Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Off Road scara 1/8


camsonat

Postări Recomandate

Re: Off Road scara 1/8

 

asta am eu de ieri

 

motor de 4.5cc, greutate 4.5kg, consuma un rezervor cam la 10 minute ... fuge cam 120km/h si este 4x4. pe zapada e dementiala :)

 

http://autoart.ro/assets/big/102141.jpg

on the turbo side of life.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off Road scara 1/8

 

Buna ziua,

Eu am un E-Savage twin engine 1/10.

Bineinteles,cu niste upgrade-uri custom amortiziare schimbate iar doua acumulatori Nimh de 5000.De asemenea camsonat sunt si eu membru rhc.ro

Poze nu am la calculatorul acesta

http://www.multirace.ro/shop/images/hpi/esavage/esavage1.jpg

Defender 110 TD5 alias "Foca"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off Road scara 1/8

 

Depinde....De exemplu cea mai buna pe benzina din cate am vazut eu este linia Baja de la HPI. http://www.hpiracing.com cam pe la 1000 iepuroi.

Iar in Romania poti lua legatura cu http://www.hpi-racing.ro Un tip de treaba din cluj de la care eu am luat tot.

Cu stima,

Bingoo

Editat de bingoo
Defender 110 TD5 alias "Foca"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off Road scara 1/8

 

eu am luat de la fratii chinezi saracia , care merge chiar ok . calitate china superioara cu tot cu 4l de combustibil 1260 ron.

 

de cate ori ma dau eu pe an cu asta ma tine vreo 10 ani :D

on the turbo side of life.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off Road scara 1/8

 

Ce se vede in filmuletul meu este electrica. Una pe nitro sau mai rau benzina necesita spatiu de depozitare/intretinere, miroase, fumega si e galagioasa la teste. Nu mai e cazul sa spun ca nu pot tine asa ceva la bloc cu toti vecinii inca in viata. Toate automodelele de marci cunoscute sunt destul de firave in echiparea stoc. Frumusetea acestui hobby incepe abia dupa prima mie de euro cheltuita after market.

Exemple:

fuzete aluminiu;

bascule RPM garantate pe viata:oo;

rulmenti ceramici;

pivoti din titan;

amortizoare sport;

motor de 55.000 rpm trifazic;

diferentiale avansate;

planetare titan;

 

 

mai zic?

 

 

Referitor la RHC, m-am saturat de comerciantii de doi lei (moderatori) care incearca sa canalizeze toate discutiile catre nu stiu ce magazin de la care au ceva procente.

'89 Terrano 3.0L V6 VG30I
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off Road scara 1/8

 

Salut,

 

 

 

 

Eu am de doi ani un Savage 4,6CC, 1/8 cu tractiune integrala, doua viteze inainte si marsalier. Este fenomenala si bineinteles copii vecinilor ma invideaza ceva de n-ai vazut. Ajunge la 80km/h si consumul e infim pe langa Mitsu. Pe langa mai am un elicopter Typhoon cu ceva upgrade-uri pe care nu l-am scos inca afara. Cel dinainte a suferit foarte mult pentru ca l-am scos inainte sa-l reglez asa ca asta mai are de asteptat.

Piratu' pentru ca lucrez pe mare

Prietenii imi spun Liviu

Nissan Navara 2008,Audi A8 4H, Bombardier Outlander MAX 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off Road scara 1/8

 

Tocmai pentru ca stau la bloc am optat pentru o electrica.Iar ce sa mai spun de vecini.......Cand ma vede vre-un necunoscut ma intreaba :Auzi tinere?De unde ai luat-o?Din Mercur sau Metro? sau dupa vre-un jump mai reusit sau ceva:Bravo tinere nu-i asa ca-ti place? sau: " Mai,! mi se pare ca ar trebui sa ii pui o caramida in bot ca se duce in jos "....

Defender 110 TD5 alias "Foca"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Off Road scara 1/8

 

Scot fum, fac un mare zgomot... :grin:

 

Am si eu un e-savage(tot de la Andrei de la Cluj), ma distrez de fiecare data cand o scot la plimbare.

 

In legatura cu acumulatorii e cam normal sa tina maxim 30min, depinde cum ii dai. Eu am de 4600mah LRP.

 

Modificari nu are, decat un scut de alu(homemade) si regulatorul izolat contra apei(fiind cea mai scumpa piesa de pe masina).

 

Radiocomanda am schimbat.o cu una Futaba.

 

Mai am un buggy robbe la care imi patineaza diferentialele.

 

Cateva poze:

Editat de pvf
:tk Nissan Terrano 2, 2001, 2.7tdi, 125cp.:dr1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off Road scara 1/8

 

Scot fum, fac un mare zgomot... :grin:

 

Am si eu un e-savage(tot de la Adrian de la Cluj), ma distrez de fiecare data cand o scot la plimbare.

 

In legatura cu acumulatorii e cam normal sa tina maxim 30min, depinde cum ii dai. Eu am de 4600mah LRP.

 

Modificari nu are, decat un scut de alu(homemade) si regulatorul izolat contra apei(fiind cea mai scumpa piesa de pe masina).

 

Radiocomanda am schimbat.o cu una Futaba.

 

Mai am un buggy robbe la care imi patineaza diferentialele.

 

Cateva poze:

 

Salut la toti,

Si eu am aceleasi modificari:ha:

Defender 110 TD5 alias "Foca"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare