Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Airsoft


w0lfy

Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Airsoft

 

Acest sport, desi asemanator cu paintball-ul, este destul de diferit. Armele (replici 1:1 dupa cele reale, dar imposibil de modificat pentru a trage cu glont) folosesc drept munitie bile de plastic de 6mm diametru. Avand in vedere ca munitia nu este cu vopsea, jocul se bazeaza pe capacitatea participantilor de a recunoaste loviturile primite. Desi pare un lucru rau, tocmai faptul ca nu folosim vopsea ne permite sa avem echipamente replici dupa cele militare (bocanci, pantaloni, veston, veste tactice, etc) si nu salopete de vopsitori.

 

Ca si locatii, intr-un timp se juca destul de des pe la Calugareni, dar in ultima vreme tantarii au devenit foarte agresivi, asa ca s-a renuntat la locatie. De asemenea, mai in fiecare duminica aveam contact cu lumea venita la gratare, iar cei mai curiosi riscau sa piarda vre-un ochi.

 

Mai nou se joaca foarte mult in cateva hale de la fostul Sicomed (motociclistii care isi fac veacul prin zona respectiva probabil ca ne stiu destul de bine).

Legea lui Ohm: esti om cu mine, sunt om cu tine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Airsoft

 

Da, sunt si bile cu vopsea, dar nu sunt agreate de airsoftisti din 2 motive:

1. au tendinta sa se sparga in arma, inainte de a iesi de pe teava;

2. pateaza echipamentul, iar in unele cazuri, echipamentul este destul de scump.

Legea lui Ohm: esti om cu mine, sunt om cu tine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Airsoft

 

Salutare aceste ''arme'' se p;ot achizitiona oricum si de oricine??Ma gandesc cum ar fi sa vedem tot felul de tampitei impuscand pisici si caini pe strada de ce nu si oameni :ha: Banuiesc totusi ca au niste preturi destul de piperate si nu oricine isi permite.Sunt curios cam care ar fi pretul si de unde se pot procura.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Airsoft

 

Salutare aceste ''arme'' se p;ot achizitiona oricum si de oricine??Ma gandesc cum ar fi sa vedem tot felul de tampitei impuscand pisici si caini pe strada de ce nu si oameni :ha: Banuiesc totusi ca au niste preturi destul de piperate si nu oricine isi permite.Sunt curios cam care ar fi pretul si de unde se pot procura.

Uite pe aici niste preturi http://www.airsoft.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...

Re: Airsoft

 

Nu a mai zis nimeni nimic pe aici de mult...

 

De ceva vreme am inceput si eu sa cochetez cu acest sport si am ajuns la concluzia ca este foarte interesant :D

 

De curand am luat si o noua jucarie:

http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1707

din pacate este un pic cam puternica pentru jocurile de airsoft.

 

Daca suntem mai multi poate organizam si o partida candva... asa sa ne mai cunoastem sau sa ne mai descarcam nervii de la ultimele dispute :D

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare