Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Excursie/expeditie Romania-Albania 2018


catalin123

Postări Recomandate

Salut,

 

Impreuna cu cativa prieteni planuim sa plecam in aceasta vara pana in Albania cu destinatia Ksamil sau Sarande. Pana in acest moment nu avem planificat nimic si m-am gandit sa va cer ajutorul si voua.

Din ce am discutat pana acum am vrea sa ajungem pana acolo mergand cat mai mult posibil pe off road, sa stam cateva zile la plaja acolo si sa ne intoarecem pe sosea acasa.

Ma gandesc ca la dus vom merge Bulgaria - Macedonia - Albania sau Bulgaria - Serbia - Muntenegru - Albania ca distante pe sosea nu este o diferenta foarte mare si sunt drumuri pe care le-am facut anul trecut si acum doi ani.

Sunt interesat daca are cineva orice fel de informatii de la site-uri unde pot gasi alte trip report-uri pentru zonele respective pana la experienta personala si track-uri GPS.

Cu cat voi mai strange informatii le voi pune aici.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Excursie/expeditie Romania-Albania 2018

 

si Bucur Milancovici a facut o tura 4x4 in Albania acum 4 ani... impreuna cu altii.

incearca sa dai de el.

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Excursie/expeditie Romania-Albania 2018

 

si Bucur Milancovici a facut o tura 4x4 in Albania acum 4 ani... impreuna cu altii.

incearca sa dai de el.

 

Stii cumva daca s-a dus pana in Albania pe off road sau doar in Albania a iesit? Pana in Albania am fost anul trecut si am facut vreo 70 de km de off superb in Theth cu motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Excursie/expeditie Romania-Albania 2018

 

poti merge leger pe offroad prin bulgaria, serbia,muntenegru/macedonia, problema e la trecerea frontierelor -> trebuie sa te intorci pe asfalt ca sa eviti problemele unei treceri frauduloase a frontierelor ;)

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
Salut,

 

Impreuna cu cativa prieteni planuim sa plecam in aceasta vara pana in Albania cu destinatia Ksamil sau Sarande. Pana in acest moment nu avem planificat nimic si m-am gandit sa va cer ajutorul si voua.

Din ce am discutat pana acum am vrea sa ajungem pana acolo mergand cat mai mult posibil pe off road, sa stam cateva zile la plaja acolo si sa ne intoarecem pe sosea acasa.

Ma gandesc ca la dus vom merge Bulgaria - Macedonia - Albania sau Bulgaria - Serbia - Muntenegru - Albania ca distante pe sosea nu este o diferenta foarte mare si sunt drumuri pe care le-am facut anul trecut si acum doi ani.

Sunt interesat daca are cineva orice fel de informatii de la site-uri unde pot gasi alte trip report-uri pentru zonele respective pana la experienta personala si track-uri GPS.

Cu cat voi mai strange informatii le voi pune aici.

 

Salut,

 

Pana la urma ati fost in Albania? Ma intereseaza deoarece in mai-iunie 2020 am si eu in plan o expeditie in Albania.

0724066100
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa merg anul asta, si deocamdata pe lista am:

  • Gjipe Beach
  • Shushicë / Shushicë valley

  • Llogara Pass
  • Teth - Petal (Kir) - Shkodër - Koman - feribot catre Fierza

Orice sugestie e bine venita...

 

L.E.: https://www.transeurotrail.org/albania/

https://motociclism.ro/topic/740049-%C3%A2%C5%BEivela-jugoslavija/

 

Editat de crispus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce cautam trasee pentru Albania si nu numai, am dat de Wikiloc, o aplicatie ineresanta. Am gasit astfel mai multe track-uri inregistrate si incarcate de alti useri pentru Albania.

Un loc in care vreau sa ajung este Tomorri, un varf muntos pe care se pare ca se poate ajunge cu 4x4.

Screenshot_20190729-215613.thumb.png.9410ac17b3c37677004d2913aa39b1ec.png

0724066100
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare