Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL


Yonutz

Postări Recomandate

Ptr ca vara e pe terminate, ptr ca sezonul nostru este aprope pe final, ptr ca ne era dor sa stam la masa cu neste unii la un pahar si-o ciosvarta de stim noi ce(sau mai multe) la drum de seara in acest weekend am indraznit sa consumam o mica iesire intre cunostinte vechi si noi, intre oameni mari si mici, in zona Costesti de Valcea. La aceasta iesire am avut printre noi si doi norvegieni. Sa fie "a la grec" dar cu putin pork!

 

Inainte de toate multumesc in numele baietilor lui Cristi Irimescu, sotiei dansului si pretenilor acestuia (niste cunostinte mai vechi d-ale noastre dar foarte placute) ptr ca au avut disponibilitatea si rabdarea de a ne purta roatili noastre bezmetice prin zona.

 

Am urcat prin Vaideni in sus, am incercat sa iesim prin doua alternative dar in ambele parti drumurile erau rupte de viituri pana la stanca, de nefacut ptr unele masini si n-am stat prea mult pe ganduri facand cale intoarsa pe cel mai bun drum pe care il stiam cu totii ... drumul pe care urcasem.

 

S-au bantuit circa 100km pe munte, in circa 6.5 ore, offroad cred eu ptr toate gusturile.

Nu au fost incidente de nici un fel ...poate doar unul la final ...cand a ars Ursu maistercheful de serviciu, micii ...noroc cu marfa de Popesti Leordeni! :wink: :ha:

Dar negru cum este s-a scos cu o zi inainte cand ne astepta la poarta, noaptea cand am ajuns noi bucurestenii, cu linguroiul magic in tuciul de gulas...deabia terminat!

 

Dupa aceasta iesire, pe drumul de intoarcere, amestecandu-mi gandurile bune si rele incercam sa-mi construiesc cateva concluzii ...spre a le expune acilisea...

 

Referitor la locurile acestea care s-au lipit de noi ca marca de scrisoare intrandu-si deja in drepturi... in fiecare calendar anual de ieseala, e pacat ca in zona se taie copacii fara cap (o sa spun asta ori de cate ori pot, de mii si mii de ori, poate citeste pana la urma aici unul mai putin dobitoc sau manjit cu "sangele verde" ce curge acolo sus fara incetare si va pune odata parul pe criminalii de paduri) acest fapt fiind cred eu cauza tuturor alunecarilor de teren din zona si a viiturilor de neoprit.

 

Referitor la parerea strainilor despre noi si a ceea ce cred ei despre romani si Romania in general: nu toti oamenii sunt la fel (aviz celor care le-au promis diverse chestii oamenilor astora care au batut mii de km SA VADA Romania ASA CUM ESTE si in loc de ceea ce s-au laudat ca le ofera le-au dat doar o punga de CLANTA cu punga clientului :uameni) si nu toate lucrurile sunt si functioneaza asa cum se vad la televizor. Nu, nu suntem lumea a 3-a si chiar daca am fi unii dintre noi au destula demnitate, mandrie si creier sa trecem peste unele aspecte care ne distrug existenta. Bucurandu-ne in liniste, asa cum stim noi de micile detalii ...care ne leaga de ceva timp.

 

Referitor la cei noi care ne-au insotit aceste zile: ma bucur foarte tare ca v-am avut printre noi (chiar daca unii au Mitzu ...asta ca sa vedeti ca nu suntem un grup arogant, rasist sau exclusivist ...suntem doar niste oameni normali si atat) si sper ca si pe viitor sa ne onorati invitatiile insotindu-ne in aventurile ce or sa vina.:h5

Totodata ma bucur ca a onorat invitatia si amicul nostru de la Pitesti. Oricand nenicule cu placere! :h5

 

Cam astea sunt impresiile mele la cald mai mult sau mai putin, probabil ca ma vor completa si colegii de ieseala si imediat cum scot de la cuptor filmoacele cu aventura, asa cum s-au vazut ele de la bordul batranului meu Patrol, preten de nadajde care este, le urc aci.

 

Astept urmatoarea ieseala ...care o adulmec inca de acum ca va fi si cu ceva fripturica in sanje... in zama de troliu ...(brigada ce a ramas acasa...atentie la mine ...zau, chiar ne-ati lipsit! :grin:)

 

Cu respect ma inclin domnilor,

 

Yonutz (bad, ugly & cum o mai fi el)

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL

 

NKN_3540.JPG

 

NKN_3542.JPG

 

NKN_3548.JPG

 

NKN_3570.JPG

 

NKN_3583.JPG

 

NKN_3587.JPG

 

NKN_3588.JPG

 

NKN_3589.JPG

 

NKN_3591.JPG

 

NKN_3592.JPG

 

NKN_3593.JPG

 

NKN_3596.JPG

 

NKN_3597.JPG

 

NKN_3600.JPG

 

NKN_3602.JPG

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL

 

Felicitari Yonutz pentru tot, ai salvat imaginea Romaniei si asa intinata de unii carora nici macar nu merita sa le rostim numele.

Bravo sincer!

Emicos

 

Dragul meu,

 

N-am salvat absolut nimic ... am incercat sa le aratam celor care ne-au insotit in acest weekend ce inseamna gustul unui bucati de carne romanesti fara tot felul de cacaturi de chimicale amelioratoare de gust si conservanti si le-am explicat ca fiecare zona, asezare omeneasca sau chiar parte materiala vie are o poveste de impartasit, conditia fiind doar sa aiba cine sa o spuna, sa fie suficient de bine inteleasa si mai apoi totul vine de la sine.

 

Romania nu inseamna doar tigani, talhari, saracie si coruptie ... Chiar daca valorile materiale fie le cedam sau le distrugem, exista valori morale care nu avem voie sa le pierdem. Am invatat asta de la strabunii nostri si incercam sa le adaugam in educatia copiilor nostri.

 

Dar sa nu facem din acest topic o discutie in care sa amestecam mizeria cu lucrurile frumoase. Nu, lucrurile urate trebuie uitate dar nu omise si sa invatam impreuna ca daca ai destule amintiri frumoase vei putea trece mai usor prin oceanul vietii ...plin de pradatori si de pericole.

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL

 

Salutare ,

 

Am avut marea placere sa ma numar printre participanti.

Multumesc pentru invitatie,primire,accept.Oricand voi putea voi venii cu voi cu mare drag !

Chiar a fost tare frumos iar colegii de nota 24 , asa ca sper sa ne vedem mai des:tk

Multumiri speciale si pentru Cristi Irimescu care a fost ghidul nostru.

Norvegienii super-baieti si sunt convins ca le-a placut atmosfera si traseul .

Pun si eu o poza cu cel mai tanar participant , intr-o pauza de....pe sub Piatra Tarnovului 59909677_CACAinOff-Road.JPG.8d9e0e31f97fa73f64e4dc73e8c1f4c7.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL

 

Ca un fapt divers, dar plin de importanta: la un moment dat, Cristi opreste coloana si sotia sa coboara din masina. Eram curios ce s-a intamplat.

"Putina ecologie", dupa care a luat doua pet-uri aruncate pe drum. :rsp

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL

 

Inca rumega YT la ele....

 

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL

 

Ca un fapt divers, dar plin de importanta: la un moment dat, Cristi opreste coloana si sotia sa coboara din masina. Eram curios ce s-a intamplat.

"Putina ecologie", dupa care a luat doua pet-uri aruncate pe drum. :rsp

 

Pentru cine nu stie: asta e "scoala" MMOF (nu ca n-ar fi avut "deprinderile" astea si dinainte:grin:)

 

Sa va fie de bine tura!:h5

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 100% sOFFt & dry(nk) - Costesti, VL

 

The next ghenereishan (hop, hop ...asa cu freza peste cap ptr cine cunoaste si stie! :ha:):

 

[video=youtube;eWIxXErv-8c]

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare