Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !


Yonutz

Postări Recomandate

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale."

Dalai Lama

 

 

Impotmoliada - trialul

Data evenimentului : 17.12.2011

Tipul evenimentului : intalnire 4x4 in scop umanitar

Organizator : A.S.Club4x4 Bucuresti

Locatie: Frunzanesti-Fundeni, jud CL

Acces: DOAR prin comuna Cernica-Tanganu-Fundeni (cca 18 km).

Vechiul acces prin com.Glina nu va mai fi folosit si insistam sa nu intrati pe acolo !

Coordonate GPS: 44°22'25.82"N ; 26°19'53.50"E

Clase: OPEN si HOBBY

Comunicatie & telefoane de urgenta: CB canal 16, 112, ...

 

Taxa de participare: 175 lei/masina

-plata se va putea face in contul mai jos mentionat

-data limita a platii este 15.12.2010.

Dupa aceasta data, taxa de participare va fi de 250 lei/masina, la fel ca si in cazul inscrierii in ziua concursului.

 

Contul in care se vor depune banii pentru taxa este :

 

RO02BRDE441SV5420 6114410

Sucursala Theodor Pallady, Bucuresti, sector 3

Titular cont : DANIEL ȚUCĂ

CNP titular cont : 1691217434522

 

Pentru evitarea confuziilor si identificarea rapida a platitorilor va rugam precizati la depunere urmatoarele :

-nume, prenume + ID-ul de pe forum

-in cazul in care depuneti taxa pentru alta persoana, precizati si numele persoanei pentru care depuneti

 

Inscrierile si monitorizarea acestora se vor face doar pe acest topic !

 

 

Impotmoliada - umanitara (scopul competitiei) se va face in saptamana consecutiva, data probabila 20.12.2011

 

Toata lumea este invitata si binevenita !

 

 

Va rugam urmariti primul post al acestui topic unde se vor actualiza toata informatiile necesare : lista celor inscrisi, situatia platilor, detaliile desfasurarii.

 

INDICATII PRIVIND ACCESUL SI IESIREA DIN ZONA DE TRIAL :

>>> ACCESUL CATRE LOCATIA DE DESFASURARE A IMPOTMOLIADEI SE VA FACE DOAR DINSPRE COM. CERNICA PRIN COM. FUNDENI ! <<<

 

Va rugam folositi DOAR acest acces pentru evitarea oricaror neplaceri cu locuitorii satelor invecinate !

 

Mai jos aveti indicatiile precise pentru a ajunge in locatia trialului :

 

Coordonate GPS: 44°22'25.82"N ; 26°19'53.50"E

 

1.Punctul de reper f bine cunoscut (cred) de toata lumea este Manastirea Cernica.

2.Continuati drumul trecand de satul TANGANU, apoi veti trece peste autostrada A2 si ajungeti in comuna FUNDENI.

3.In comuna FUNDENI urmariti pe partea stanga pana veti vedea reperul in dreptul caruia veti face LA DREAPTA.

4.Urmariti traseul punctat cu rosu si veti ajunge la locul unde se vor parca masinile :

- masinile care vor participa la trial vor avea amenajate paddock-uri separate pentru OPEN si STANDARD si doar acestea vor avea acces pe platou;

-masinile vizitatorilor vor fi parcate alaturi si vor fi supravegheate de un agent al firmei de paza.

5.Va rugam ca si plecarea sa se faca pe acelasi traseu prin care ati venit, respectiv prin comuna FUNDENI !

 

In zona exista deja culturi de cereale care au rasarit si de aceea va rugam sa nu va abateti de la drumul batatorit si sa respectati indicatiile organizatorilor.

 

1705414686_HARTA1.thumb.jpg.09effc850d42c241f970e2a5945e8455.jpg 620909334_HARTA2.JPG.8e602da1e7bbb136bb53db9b9b2669c1.JPG 1374720524_HARTA3.JPG.589aee1ba213ca75c335f9f26f610bd2.JPG

 

 

POZA 1 :

De-indata ce intrati in comuna FUNDENI urmariti pe partea STANGA pana veti vedea :

 

1583730721_IMG_2353(Custom).thumb.JPG.382daf90520345a4188a9d84efff4e89.JPG 1646542940_IMG_2352(Custom).thumb.JPG.03d5dc50aa947d89d924506f229fde6c.JPG

 

915569769_IMG_2357(Custom).thumb.JPG.7df8243c1524b027c0201f8373a0d753.JPG 36606878_IMG_2354(Custom).thumb.JPG.977b4d1bcf33dcc7ae4ae5b7925b1861.JPG

 

IN DREPTUL ACESTUI REFUGIU DE CALATORI FACETI LA DREAPTA :

 

874274054_IMG_2355(Custom).thumb.JPG.d94a72495321d9091608213eca4470e9.JPG

PROGRAMUL ZILEI DE CONCURS, 17.12.2011 va fi urmatorul :

 

08.00-09.30 Inscrieri si verificare tehnica masini (sa nu va ganditi la ITP smile%20%2824%29.gif)

 

09.45-10.00 Briefing

 

10.00-12.30 Prima parte a evenimentului

 

12.30-13.00 Pauza

 

13.00-15.30 A doua parte a evenimentului

 

15.30-16.00 Deliberarea arbitrilor in vederea acordarii premiilor

 

16.00-16.30 Festivitatea de premiere

 

 

 

ECHIPAJE INSCRISE CU CONFIRMAREA PLATII (35 echipaje)

 

1.Bogthebat - ACHITAT

2.AdiZ - ACHITAT

3.Andrei Robert - ACHITAT pentru OPEN

4.Strainu - ACHITAT

5.Aja (Andi + Jeni) - ACHITAT

6.Mariusherme - ACHITAT

7.Calinvas - ACHITAT

8.Sorinct-ACHITAT

9.Bobinator-ACHITAT

10.Liviuoff - ACHITAT

11.Kuntanu - ACHITAT

12.Catalin Neata + Marin Neata (inscrisi de Aja) - ACHITAT

13.Bogdan0418 - ACHITAT

14.Dok4cars - ACHITAT

15.Ionut-ACHITAT

16.Cornel-ACHITAT

17.Cristian84-ACHITAT

18.Baghy-ACHITAT

19.Ciprian Duca-ACHITAT

20.Serban28 - ACHITAT

21.Cristi(Didone)- ACHITAT

22.Bulgaru(Didone)- ACHITAT

23.DanChiriac - ACHITAT

24.Keo - ACHITAT

25.Puiu Prescure - ACHITAT

26.Iozehg -ACHITAT

27.Crt82sil - ACHITAT

28.Cipy0 - ACHITAT

29.Rotiger-ACHITAT

30.JorJ-ACHITAT

31.Cristi Delta - ACHITAT

32.Bosneagu Sorin Virgil - ACHITAT

33.Arrow - ACHITAT

34.Adrian Ispas - ACHITAT

 

 

ECHIPAJE INSCRISE PE LISTA (19 echipaje)

 

1.Ipampu (Ionut PAMPU)- membru Club Jeep

2.WorldScape (Laur TURCANU ) -membru Club Jeep

3.Marius Lupu

4.Alexandru Onutu

5.Publika (Ionut RUSCIOR )

6.Rothmans si Jo

7.Nessum+Ladybird

8.Catabala

9.Drifter

10.Martinchiulasa

11.Ovidiu69tlk

12.Cobrra

13.Alexbikerul

14.R.R.

15.Forte

16.Johanna_vonR

17.Toyo L

18.Jighi

19.Marinionescu

20.Adiv6

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 362
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Impotmoliada 2011

 

Incepem pe centura Si terminam la Impotmoliada! I'm in dar cu AT-uri!

:tk

Ionut

2009 JKU, 2.8 CRD, NSG370, Rapoarte 3:73, Blocant Spate, Fox 2.0 & JKS 2.5", ARB Deluxe, Warn M8000, ASFIR 4x4, 9X17 MickeyThomson II, GY Duractrac

http://www.jeepromania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Pentru cine vrea sa-si aminteasca cum au fost editiile anterioare :

 

2009 :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?47547-Impotmoliada-%E2%80%93-Trial-13.12.2009-Umanitara-19.12.2009&highlight=IMPOTMOLIADA

 

2010 :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?57643-quot-Impotmoliada-2010-quot-Trial-12.12.2010-Umanitara-19.12.2010&highlight=IMPOTMOLIADA

 

Si nu uitati : EI NE ASTEAPTA SI IN ACEST AN...........

 

Capture16.JPG.14757168887cc24ffb1a0e72549ba628.JPG IMG_3584.JPG.070c7ef69c6257bf32271609c7d053e1.JPG Capture2.JPG.fd15dbf813ec538b1308795b61ff2bc2.JPG

 

IMG_3681.JPG.4d1e98b6ff510d00adc8ad2b8e8c9f0f.JPG Capture7.thumb.jpg.ce9c8f7908692f6a683bed723642abff.jpg Capture14.JPG.603e3aff94f636b18090c738b5e4e06b.JPG

 

Capture1.JPG.3633dbcde230006c1dd700e810111ea2.JPG Capture9.JPG.a382a81dda87437efd26265cecb80cc2.JPG

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Povestea Impotmoliadei

Tratat despre speranta, onoare si generozitate.

 

 

 

 

sau cum s-a reusit cu un hobby sa aducem lumina in casele unor oameni unde speranta s-a stins.

 

In anul 1997 odata ce ma puneam la masa de Craciun cu familia caci la noi asta e o traditie, am bagat lingura in farfurie si am incercat sa o duc la gura. Parca timpul s-a oprit in loc, iar toate bucatele de pe masa au inceput sa zboare ca si cum prinsesera aripi. In fata ochilor mi s-a intiparit o imagine a unui copil care se uita pe geam la noi cum mancam. Am inghitit in sec, m-am sculat de la masa si in seara aceea nu am mai putut nici macar bea apa avand imaginea acelui copil atat de clara in fata ochilor.

Aceasta imagine am vazut-o live in primavara anului urmator in momentul in care am transportat ceva absolut accidental la o casa de copii din jud Giurgiu respectiv la Vedea.

In momentul in care am intrat in acel camin in ochi mi-a sarit exact aceeasi imagine pe care o aveam in fata ochilor la Craciun. Desi la acel moment posibilitatile materiale imi erau limitate, am iesit pe poarta acelui camin jurandu-mi in gand ca va veni o vreme cand ma voi intoarce acolo ptr acei copii

 

Au trecut 4 ani si soarta mi-a suras. M-am intors acolo cu masina plina de dulciuri si cu un televizor ptr ca acei copii aveau unul dar era pe lampi si rusesc. Asta se intampla in 2001. Emotia pe care am trait si lumina de pe chipul copiilor cand m-au vazut le am adanc intiparite in minte ca si cum totul s-ar fi intamplat ieri.

 

Au urmat 7 ani in care am fost acolo an de an de Craciun pana in 2008 cand am aflat ca acea casa de copii s-a desfiintat ptr ca statul nu le-a mai dat fonduri. In 6 ani, in fiecare an de Craciun am dus cate ceva acolo de la acel banal televizor pana la chestii mult mai importante.

 

A urmat un an cand m-am lipit in acelasi spirit la alta umanitara organizata de simpatizanti ai acestui hobby si carora le multumesc ptr ca mi-au oferit aceasta oportunitate.

 

2009. Ieseam cu prietenii cu masinile de teren in zona Fundeni. In drumurile noastre am descoperit ca exista inca in Romania zilei de azi la nici 12km de batrana capitala case care nu sunt legate la electricitate, iar masa locuitorilor de acolo se compune din doua elemente banale: paine si apa. Am hotarat ad-hoc alaturi de acei prieteni sa organizam ceva in acel an ptr a schimba macar ptr o zi, soarta acelor oameni sarmani. Asa s-a nascut Impotmoliada 2009. O competitie ptr noi, o competitie ptr iubitorii fenomenului de offroad unde “premiile” si mai ales “miza” sunt mai presus decat orice diploma sau de orice trofeu. In acel an s-au adunat la acea competitie circa 100 de masini si cred ca au fost acolo in jur de 1000 de persoane. Lipsiti de experienta organizarii unui eveniment, am dat tot ce am putut dedicandu-ne cu totii trup si suflet acelei cauze. A iesit bine, in urma evenimentului acumulandu-se suma de 10.000 lei ! Bani pe care i-am folosit exclusiv ptr achizitia alimentelor de baza ptr acei oameni. S-au achizitionat aproximativ 3 tone de alimente pe care le-am distrubuit celor sarmani din satele acelea. Odata cu distributia acelor ajutoare o parte din visul meu se indeplinise. In sfarsit, pentru prima data alaturi de prieteni am reusit sa ajung acolo unde imi propusesem in urma cu 12 ani.

 

2010. Cand pui suflet si pasiune in ceea ce faci, cand Dumnezeul in care crezi exista, totul devine o joaca de copii, oboseala este doar o chestie fizica pe care nu o simti. Asa am reusit de aceasta data intr-un cadru mult mai organizat sa reeditam acel eveniment nebun numit Impotmoliada. De aceasta data sub egida unei federatii, ca o entitate sportiva, cu ajutorul Primariei si celorlalte autoritati. La acest eveniment am strans iar in jur de 70 de masini, peste o mie de persoane si chiar daca au fost cheltuieli mai mari din nou am acumulat suma de 10.000 lei, bani ce au fost folositi in achizitia de alimente (aproximativ 3 tone de alimente) ce au fost distribuite pe baza unei anchete sociale corecte facute de autoritati celor 25 de familii (aproximativ 100 de persoane) carora am reusit ca intr-o zi friguroasa de decembrie sa le incalzim sufletele si sa readucem ptr o zi speranta ca e cineva care le-a adus in masinile lor urate, strambe si galagioase o farama din spiritul Craciunului.

 

2011. Zilele se scurg una cate una, inimile incep sa bata parca din ce in ce mai tare ptr acele suflete, gandindu-ne cum putem sa reeditam acel minunat eveniment. Numai gandul unui astfel de eveniment iti da fiori reci pe sira spinarii, iti fac mainile sa transpire si motivatia este din ce in ce mai evidenta. Desi situatia materiala a fiecaruia incerca sa opreasca orice plasmuire de tip hobby in ziua de azi, suntem hotarati mai mult ca oricand sa o sfidam si sa reeditam acest eveniment.

 

Ce reprezinta Impotmoliada ptr mine? Un mod in care imi deschid sufletul si incerc sa le readuc speranta acelor oameni intr-o zi speciala in Spiritul Craciunului. E in acelasi timp o competitie cu mine insumi mai presus de orice campionat, de orice intrecere sportiva, de orice intrecere unde miza este una absolut colosala.

 

Ce reprezinta Impotmoliada ptr tine? Trezeste-te dimineata, soarbe cafeaua si gandeste-te cum ai putea sa schimbi tu soarta acelor oameni...macar ptr o zi !

Si tu poti fi copilotul meu in aceasta cursa nebuneasca, fara masina si fara destinatie dar cu multe check-pointuri emotionale. Bifeaza alaturi de noi prezenta la acest minunat eveniment. De ce sa faci asta? Ptr ca inca poate mai crezi in onoare, speranta si generozitate!

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Done... adica Prezenti:

 

- WorldScape,

- Marius Lupu,

- Alexandru Onutu.

- Ionut Publika...

 

si in cateva zile va trimit lista cu ceilalti din partea JEEP Club Romania care vor fi prezenti.

Editat de worldscape

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

:h5

 

pana acum 1 LR, 1 Toy si un sac de Jeep-uri.

 

eu sper sa reunim toate marcile 4x4.

 

altfel, o sa creada lumea ca Jeep is the only one:wink:

 

nici n-am apucat sa scriu, ca a si sarit un mitsu!:ha::h5

Editat de giorgel

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

:h5

 

pana acum 1 LR, 1 Toy si un sac de Jeep-uri....Jeep is the only one:wink:

 

...

 

Ai spus un MARE ADEVAR: JEEP is Only One !!! ... it's a JEEP Think !!! :ha::ha::ha:

 

... apai tu nu te dai in Campionat tot cu un Jeep Wrangler ... nerecunoscatorule :grin:

Editat de worldscape

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

In 2009 a participat ca spectator, in 2010 m-am dat la hobby cu copiloata mea de viata, ne-am intalnit si ne-am simtit f.bine la CCD...asa ca nu putem sa lipsim acum la cea de a treia editie a Impotmoliadei!

 

Deci: nessum+ladybird.

 

:tk club 4x4 bucuresti

2010.jpg.91b53af101f5fd0b12b31c4d86cf5bf7.jpg

2009.thumb.jpg.114cb1072a1df944296537470fd7f90e.jpg

Editat de nessum

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Ai spus un MARE ADEVAR: JEEP is Only One !!! ... it's a JEEP Think !!! :ha::ha::ha:

 

... apai tu nu te dai in Campionat tot cu un Jeep Wrangler ... nerecunoscatorule :grin:

 

 

M-a pus dracu sa pun sa pun pe banner evenimentului un Jeep !.......:ha:

 

 

PS- Laure, ai telefonul meu, tinem legatura telefonic ........:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Ai spus un MARE ADEVAR: JEEP is Only One !!! ... it's a JEEP Think !!! :ha::ha::ha:

 

... apai tu nu te dai in Campionat tot cu un Jeep Wrangler ... nerecunoscatorule :grin:

 

 

alooooo....Wrangler-ul bizonian ma cara doar de colo-colo, nu ma dau eu cu el...

 

stai sa vedem, ca la anu' vrea la open, n-auzisi?

 

eu ma dau cu Palpatrolul, care, btw, de-abia asteapta sa-ti scoata Jeep-ul din groapa cu namol:ha: , pe tine nu pun troliul, te scot "la cravata":ha:

 

"... it's a JEEP Thing... you Think...":ha:

 

lasa bre Astrale, toti gresim:banana

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Atunci Astral intru si eu in groapa!!!:grin:

 

Andrei Robert - Vitara

Poate pana atunci gasesc sa i-au o tura vreun copilot :))

IMAGINATIA ESTE TOTUL Este avanpremiera a ceea ce va urma in viata...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

am vazut ca aceste eveniment este organizat de club4x4bucuresti!

dar din cine mai este format acest club ???

din cate stiu eu mai are aproape vreo 5 membri!!!:ha::ha::ha:

daca nu deranjeaza pe nimeni acest mesaj nu va fi sters de nici un moderator!!!!!:grin:

TOYOTA LC V8-4.5

TOYOTA COROLLA-TOYOTA AVENSIS

TOYOTA HILUX 3.0-TOYOTA LC 120

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

am vazut ca aceste eveniment este organizat de club4x4bucuresti!

dar din cine mai este format acest club ???

din cate stiu eu mai are aproape vreo 5 membri!!!:ha::ha::ha:

daca nu deranjeaza pe nimeni acest mesaj nu va fi sters de nici un moderator!!!!!:grin:

 

Sanduzzo, acum esti al dracului numai asa ca sa fi.

Crezi ca MMOF-ul s-a facut cu mult mai multi oameni? Pana la urma e vorba de un eveniment la care nu ar trebui sa conteze daca cine sunt sau nu membri de club. Pot sa ajute si oameni care nu sunt inscrisi in club.

 

Mare scofala si apartenenta asta la un Club.

 

Pana la urma au fost concursuri mari la care erau 30 de "organizatori" si doar o mana de oameni faceau cu adevarat treaba. Celorlalti le placea ca sa aiba tricoul de ORGANIZATOR ca sa isi de-a importanta dar mai mult incurcau decat sa ajute.

 

Hai sa lasam rautatile pt ca nu merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

nu sunt rau Max!

numai ca acest club este format ma refer la club4x4bucuresti din presedinte,vicepresedinte si secretar!

restul au demisionat si au fugit la alte cluburi!

TOYOTA LC V8-4.5

TOYOTA COROLLA-TOYOTA AVENSIS

TOYOTA HILUX 3.0-TOYOTA LC 120

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

am vazut ca aceste eveniment este organizat de club4x4bucuresti!

dar din cine mai este format acest club ???

din cate stiu eu mai are aproape vreo 5 membri!!!:ha::ha::ha:

daca nu deranjeaza pe nimeni acest mesaj nu va fi sters de nici un moderator!!!!!:grin:

 

nu sunt rau Max!

numai ca acest club este format ma refer la club4x4bucuresti din presedinte,vicepresedinte si secretar!

restul au demisionat si au fugit la alte cluburi!

 

 

Vorbesti prostii pentru ca esti in necunostiinta de cauza si esti si off-topic !

Nu intru in detalii, dar ITI MULTUMESC pentru sustinere........din partea ta chiar nu ma asteptam !

 

 

IN ATENTIA SIMPATIZANTILOR ACESTUI EVENIMENT :

 

IMPOTMOLIADA SI ACTIUNEA UMANITARA SE VOR TINE SI SUNT BINEVENITI TOTI CEI CARE DORESC SA-SI PETREACA ZIUA DE SAMBATA, 17.12.2011, LA UN EVENIMENT 4X4 AFLAT LA A 3-A EDITIE !!!

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Vor fi doua clase Standard Si Open.

 

Ptr ambele clase obligatoriu:

1.Centuri de siguranta

2.Extinctor

3.Casti auto sau moto (vom avea noi cateva la start ptr cei care nu au)

4.Control alcooltest selectiv la start a pilotului (la o depistare a alcolemiei peste limita bunului simt echipajul se va descalifica si nu se va accepta alta formula fata de aceea transmisa la inscriere)

5.Asigurare de sportiv de o zi (12.5ron/persoana ...se incheie la fata locului.) Exceptie de la aceasta asigurare o fac cei care prezinta "Licenta de sportiv".

 

Ptr Open

1.Anvelope MT

2.Troliu sau dispozitiv de prindere-tragere (ochet+sufa montata pe masina la intrarea in traseu)

 

In functie de vreme traseul de Standard va fi unul de indemanare, iar cel de Open va fi unul mediu spre greu. Ne dorim sa veniti si sa plecati cu zambetul pe buze dupa o sambata petrecuta impreuna cu noi ...

 

Parteneri ai acestui eveniment:

 

Autoritati:

Primaria Fundeni

F.R.A.S.

I.G.S.U. Calarasi

 

Societati private:

GTC Auto

JeepMania

Jeep Club Romania

Delta Grup

Concept Car Service

Grizzly Garage

EcoToilet

Onlineautostop

 

Persone private:

Calinvas

gabi ratiu

AlexGTC

 

Media:

Sport.ro

National TV

 

Probabil ca vor mai fi si altii, pe masura ce se anunta vom actualiza.

 

Organizatorii vor asigura:

1.Toate autorizatiile ce se impun atat din partea autoritatilor cat si din partea federatiei (va fi o intalnire, nu concurs)

2.Un echipaj al salvarii ptr acordarea primului ajutor

3.Un echipaj al politiei in zona

4.Securizarea locului intalnirii printr-o companie de paza

5.Veceuri ecologice

6.Loc de luat masa acoperit

7.Preturi omenesti la hrana calda si bauturi

8.Numere de concurs si formularistica necesara inscrierii

9.Premii ptr cei mai talentati

10.Cupe si diplome

 

 

Sistemul de organizare va fi similar celui de anul trecut. Cei care au fost cam stiu despre ce e vorba.

 

Multumim sincer atat sustinatorilor reali cat si sustinatorilor de "tastatura" (orice interventie a voastra aici "tine topicul sus", ceea ce nu e un lucru chiar rau...:wink:)

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

am vazut ca aceste eveniment este organizat de club4x4bucuresti!

dar din cine mai este format acest club ???

din cate stiu eu mai are aproape vreo 5 membri!!!:ha::ha::ha:

daca nu deranjeaza pe nimeni acest mesaj nu va fi sters de nici un moderator!!!!!:grin:

 

Salutare si tie,

Ai fost cumva la recesamantul clubului 4x4 Bucuresti ?! Cu siguranta nu ai primit raspunsul cuvenit!! in primul rand ar trebui sa te gandesti ca aceasta intalnire este organizata pentru a ajuta anumite persoane defavorizate etcc adica UMANITARA chiar daca stii tu ca are 5 membri acestia isi dau silinta sa faca un bine altor oameni.

Ce va mai place sa dati in taste aiurea...

Daca nu vrei sa participi la eveniment stai linistit si lasa pe alti care vor sa ajute copii si persoane sarmane...

 

P.S - poti veni sa dai o mana de ajutor multumim de ajutor oricum!

Editat de Dr.CristacKe

Y60 am zis!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Impotmoliada 2011 - Un trial pentru semenii nostri !

 

Salutare si tie,

Ai fost cumva la recesamantul clubului 4x4 Bucuresti ?! Cu siguranta nu ai primit raspunsul cuvenit!! in primul rand ar trebui sa te gandesti ca aceasta intalnire este organizata pentru a ajuta anumite persoane defavorizate etcc adica UMANITARA chiar daca stii tu ca are 5 membri acestia isi dau silinta sa faca un bine altor oameni.

Ce va mai place sa dati in taste aiurea...

Daca nu vrei sa participi la eveniment stai linistit si lasa pe alti care vor sa ajute copii si persoane sarmane...

 

P.S - poti veni sa dai o mana de ajutor multumim de ajutor oricum!

 

Nu sunt din zona , asa ca as putea fii off-topic , dar bine graiesti ... sunt tot felul de carcotasi care isi baga nasu in .... altora .... Treaba cu datu in taste mi-a placut....

 

Oricum , am postat , mai mult ca sa va felicit si sa va asigur de respectul meu celor care organizati si participati la aceasta umanitara ...mai ales Yonutz.

Cum e sa cazi in sus ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a resetat ca important acest subiect

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare