Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Copca la -20

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Copca la -20

Toti braconierii stiu de el,dar se feresc sa cam dea iama pe acolo pentru ca este multa populatie(majoritatea unditari)care daca ii vad se iau de ei.
    Totusi mai sunt cateva specimenecare mai baga cate o plasa sau un ecran
    bau bau

Comentariu

Lacurile sunt bocna ! Se mai baga cineva Vineri la gaurit gheata?
      www.baterii-varta.ro

Comentariu

Iti fac eu copcile cu 308 win (sau 30.06) de pe dealul vecin!
        Problema : captura sa nu depaseasca 7,62 mm!
        Discovery 4 2010
        Discovery 2 2000
        Defender 90 1997

Comentariu

Postat în original de dulceanu ionel Vezi post
          In timp ce aranjam copcile am baut o tuica de tara si niste visinata sa ne mai incalzim.In jurul orei 10 era chiar cald(-18),soarele zambea la noi dar noi nu-l mai bagam in seama,terminasem rachiul.Se auzeau niste batai de lingura in stomac si am scos gratarul sa ne omenim un pic.

Dc tot am facut focul nu putea sa lipseasca si vinul fiert
          de ce nu vad si eu pozele?
          Prahova 4x4

Comentariu

Exista si altceva pe balta de care sa te poti ocupa cu flinta!
            http://youtu.be/RYrTACKhNz4

Cazul prezentat ne sfida cu prezenta sa. In imposibilitate de a mai intra in apa sa prinda peste a iesit sa il ia pe cel prins de noi. In final dupa vizionare a fost eliberat si a primit si doi pesti la usa!!

Asa ca hai sa vezi fondul cinegetic de pe balta !!
            www.baterii-varta.ro

Comentariu

Nici eu nu vad pozele. :(

Comentariu

Postul este din 2010. Poate nu mai sunt disponibile.
                www.baterii-varta.ro

Comentariu

Din fericire vanatoarea are alte reguli decat pescuitul,pe care eu le respect.
                  Blanosul ala simpatic e un bizam (este specie de interes vanatoresc) si din necunoasterea modului sau de viata e considerat daunator in exploatatiile piscicole - realitatea,ca de obicei,nu e chiar asa,nu prea pune gura pe peste,poate doar in conditiile extreme ca si cele prezentate.
                  Pentru un pescar poate fi enervant sa-l vezi bananaind prin locurile momite cand tu astepti mustaciosul batran si sperios.
                  Vin cu aparatul foto!
                  Discovery 4 2010
                  Discovery 2 2000
                  Defender 90 1997

Comentariu

Asa e cu bizamul. Ba chiar am vazut in Delta cum ii prind pentru caciuli. Urmaresc malurile si potecile folosite de ei si le pun capcane. Mirosul lui este groaznic.
                    Am vazut de multe ori noaptea pe balta cum se plimba cu stuful in gura.
                    E chiar simpatic !
                    Intr-o noapte pescuiam la varga in stuf la cten. O clipa de neatentie si nu am mai vazut starleta din varful plutei, cat ma uitam dupa pluta am vazut varga incovoiata, guta vibrand zgomotos si .....pleosc....firul se rupe si iese sobolanu cu stuful in gura. Aveam puls undeva spre 150 bpm...Senzatia....priceless.

Dar sa lasam sobolanii in pace si sa trecem la copca. Chiar nu e nimeni dornic de o partida de inghetat la copca!!
                    Vineri se mai incalzeste si poate ninge.
                    Apropos, anul trecut am ramas cu planetara rupta pe balta, noroc cu prietenii ca faceam noaptea pe balta la - 20!
                    www.baterii-varta.ro

Comentariu

Eu merg sigur la o copca dar pe aici in zona galatiului.Stiu dinainte ca nu voi prinde mai nimica dar imi place sa stau langa gaurile de gheata si joc tontoroiul in jurul lor inghetat de frig asteptand marea captura.Nu va lipsi binenteles tuica rece,sunca,ceapa si vinul fiert.
                      Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..
                      Off-road Alyon Team

Comentariu

Azi am fost la o copca pe niste canale.Scopul a fost sa facem un gratar pe gheata,sa bem un vin fiert si daca avem noroc sa prindem si un peste.Obiectivele au fost atinse si am prin si o marlita care a fost eliberata.Am mai avut si cateva trasaturi dar nu am fost pe faza,fiind ocupati cu.
                        Abia astept urmatoarea iesire.
                        Fișiere atașate
                        Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..
                        Off-road Alyon Team

Comentariu

Procesare...
                        X