Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cainele - "Manual de utilizare"

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Cainele - "Manual de utilizare"

Postat în original de cos Vezi post
    Din pacate , @ srevni n-a mai aparut decit foarte putin pe forum ...
    Ce mai face ?
    Din profilul lui de pe forum, se vede ca n-a mai intrat pe aici din iunie 2011......

Regulament

Comentariu

Nici nr de tel.pe care-l aveam nu mai e valabil.... Stie cineva ceva de el? SIlence DJ poate....
      "Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Comentariu

Nici eu n-am mai auzit nimic de Marcel , pana odata era evident ca e in cluj cand ii vedeam patrolul parcat in fata blocului , dupa ce l-a dat....nimic.
        Never stop exploring

Comentariu

La ce birocratie este in tara asta este greu sa deschizi ceva chiar si NON profit daca nu ai cunostinte sus puse. Pacat daca a fost nevoit sa se opreasca din aceasta initiativa nobila.

Comentariu

Marceleeeeeeeeeeeeeeeeeee, zi si tu ceva....
            "Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Comentariu

E activ , dar mai ascetic ... probabil mai intelept ...
              ... sa fim corecti pana la capat !
              Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Mai sa fie ... vorba lu' asta mica. Cine zicea ca nu-ti poti face pretini on line, a cam dat cu materia verde-n fasole. Am dat de topicul asa si m-au apucat nostalgiile. Bine fac. Sper ca si voi la fel. Pe aici mai rar ca deh ... cu renou' mai greu pe dealuri. Cind oi pune mana pe un nissan (king cab sau navara sau patrol ((din care sa fac un pick-up))) m-oi intoarce.

Pina atunci, am mai dat de vreo 10-12 exemplare din carte intr-un dulap cu dosare. Le dau cui este interesat. Gratis. Plateste doar posta.

De implicat ... nu m-am mai implicat. Am "descoperit" (cu ghilimelele de rigoare), acum cativa ani dedesupturile afacerilor cu maidanezi. Mafie, nu alta. Practic, romania este pepiniera pentru toate asociatiile nonprofit din toata europa. Franta, italia, germania ... sunt doar citeva cazuri pe care le cunosc, cu adaposturi care periodic vin in ro sa ia caini sa-i duca sa-si umple custile lor. Sistemul asta cu subventie de la stat pentru cainii din adaposturi, nu s-a inventat la noi. Exista si in vest. Problema e ca ei nu mai au ce prinde la ei, asa ca vin dupa caini la noi. De ce credeti ca se implica astia de afara. Altfel, ar ramine si ei fara obiectul muncii. A trebuit sa-si lase unii copii in grija bunicii sa se descopere ca desi sunt sterilizati, cainii inca mai fac pui. Minune Dumnezeiasca nu alta.

I Have No Idea What You Are Talking About

Comentariu

Ehehe, domnu Marcel ...

D-apai eu am sa va zic o vorba ...
                  In comunitatea asta unde ne invartim deja de ceva timp, cea mai mare realizare a mea ...este ca am avut sansa sa dau peste cativa oameni minunati, nu stiu cum i-a adus Dumnezeu aici si nici cum am avut eu norocul asta ...dar asta e ...Marcel, e unul dintre ei ...

S-apai ... tare as vrea si eu o carte de a lu matale ...da nu mi-o trimite prin posta, pune-o deoparte sa mi-o dai personal anul viitor la Nissaniada ...s-apoi am avea a povesti in jurul focului pana dimineata ...pana la ...ceaiul ala de matraguna deaia de-a ta ...
                  consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Am scos cartea si in format electronic .pdf
                    Se distribuie celor interesati gratuit. Mai multe amanunte aici: https://www.facebook.com/cainelemanu...lizare/?ref=hl

I Have No Idea What You Are Talking About

Comentariu

Procesare...
                    X