Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie


KAROLOKW

Postări Recomandate

la acest sfarsit de saptamana "organizam"o iesire la o plimbare prin padurile patriei,suntem un grup de posesori de Aro si de alte acareturi si desi am vrut sa facem o iesire tematica,ne rezumam doar la iesire :) :):)

 

ca locatie de baza va fi Vama Buzaului unde vor fi si masa si somnul :)

iar deplasarile prin teren vor acoperi zona limitrofa

vrem sa ajungem prin zonele,Tabla Butii,Lacul Vulturilor,M-tii Baiului,Valea Doftanei,Zamora,Cheia,Maneciu intr-o ordine aleatorie in functie de vreme,teren si componenta grupului.

pentru doritori noi vom incepe de vineri seara dinspre Bucuresti-valea Doftanei-trecere spre Vama Buzaului, am inteles ca exista niste forestiere interesante pe acolo si pentru sambata si Duminica restul zonelor stabilite ad hoc si probabil ca masinile ar trebui sa aiba macar niste MT-uri iar un troliu cred ca e necesar.

pentru detalii il puteti suna pe initiator/organizator la Nr: 0723 270 003 Razvan.

 

multumesc tuturor anticipat pentru eventuale sfaturi,pareri,recomandari tinand cont ca pentru mine e oarecum necunoscuta zona si cu masina ma acomodez :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

In locul lui vstef iti dau eu o bucata de sarma sa o folosesti pe post de buton :)

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

multumesc de sfaturi :) iar daca te plictisesti hai si tu ca e la o aruncatura de Brasov :)

eu voi veni in Brasov vineri pe seara si daca vrei putem sa ne grupam cu totii sa punem de o coloana pe drum pana la vama:D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

salut

si eu am de gand sa fac un traseu de 2 zile prin zona respectiva . eu ma gandeam la ceva de genul : BUZAU-VAMA BUZAULUI(ASFALT)-CASCADA URLATOARELE-apoi urmam cursul raului Buzau(forestier)-urcam la TABLA BUTII-COBORAM LA CHEIA-cautam cazare pe undeva prin zona CHEIA-BABARUNCA-SACELE- apoi a doua zi Sacele -pasul predelus -Valea doftanei si FINAL.

 

Noi suntem 4 masini din pacate cu AT-uri si un troliu

Poate reusim sa facem ceva traseu impreuna .

ne auzim maine la telefon.

cine ne poate ajuta cu ceva track-uri de prin zona sunt binevenite

Toyota j12 TRACTARI AUTO

0724084669

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

cu mare placere

telefoanele le folosim atat cat avem semnal :) in rest cred ca daca ajungeti vineri noapte pe la Vama buzaului punem de o bauta ca dimineata sa fim in forma :) si cu ocazia asta stabilim daca vreti si traseele :)

daca nu cred ca daca Sambata pe la 9 dimineata sunteti in vama cred ca o parte de trasee poate le putem face impreuna.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

@Karol - in seara asta avem traseu de noapte din ciclul... "stiu eu un drum" :)

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

@Karol - in seara asta avem traseu de noapte din ciclul... "stiu eu un drum" :)

 

ma bag , da buba e ca pe la 8-9 seara trebuie sa fiu in Brasov nu stiu daca e valabila si pentru mine treaba :)

imi pleaca niste prieteni din tara si vreau sa ma intalnesc cu ei inainte sa plece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

da poze ceva nu avem? :) nu de alta da vreau si eu o poza cu mine :)

iar dumneavoastra stimabililor nu stiu cum face-ti dar numa cand plec eu se pare ca da-ti de trasee frumoase:D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

pai ... stimabile ... nu mai bine ramai matale pe baricade pana la sfarsit?

 

traselul de-a 2 zi nu a fost musai mai frumos decat cel din prima ... doar a completat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

uite Karlow si o poza cu tine:

 

krlf.thumb.jpg.69d62c59e2435f71c0812908e836d226.jpg

 

data viitoare pui un scaunel sub picioare sa iti iasa si capul in poza :)

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

ma gandeam eu ca pe asta o pui aici special sa ma enervezi:D:D:D

bai da o poza cu mine si masina trecand prin noroaie prin mocirle sa aratam calitatile amsinii cum ridica o roata cum trece un damb ceva acolo tematic:) nimic? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

Buna seara, sper sa nu deranjez prea mult. Am vazut la acesta iesire, foarte faina dealtfel, un duster, al d-lui Nicolau din Galati sau cum se numeste. Scuze daca l-am botezat. Pot sa intreb cum s-a comportat dusterul, daca a facut fata pe terenul parcurs sau daca a avut nevoie de ajutor. Deasemenea un duster, motorizare pe benzina (cum e al meu) ar putea face fata la acest traseu sau recomandati achizitionarea unei masini "dedicate" pentru aceste activitati ?

Multumesc,

Cu stima,

Tavi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

@tavi - dusterul lui Florin ne-a uimit de anul trecut :) s-a comportat exemplar, fiind de altfel una din putinele masini care a iesit fara nici o zgarietura :). Aici insa conteaza si stilul de condus al lui Florin, care nu se arunca cu capul inainte ci are grija pe unde merge.

 

Eu unul consider ca daca pui un set de cauciucuri bune pe un duster poti face o gramada de chestii interesante, binenteles cu riscul de a mai zgaria/stramba una alta in cazuri extreme.

 

Dar da, un duster poate merge cot la cot cu o gramada de masini mai mult sau mai putin "pregatite" atat timp cat este condus corespunzator si cu putina grija :wink:

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

Buna seara.

Multumesc pentru raspuns si pentru amabilitate. Ma bucur sincer ca dusterul face fata in conditii de off-road mai greu, alaturi de masinile care sunt deja recunoscute pentru aceste calitati. Mai ales ca eu am tot un duster, e drept cu o motorizare pe benzina. Am inteles ca stilul d-lui Florin contribuie mult la parcurgerea traseelor mai dificile, il rog pe acesta cale, daca poate, sa imi dea ceva sfaturi referitor la abordarea unor drumuri ceva mai dificile.

Deasemenea apreciez mult postarile si pozele dvs, pasiunea si bucuria de a parcurge trasee superbe care implica masini deosebite. Am avut si eu odata, demult, un Aro. O masina excelenta.

Va salut cu stima si respect.

Tavi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

eu zic ca la urmatoarea iesire sa va prezentati la start :D

 

Stim noi un drum :)

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: iesire Vama Buzaului si imprejurimi 31-02 noiembrie

 

Suna interesant si pentru mine (daca se aliniaza stelele) si vedeti ca mai este un grup in zona asta:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?86626-1-decembrie-la-bisoca

 

Pentru doritori de cazare:

http://domeniulgirbea.ro/la-cascada/

 

Zona misto si pe acolo (Batrani, Starchiojd).

 

Intr-un final m-am prins ca a fost 31 oct - 02 nov :)) aveam impresia ca o sa fie wkd-ul 30 nov - 01 dec :)).

Editat de Tigros
"You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist." Nietzsche
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare