Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Prevestitorii Primaverii


mergioricrapa

Postări Recomandate

In week-end-ul ce a tocmai s-a scurs (exagerat de repede) ne-am adunat un colectiv de uameni ai muncii (de la orase si sate) sa testam cum/ cat/ si daca s-a instalat primavara in muntii patriei. Am aflat ca da, s-a instalat, dar mai dureaza :grin: (instalarea). Anul asta primavara are inertie asa ca nu va grabiti repede in golul alpin. Cel putin nu in Cindrel si Latoritei.

In Cindrel (dinspre Steflesti) am atins +/- 1950 m. Greu. Si ne-am intors. Deocamdata atat merge.

In Latoritei am incercat sa “accesam” eterna si fascinanta Strategica. Accesul in sine nu a pus probleme. Odata ajunsi in creasta am constatat ca iarna nu-i ca vara si primavara vine cand se termina iarna, nu mai devreme.

Poate aceste propozitii nu va spun multe, asa ca o sa incercam si cu ceva poze.

PS: Ieseala a avut baza in Ciunget, asa ca am considerat de bun simt sa postam la Oltenia.

Mentionam totodata ca grupul a avut curiozitatea sa verifice adevarul despre "Cea Mai Inalta Cascada din Romania": Cascada lui Ciuca: In afara de "accesul facil" restul e pur adevar. E probabil printre cele mai frumoase locuri din tara.

Recomandam ... daca va tin balamalele! Textul cu 20 min. de mers de la locul unde lasati masina e ... text.

Vor urma poze si filme.

Editat de mergioricrapa
  • Like 2
Reality bites! :shrk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

cea mai lunga/mare cascada din Romania este cascada Cailor din muntii Rodnei (Carpatii Orientali ).

Felicitari pentru iesire , asteptam cu interes pozele :h5.

Editat de Astral

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

cea mai lunga/mare cascada din Romania este cascada Cailor din muntii Rodnei (Carpatii Orientali ).

 

Cascada lui Ciuca, tocmai se afla in proces de omologare ca cea mai inalta din Romania: 100m fata de cei 90 cat are Cascada Cailor:wink:

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

Bravo f frumos, salutari tuturor, ma ales ca pe unii dintre voi ii cunosc personal.

Editat de Razvan Dinescu

Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS

Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

Am lasat la urma ciresele de pe tort: curcubeele, dar si un instantaneu din Actiunea Deszapezirea: Un grup de cetateni inarmati cu lopeti avand si sansa unica de a primi pretiose indicatii ce si cum se face, surprinsi in actiune.

 

IMG-20160514-WA0001.thumb.jpg.549c9612b066fe55c0b3be096b9c585c.jpgDSC_1986.thumb.JPG.c2a946bce506d77ad6541fae67c0a993.JPGDSC_1985.thumb.JPG.b587c505b60ae801dd046e06a0812e30.JPG

Reality bites! :shrk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

O iesire foarte reusita, alaturi de colegii si prietenii impatimiti de hobbyul asta. Privelisti extraordinare, locatia de foarte buna calitate, masa cazare impecabile.

Voi reveni si eu cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

Data voitoare viu si eu.Am cinoscut zona.Pe acolo am dat acum 4-5 ani primele ture de off road.

Mitsubishi Pajero 2.5 TD 3usi 1995

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

Bravo!

 

Ca de obicei gasca e la inaltime :grin:

La iesirea asta nu am putut sa ma alatur, insa sezonul e abia la inceput.

 

Felicitari pentru traseu, pentru poze si totodata Zulu pt filmulete :wink:

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Prevestitorii Primaverii

 

Leo l-ai prins pe " Crapa al mic " in actiune cum iti rusineaza roata.

 

Am facut si eu vreo 30 de filmari dar inca n-am avut timp sa le prelucrez.

 

L-am prins pe ,,Crapă al mic" când îmi ruşina roata, motiv pentru care stăpânul lui o să fie amendat cu o sticlă de Whiskey Jack Daniel's...pentru dezinfectarea anvelopelor.:ha:

ZULU

44 Africa

TOYOTA Land Cruiser - Nothing to prove!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare