Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dincolo de nori

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Dincolo de nori

Postat în original de giorgel Vezi post
    cu SF II-ul cu 2000 km la bord
    Cum te-a lasat inima sa vinzi maasina aia ? :)) Nu se vede in foto, dar undeva in stanga fotografiilor prezentate se vedeau o constructie si stalpi precum cei de la teleski...nu stiu daca mai am fotografia aceea .... sa mi se fi parut mie ?
    NADS Fitted
    Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.
    Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Comentariu

Big Ursule,pe toate le am in cap,cred ca am citeva in format gpx pt Garmin prin calculator.Le caut si le pun daca le gasesc.
      Giorgel,aia e varianta cea mai misto mai ales pe urcare din Valea Macesului,am facut-o asta vara,am stat 2 saptamini in Voineasa. Am 2 trackuri de la Minitehnicus cu acele poteci ce urca in Strategica din Valea Latoritei,dupa Lacul Galbenu. Mini mi-a zis asta vara sa stau cuminte,sa nu le incerc de unul singur,ca sint grave-necesita multa benzina pt drujba si pt Samuraie!!

Comentariu

dansoare!
        stiu ca din pasul urdele se coboara spre voineasa
        eu intrebam pe costinell daca de la vf lui roman se poate ajunge in strategica sau transalpina!!!
        sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!

Comentariu

Din vf. lui Roman se putea cobori anul trecut in toamna (septembrie) (si nu se putea urca in mai anul asta) - in Ciungetu. Din Ciungetu este urcare pe Strategica (nu stiu pe unde)...si de pe Strategica se iese pe Transalpina.

PS> Din auzite se poate ajunge din Curmatura Oltetului , pe acea urcare faina catre stana/vf. Micaia si de acolo...nu mai stiu.
          Ultima editare de Big.Ursu; 04.dec.2014, 22:18.
          NADS Fitted
          Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Comentariu

Postat în original de Big.Ursu Vezi post
            PS> Din auzite se poate ajunge din Curmatura Oltetului , pe acea urcare faina catre stana/vf. Micaia si de acolo...nu mai stiu.
            Stana de pe muntele Micaia (pe versantul nordic) are un drum care coboara la lacul Galbenul si un drum care merge la intersectia de pe Mt Musetoaia.
            De aici o iei catre vest spre Papusa si Transalpina sau catre sud spre Stanisoara si Baia de Fier.
            Ultima editare de minitehnicusro; 04.dec.2014, 23:08.
            3x Suzuki Jimny
            1x Suzuki Samurai
            Dacia DoubleCab 4x4

Comentariu

Bigursu!
              Daca accepti in grupul vostru o Grand Vitara doar cu AT-uri si fara troliu ma bag si eu intr-o duminica sa facem o ruta Curmatura-Galbenu-Strategica-Transalpina-Ranca

ps: ai un pm

Comentariu

Nu-i nici un bai, numai sa ne srangem noi ... acum e insa cam tarziu pentru traseul asta :)
                NADS Fitted

Comentariu

De acord!
                  Te astept pe la mine!
                  Toate bune!

Comentariu

Am fost in zona de mai multe ori ...de departe fiind cea mai spectaculoasa priveliste ... Sentimentul care te inconjoara de cand urci pe munte acolo pana cobori este unul de o liniste sufleteasca uimitoare. Aproape ca iti auzi bataile inimii si auzi cum iti vajaie urechile.

Zona din pacate nu este promovata si este de 100x peste orice zona de munte pe care am calcat-o in ultimii ani. Turismul a inceput sa se dezvolte in ultimii ani ... ptr cei care pot ajunge acolo! Sunt pe acel varf doar doua pensiuni si cateva case.

Acum pe iarna, accesul este destul de greoi si nu va recomand sa incercati cu o singura masina ptr ca in multe cazuri nu prea aveti cum sa va troliati daca nu puteti urca.

Cu siguranta anul viitor avem in "programa" cel putin o incursiune in acea zona.
                    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Procesare...
                    X