Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Si totusi .... tot dincolo de nori


Big.Ursu

Postări Recomandate

Sa incepem povestea ...

20141211_194934.jpg

 

Da...asa a inceput :) Nu, nu e tequilla...a fost...palinca inside :) Cuervo like outside :) Deh, necazul....Si daca tot veni taina, doua chestii stabilite din start: este vorba despre aceeasi locatie si aceleasi personaje ca si acum 3 saptamani, si nu, nu am facut nici un track/traseu. Doar mancare si bautura, si intre ele, cateva fotografii, trolieri ... dar una peste alta...a fost fain rau ! Ultra !

 

A fost o iesire aranajata din scurt. Eu aveam cateva planete de potrivit "la nivela"....altii nu aveau trageri de inima....dar ninsoarea de sus s-a ocupat de toate...asa ca joi dis de morning s-a batut in cuie toata treaba, si vineri "Pe cai !". Drumul in sine de la Horezu pana in golul alpin la 1.600m nu ar prezenta nici o provocare - cand e fain afara. Dupa ce urgii au fost pe acolo insa....altfel a stat treaba. Am ajuns separat, Cristian Irimescu a ajuns inainte. Noi la vreo 2 ore dupa (sau aproximativ). Primii 3 killometri din cei 15 sunt OK, dupa care incepe zapada...gheata...sleauri....hoti de brazi. Loc decat pentru o masina - am luat dreapta si am dat intr-un morman de zapada. Inghetata. Ursu....buba...

 

20141213_141932.jpg

 

Buba s-a remediat temporar a doua zi la aproximativ 1.800m, cu ajutorul unui prieten ... ditamai ingineria...o sarma, papuci...clesti de papucit...soricei...Oameni sanatosi, nu alta..Dar sa nu deturnam firul discutiei.....

 

Ajunsi seara....noapte....ma gandesc ca poate poate...o mai cobori cineva pe drum (dracu stie cine ?!) si nu vreau sa las masina aiurea...O trag pe margine si o opresc....si oprita a ramas. Adica nu motor oprit...blocata in zapada...Pus blocant...canci. Chemat un Mitsubishi L200 rosu sa ma traga cativa cm (cmm de rusine :) ) ... troliul a rezistat.

 

 

 

Eu m-am nesimtit si am lasat masina in drum...ca oricum nu mai trecea nici dracu pe acolo. Dupa politeturile de rigoare, etalam sticla de mai sus, de data asta cu scopul declarat sa o atacam. Ceea ce am si facut. Dupa care ne-am carat la un gratar in zapada..

 

20141212_204445.jpg

 

20141212_204533.jpg

 

Dupa ce ne-am afumat bine afara, am trecut sa ne afumam bine si inauntru caci taria si vinul ne-au tinut companie pana la ceas tarziu de noapte, cand am decis ca ne-am murat suficient de bine creierii si am decis sa incheiem.

Editat de Big.Ursu
  • Like 2

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

A doua zi incepu bine, fara cioburi in creier....semn ca am avut valva bine setata si bautura a fost ..buna :) Cateva poz(n)e, verificam email....dam un telefon...ca tot am prins semnal.

 

NKN_3928.JPG

 

NKN_3930.JPG

 

NKN_3932.JPG

 

NKN_3934.JPG

 

NKN_3937.JPG

 

 

 

Taman bine, ca-si face aparitia si celalat amic, Kermit (Ionut) urmat foarte indeaproape de o Toyota Landcruiser....in fine...ne intalnim....bla bla...haidem la Cristi. Ajungem la Cristi, om gospodar...dadea zapada la lopata. Punem si noi mana pe lopata, mai schimbam o vorba si deodata apare un nene care i se adreseaza lui Cristi.

 

Noi am priceput ca are nevoie de o lopata, dar altul era baiu....Toyo ramasese intr-un loc unde buldozerul care a dat zapada n-a mai nimerit drumul...Curba, urcare...bradulet....fainosag ce sa mai. Ne mobilizam, luam 2 lopeti, calare pe Patrol si pe un Hilux ii dam bice sa salvam frumoasa neputincioasa Landcruiser. Ajungem la fata locului....opinci de iarna. Cutie automata. 4x4 normal. Sleau...picat.

 

Kermit il ia la troliu de spate, dar sleaul biruie vointa noastra si-si cere tributul ...indoaie spoilerul din spate + scos din balamale...

 

(REVIN). Am revenit...

 

Se impun strategii...incercam sa nimerim drumul intial pe care buldozeristul il gresise...Bag Patrolul in viteza..vrum vrum...2 metri...nu mai merge...ma extrag. Ionut insista si el vreo 5 metri mai in fata mea acelasi lucru. Acelasi rezultat. Ramane blocat insa....Nu apuc sa scot troliul sa-l extrag, ca pe pisc isi face aparitia un ATV cu senile, condus de buldozerist (sic) si....si....2 maicute :) Ala bala portocala..:) Eu incerc sa trec pe langa Landcruiser.....10cm...simt ca spatele vrea sa fie prieten mai intim cu aripa Toyotei.....relatie nefireasca...marsarier... La timp insa sa observam cu Hiluxul este scos afara de ATV-ul cu senile, pe care se suise si o maicuta :) A fost o imagine plina de incarcatura spirituala :) - neimortalizata insa.

 

20141213_104901.jpg

 

20141213_113505.jpg

 

Cu toate ca nici cafeaua un o bausem, imi vine ideea de a ma transforma eu in punct fix pe marginea din stanga, folosind un scripete sa-l scoatem pe prea-inconstientul cu magaoaia. Dupa vreo 3 incercari, ma afund bine in zapada, la unghiul potrivit, fixam scripetele si ...URAAA...am scos frumoasa din sleau fara damage. Sunt extras si eu din zapada. Recalculam si vedem ca strategia propusa de je este cea mai buna varianta, asa ca trec eu in fata, trec de sleau, facem ghidusia cu scripetele.

 

Frumoasa mai incearca o data sa treaca de zona erotica si nu poate. Punem pe Ursache scripetele, carligul pe frumoasa si bestia din spate trage. Ursache se lupta sa nu fie luat la vale, dar scoatem aratarea (pardon, frumoasa) din sleau. Da sa plece...dar nu azi. Repetam operatiunea de cateva ori. Ceva ne da cu virgula. Putem o sufa lunga la curu Ursului, legam de ea scripetele si ne permite sa troliem pe distanta mai mare. Gloaba refuza sa mearga pe rotile ei..

 

20141213_115356.jpg

 

Intr-un final...abandonam ideea trolierii asistate si iau taurul de coarne, incurajat si de baieti (la un moment dat am i-am tras de pe loc si pe gloaba si pe bestie)...am legat gloaba de Urs....1...reductie...spatele blocat...ARDE-O ! 4.000 rpm sa misc mortul (eram pe urcare) ... il misc...il vad ca incearca sa ma ajute cumva, dar opinicile...nexam....continui tractarea inca 300m pe urcare sa-l scot la susea...

 

Ajunsi sus, desfacem cravata....nici la susea nu iese. Isi ia avant...razbeste...trage pe dreapta si ne apucam de taine. Ii zic omului sa nu mai coboare acolo. El zice ca revine. Il atentionez sa-si ia macar lanturi ..

 

El: "Stii cum coboara ? Fara probleme! " "

Eu: "Domnu...la vale toate merge....la deal e mai greu un pic"

El: "Merge pe gheata...maine dimineata plec" (A revenit si a reusit sa iese cumva)

 

No comment...in fine..ne indreptam catre casuta, unde o ciorba de fasole ne astepta. Dupa masa si un pic de tarie...ne incercaram talentul fotografic...

 

NKN_3945.JPG

 

NKN_3947.JPG

 

NKN_3950.JPG

 

NKN_3953.JPG

 

NKN_3972.JPG

 

NKN_3985.JPG

 

NKN_3990.JPG

 

NKN_3996.JPG

 

NKN_4004.JPG

Editat de Big.Ursu

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

In fine...ne mai vine noua (eu si Ionut) de o plimbare scurta ...facem cale intoarsa, nu inainte de a remedia pe Ursache (vezi poza de mai sus). Incepuse sa-i atarne cate una alta...:) La intoarcere, ce sa vezi....Cristi luase niste prieteni de sus din drum (cum de unde...unde scosaram gloaba adineauri) si la intoarcere....a zis sa vada cat poate Mitsu...sau cele 4 lanturi....si s-a ingropat (efectiv)....

 

Ziua cam imbatranise....frigul se cam lasa...era atat de senin....eu nerabdator sa ajung la locul potrivit pentru un apus de soare ....asa ca ii dam bice sa dezgropam pe L200...Incerc sa-l iau la cravata, dar e atat de bine infipt incat nu-l urnesc de acolo...fac gheata sub roti. Raman agatat de sufa de Mitsu. Giz...Luam lopata....sapam...dau o juma de metru in spate sa scap de cravata, si ma repozitionez cu fata sa-l trag cu troliul....

 

Putem troliul ....tragem...fortam...trosc ! Zbar cablu....terminat carlig...nu ala de la troliul fratilor...celalalt...pun troliul direct pe ingropata rosie....nu reusesc decat sa ma troliez pe mine....:) Abandonam ideea si trecem la sapa...ca de acolo a venit fericirea :)

 

NKN_4014.JPG

 

NKN_4016.JPG

 

NKN_4017.JPG

 

NKN_4022.JPG

 

Taca paca....taca paca...iese si Mita din groapa, cu promisiunea sa nu ne bantuie (adica recidiva). Eu ma retrag catre locul meu de fotografie. Este liniste, am fost acolo de atatea ori, nu e nimeni imprejur. E atata liniste, ca ai putea sa-ti auzi bataile inimii...Nici vantul nu adie....

 

NKN_4033.JPG

 

NKN_4035.JPG

 

NKN_4036.JPG

 

NKN_4037.JPG

 

NKN_4040.JPG

 

NKN_4041.JPG

 

NKN_4043.JPG

 

NKN_4049.JPG

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

Tot liniste este...atat de liniste...

 

NKN_4050.JPG

 

NKN_4056.JPG

 

NKN_4072.JPG

 

NKN_4080.JPG

 

NKN_4082.JPG

 

NKN_4091.JPG

 

Noaptea a venit repede, parca prea repede pentru o zi atat de plina. Dar....continuam...asa ca am bagat repede ceva la cuptor

 

20141213_184455.jpg

 

si am golit cateva pahare de vin dupa care am iesit in zapada, la fotografie. Lipsa unui trepied si-a spus cuvantul, un singur cadru am a va arata:

 

NKN_4131.JPG

 

Ne-am retras ca si in prima seara.....insa un pic mai tristi...Astazi ne-am despartit.

 

A fost frumos, oameni de nadejde si voia buna a fost la tot pasul. Am avut si un pic de teren, sa-i zicem asa, unde ne-am troliat in toate combinatiile posibile si imposibile. Ne-am simtit atat de bine, incat nici nu stim cum s-a scurs timpul.

 

Cat atat de la mine, sper sa am si ceva video, dar nu fac promisiuni. Cu bine !

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

Multumesc. Ca de fiecare data, fotografiile si cuvintele sunt prea putin sa descrie realitatea. Dar le am puse bine undeva, si acolo au aceeasi intensitate si culoare ca si in realitate.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

In curs de procesare....partea 1

 

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

Peisajele sunt mortale... Povestea...ce sa zic...este interesanta dar ce o face mai interesanta este felul unic in care o povestesti....

Felicitari atat pentru povestire cat si pentru instantaneele de mare clasa pe care le-ai impartasit cu noi... :bravo

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

Tragem de frumoasa mortaciune...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dx1GSl4NSsM

  • Like 1

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

nu mai pot sa-ti dau puncte... oricum nu poate site-ul sa dea cate merita pozele.:h5

  • Like 1

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si totusi .... tot dincolo de nori

 

Dezgroparea lui L200

 

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare