la ac si ata pana la statii de emisie-receptie multibanda (pentru care sper sa-mi gasesc timp primavara asta sa-mi iau licenta de radioamator);

 

Alte informatii, oricand cu placere, de preferat fata in fata, dar si varianta contributiei la subiectul deschis si/sau pm, este binevenita.

 

Date fiind cele de mai sus, multumesc anticipat tuturor celor care, eventual, vor da curs cererii mele. Si m-ar bucura si mai mult finalitatea, in sensul celor dorite.

 

Salutari,

MS

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare