Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Iesire la lacul Iezer


crt82sil

Postări Recomandate

Va salut!

In weekendul ce urmeaza(sambata sau duminica, in functie de cine mai vrea sa vina) vreau sa fac un traseu usor (pentru ca o sa iau si copiii de 5 si 7 ani) urmat de o plimbare de o ora-o ora jumate pe jos si un picnic sau un gratar mic.

As vrea sa merg la lacul Iezer. Se mai poate ajunge sus la lac?

Stiu ca e un traseu mai usor si mai lung si unul prin padure chiar de langa cabana Voina. Pe unde e mai interesant(fara sa devina periculos)?

Cine mai merge?

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la lacul Iezer

 

Din ce povesteau pe aici colegii la Voina se venea pe coborare si exista chiar si o bariera, accesul mai usor se face pe la barajul raului Rausor, stanga, se spune ca este un traseu usor dar trebuie sa iti spuna cineva care a fost de curand cum este drumul dupa iarna sau cine stie ce taieri de padure, daca te duci si este ok sa ne spui si noua.In zona este trafic local, masini, atv-uri poti sa intrebi pe acolo ei urca des.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la lacul Iezer

 

deci urcarea mai usoara este cum au spus colegii mai sus pe drumul spre Voina , faci stanga pe barajul Rausor si apoi urci pe Portareasa......

adica la primul "intrand" de lac faci stanga 90 de grade......restul parerea mea uita-le momentan

drumul e OK.....dar geografia se poate schimba oricand

plimbare placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la lacul Iezer

 

Eu am urcat dinspre Bughea pe Bratia sau Batioara ... nu mai stiu exact care din ele, dar traseul e O.K., l-am facut integral in 4x2 cu coborare la Voina

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la lacul Iezer

 

Sunt doar eu. Sunt disponibil si sambata, si duminica.

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la lacul Iezer

 

In octombrie anul trecut in conditii de ploaie se urca bine si pe Bratia si pe bratul vestic al barajului Rausor dar pe la baraj drumul de la asfalt pana in golul alpin e binisor mai scurt si greu sa-l ratezi daca nu-l cunosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Iesire la lacul Iezer

 

Vara asta am si eu drum pe acolo. Merg cu familia (inclusiv copiii) si as vrea sa ajung cu masina cat mai aproape de lac. E prima oara cand merg in zona. Vad ca rezervatie, imi trebuie vreun permis? Exista ceva rangeri in zona cu care pot lua legatura pentru informatii si pentru oficializarea bunelor intentii?

Rog pe unul dintre voi, care a mai fost prin zona, sa-mi faca si mie in viteza un track cu GPS geoplanner online, nu dureaza decat 1-2 minute!

Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la lacul Iezer

 

Vara asta am si eu drum pe acolo. Merg cu familia (inclusiv copiii) si as vrea sa ajung cu masina cat mai aproape de lac. E prima oara cand merg in zona. Vad ca rezervatie, imi trebuie vreun permis? Exista ceva rangeri in zona cu care pot lua legatura pentru informatii si pentru oficializarea bunelor intentii?

Rog pe unul dintre voi, care a mai fost prin zona, sa-mi faca si mie in viteza un track cu GPS geoplanner online, nu dureaza decat 1-2 minute!

Multumesc frumos!

 

 

Am urcat saptamana trecuta pe la baraj si am coborat pe la Bratia. La Iezer erau peste 20 de masini printre care Duster, Dacia Papuc ... ...

Dinspre baraj e foarte usor de urcat fara track (pe drumul cel mai batut), sunt sanse aproape zero sa te abati din drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Iesire la lacul Iezer

 

Va salut!

Sambata sau duminica (2-3.09) e cineva interesat sa mearga sus la iezer?

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare