Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

pescuit

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: pescuit

M-am intors ...
    Apa foarte calda, cel mai prost a mers la stiuca, doar doua bucati intro zona in care toamna trecuta, in octombrie, prinsesem cca 20 buc de la 3 kg in sus.
    In schimb a mers bine somnul si salaul, la vobler metalic.
    Am pus pe Youtube un filmulet.

Comentariu

Postat în original de bogus Vezi post
      Caut loc de pescuit pe Dunare
      Peste vreo 3 saptamani ma bate gandul sa fac iar un pescuit de o saptamana pe Dunare, am mai fost pana acum in zona judetului Mehedinti dar sincer nu mai vreau, ca nu am gasit nici un loc frumos de campat si nici unele etnii dintre localnici nu prea pareau prea prietenoase, asa ca decat sa dorm noaptea cu toporul in brate pe scaun mai bine as schimba locul :lol:
      Ma intereseaza daca stie cineva un loc unde se poate campa care sa aiba vegetatie, copaci, umbra, apa sa fie accesibila adica fara mal inalt, apa sa nu balteasca adica sa fie curgatoare ca altfel nu mai poti pescui de plantele acvatice. Desigur acces auto pana la locul cu pricina si care sa aiba totusi o localitate pe o raza de vreo 5-6km
      Ca locatie de la Calafat in jos la Bechet, Corabia, Magurele, (Giurgiu parca l-as evita) si spre Oltenita, Calarasi, Fetesti... Balta Ialomitei, Balta Brailei. Dar nu mai sus de Braila si exclus Delta... deci o plaja destul de mare de posibile locatii
      Daca persoana care ma sfatuieste este din zona si ne intalnim ii duc si o damigenuta de tuica de pruna, din aia buna buna
      @Astral
      https://dexonline.ro/definitie/loca%C8%9Bie
      LOCÁȚIE, locații, s. f. 1. Închiriere. ♦ Chirie plătită pentru anumite lucruri luate în folosință temporară. ◊ Taxă de locație = taxă care se plătește drept sancțiune în caz de depășire a termenului de încărcare sau de descărcare a vagoanelor de cale ferată sau a autovehiculelor. 2. (Jur.; în sintagma) Contract de locațiune = Contract prin care una dintre părți se obligă să procure și să asigure celeilalte părți folosința unui lucru pentru un timp determinat în schimbul unei sume de bani. 3. Un loc anume, precis determinat. [Var.: locațiúne s. f.] – Din fr. location, lat.
      Mercedes G Wolf 461 300GD
      Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Comentariu

Deoare de unul dintre colegi a reuntat am un loc disponibil pt sejurul de pescuit la Dunare, daca cineva din zona Clujului este interesat astept cu cea mai mare placere sa ma contacteza, ca locatie tot ce pot spune pana acum e ca am restrans zona, ceva de genul intre Fetesti si Braila, am mai multe propuneri interesante din zona.
        Bogdan 0751797869
        Mercedes G Wolf 461 300GD
        Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Comentariu

Procesare...
        X