Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011


Forte

Postări Recomandate

Pentru sambata, 5.03, in urma discutiilor telefonice s-a stabilit ca ne intalnim la intrare in Mangalia la ora 10.30!

Calauza spre Limanu ne va fi GcBadea, de unde ne va prelua gazda noastra, GLV ... mergem off-road: Limanu, Hagieni, Albesti ... Cotu Vaii ... Acolo este proaspat dezghetata Speciala! Si dupa atat frig, sunt anuntate 5 grade ... ne vom incalzi in jurul focului si vom savura o fasole la ceaun!

 

In Cta, intalnirea are loc la ora 9.30 la PetromV Abator!

 

Pentru discutii legate de organizarea iesirii intrati aici:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?46309-Off-road-in-Dobrogea-Comunitatea/page236

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Fasolea a fost bestiala ... singurul regret a fost ca nu am putut sa o mancam pe toata! Off-road am facut mai mult peste camp pentru a evita zgarierea masinilor! Distractia a fost asigurata de Speciala Cotu Vaii ... si de cele 2 reprize de off-road intens inainte si dupa fasole! ... 14 masini 4x4 si inca 2 vizitatori!

Multumim GLV! Esti o gazda perfecta!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Felicitari! Va urmaresc cu placere iesirile! Desi nu aveti ce avem noi pe aici , ca si relief, va faceti de cap "below zero meters" cu ruperi ,rasturnari ,impotmoliri etc. Unde-i o groapa hop si gasca voastra.

p.S. La fiecare iesire mai adaug cate o cometa!:mrgreen: dar sunt omu'care poa' sa le:ig

teamoffroadprahova.RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

A fost o iesala de hai sa ne distrugem un pic masinile sau vroia sa se dovedeasca ceva anume?

 

S-auzim de bine

 

A fost o interventie de ,,hai sa ma bag si eu in seama '' sau a fost o intepatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

In filmul pus de Sabyn ... am incercat "o aroganta" ... dar nu mi-a iesit! Am intrat cu 4x4 si am oprit, am decuplat 4x4 si ... nimic! Si asa lumea a fost fericita! Alta data ... am intrat cu 2x4 cu multa inertie si am trecut fara probleme prin "balta lui GLV"! Se numeste "balta lui GLV" pentru ca indiferent de masina pe care o conducea ... ramanea in ea! Dar acum a trecut fara probleme ... ne trebuie o alta balta ...

 

 

Felicitari! Va urmaresc cu placere iesirile! Desi nu aveti ce avem noi pe aici , ca si relief, va faceti de cap "below zero meters" cu ruperi ,rasturnari ,impotmoliri etc. Unde-i o groapa hop si gasca voastra.

 

Nasol cu relieful la noi! Dar ne descurcam cu multa imaginatie!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

A fost o interventie de ,,hai sa ma bag si eu in seama '' sau a fost o intepatura?

 

No ofence, nici una nici alta, admir iesirile voastre si nu pot decat sa poftesc la ele dar, asa mi s-a parut din acele clipuri. E treaba voastra sunt masinile, distractia si buzunarul tot ale voastra. Clipa si momentul trebuiesc traite, acum fiecare cu limitele lui, poate si de aici postul de mai devreme.

 

S-auzim de bine

:cl 4x4 fun for all :h5

RR Classic 1986 - 200Tdi

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

No ofence, nici una nici alta, admir iesirile voastre si nu pot decat sa poftesc la ele dar, asa mi s-a parut din acele clipuri. E treaba voastra sunt masinile, distractia si buzunarul tot ale voastra. Clipa si momentul trebuiesc traite, acum fiecare cu limitele lui, poate si de aici postul de mai devreme.

 

S-auzim de bine

 

Din locul in care stau eu, asa s-a vazut .Cand iesi , iesi si pace.Atata timp cat nu atentezi la siguranta si buzunarul altuia , comentariile rautacioase nu-si au locul.Imi cer si eu scuze pentru raspunsul acid si speram la o iesire viitoare impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

 

 

[video=youtube;LIyd-J96gck]

 

DECLARATIE: Vreau sa-mi iau Mitsubishi Pajero 2.5 ... este o masina indestructibila! Mishu a sarit cu ea de peste o suta de ori ... a impins Frontera de peste zece ori ... a pus-o pe plafon ... a scufundat-o in apa si in noroi de nenumarate ori ... si doar i-a schimbat consumabilele si i-a pus anvelope MT!

:br Mishu! :no11 Mitsu!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

P.S. Personajul Mishu ... noi nu-l cunoastem ... nu ne reprezinta, nu-l incurajam sa faca toate prostiile ... bla ... bla ... bla ...

:uameni

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Trebuie mentionat ca in urma acestor actiuni nimeni nu a fost ranit si nu a fost distrusa voia buna a acestei iesiri!:uameni:1

:rsp:cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Vreau să-i mulțumesc gazdei pentru găzduire și lui Forte că a stat cu ochii pe mine (poți fi sigur că în urma derapajelor necontrolate de pe malul canalului de irigații, sigur am rămas cu ceva sechele, eventual experiență). :tk

De asemenea mulțumesc posesorului de Samurai care m-a întărâtat mai tare decât eram. :2dr

Mulțumesc și mașinii mele care s-a dovedit mai tare decât o bănuiam. :lr

 

Mulțumesc și mamei mele și tuturor celor care mă cunosc. Evident meritam Oscarul.

Bufnițele nu sunt ceea ce par a fi!

Duster Laureate 1,5 dCi 110 cp 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Fasolea a fost bestiala ... singurul regret a fost ca nu am putut sa o mancam pe toata!

http://img202.imageshack.us/img202/4690/fasolea.jpg

Editat de Forte
Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Cu exceptia catorva manevre ,care fac parte din offroad ,cred ca totul a fost mai mult o bataie de joc fata de masini ,ce am vazut in aceste filmulete nu cred ca este offroad .Este parerea mea si va rog sa nu va suparati .

 

Cu bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Cu exceptia catorva manevre ,care fac parte din offroad ,cred ca totul a fost mai mult o bataie de joc fata de masini ,ce am vazut in aceste filmulete nu cred ca este offroad .Este parerea mea si va rog sa nu va suparati .

 

Cu bine!!

 

Multumim pentru aprecieri.:br

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 10/2011 Limanu Hagieni Albesti Cotu Vaii - Sambata, 05.03.2011

 

Nu va suparati!!

Puneti masinile la punct +trolii si haideti in muntii si dealurile gorjului sa vedeti aici adrenalina ,sunt cateva trasee care va taie respiratia

 

Cu stima!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare