Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Informatii traseu offroad soft dinspre Sibiu spre Timisoara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Informatii traseu offroad soft dinspre Sibiu spre Timisoara

Salutari

Am sa pun aici la Banat discutia fiindca trece prin mai multe zone geografice traseul.

Intre 10-17mai intentionez sa fac o excursie cu nevasta si pitica (3ani si cateva luni) din dotare.
    Doresc sa vin dinspre Sibiu (Lisa) spre Timisoara pe trasee soft offroad, spectaculoase dar in acelasi timp sigure. Nu intentionez sa merg 8 ore pe zi cu masina, vom face excursii la picior sau vom pierde vremea prin poieni pierdute. Cazare la pensiuni si cort daca vremea o va permite. Probabil la cabana Cheile Butii ne vom caza 2 nopti si eventual o noapte la Obarsia Lotrului. inca 1-2 nopti la cort pe Valea Cernei undeva. De la Baile Herculane probabil o tai prin Mehadia->Bozovici->Anina->Resita->Timisoara sau pe ClisuraDunarii-Oravita-Moravita-Timisoara... pe asfalt poate, eventual niste iesiri prin niste sate unde mi-am propus sa ajung, dar asta sa vad cum rezista restul echipajului.

Mai jos gasiti atasat traseul propus (kmz).
    10-17mai2013.kmz.zip
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	traseu.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	226,1 KB 
ID:	1022803

Va rog sa-mi recomandati obiective istorice/naturale/turistice pe marginea acelui traseu. Orice sugestii de traseu sunt binevenite.

De asemenea am nevoie de urmatoarea informatie: la barajul Vidra, am voie sa trec cu masina pe el, nu e inchis, bariera & shit ?... intentionez sa ocolesc Lacul Vidra (dinspre VOineasa spre Obarsia Lotrului) pe malul nordic care e un forestier usor.
    Daca Transfagarasanul va fi deschis (lucru putin probabil) as incerca varianta de ocolire a Lacului Vidraru pe forestierul de pe malul Vestic. In ce stare e ?

Multumiri anticipate
    Ultima editare de l_stoian79; 22.apr.2013, 17:06.
    "Explore.Dream.Discover."-Mark Twain
    cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian
    "my precioussssss" : http://picasaweb.google.com/stoian.l.m

Re: Informatii traseu offroad soft dinspre Sibiu spre Timisoara

salut,

ai reusit sa faci traseul?

stima,
    Alex

Comentariu

Procesare...
    X