Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Automodelism


Big.Ursu

Postări Recomandate

Incepand de maine, voi fi posesorul unui HPI Savage X4.6 cu Rotostart.

Sunt incepator in domeniu, mi se pare foarte interesant. Mai e cineva pe aici cu aceeasi "dambla" ca si mine ?

Iata un link:

http://www.youtube.com/watch?v=dwE177Y39XM

Editat de Big.Ursu

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

Bestia...dupa rodaj.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

Ultimele 3 fotografii :)

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Automodelism

 

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Uite poze si cu-a mea. Am dat o sacosa de bani cand abia aparuse si mi-a adus destule satisfactii. E o super jucarie, eu am rupt bara unui opel cu ea, dupa care am trecut la niste upgrade-uri de sasiu,etc.

Nu am avut rotostart la inceput si te rog sa ma crezi ca facusem rana intre degetele cu care trageam de sfoara.....

Piratu' pentru ca lucrez pe mare

Prietenii imi spun Liviu

Nissan Navara 2008,Audi A8 4H, Bombardier Outlander MAX 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Automodelism

 

De ceva vreme, am achizitionat si ceva "utilaje" pentru lucruri serioase: este vorba despre HPI CRAWLER KING SI AXIAL AX10 SCORPION.

 

Iata-le in actiune:

 

 

 

 

 

 

 

Editat de Astral

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

Salutare!

Nu vreau sa fiu indiscret dar cam in ce bani se incadreaza o "jucarioara" de aceasta ca a voastra deoarece este foarte tentanta:grin:

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

Salutare!

Nu vreau sa fiu indiscret dar cam in ce bani se incadreaza o "jucarioara" de aceasta ca a voastra deoarece este foarte tentanta:grin:

 

Plaja e intre 200 (Reely) euro si 2500 euro (MCD BAJA 1000). Vorbesc de "jucarii" cu motoare termice.....

"Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

A mea a fost initial in jur de 900$, plus upgrade-uri de inca vreo 300$. Acum vad ca pretul de vanzare a mai scazut un pic.

 

Oricum daca vrei sa iti iei o jucarioara de asta eu unul iti recomand sa nu iti iei cine stie ce chinezarie, nu de alta dar dupa fiecare iesire o sa schimbi cate ceva :P.

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Automodelism

 

Uimitor! Ce-a creat el nu se mai numeste mestereala sau hobby.

 

Este o opera de arta.

Piratu' pentru ca lucrez pe mare

Prietenii imi spun Liviu

Nissan Navara 2008,Audi A8 4H, Bombardier Outlander MAX 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

Foarte frumos. Trebuie si 2-3 grame de nebunie pt asa ceva.

 

Cand am vazut titlul topicului m-iam adus aminte de "Casa de cultura a pionierilor si soimilor patriei" sau "Palatul copiilor"/"Clubul elevilor" cum cred ii zice mai nou...

 

Mai exista oare copii care sa mearga in vremurile astea la cluburi pentru elevi? Profesori or mai fi pe acolo? Tot asa de dedicati sau cu 25% mai putin, sau sunt cu 25% mai putini, sau cu 25% mai saraci?

 

Mi se pare totusi ca sunt putin cam prea tanar pentru a fi asa de nostalgic, dar de...:roll:

Sorin

aka v1tara aka Sorin

(__\≡≡≡$≡≡≡/__) Vitara 1.6 16v

[__]\≡≡≡\≡Ө≡/≡≡≡/__] Patrol Y61 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

Eu am facut la timpul meu aeromodelism si karting. Era o placere sa mergi la casa pionierului, copii socializau altfel, eram toti la fel, invatam sa manuim o scula,etc.

Acum ..............cine mai stie

Piratu' pentru ca lucrez pe mare

Prietenii imi spun Liviu

Nissan Navara 2008,Audi A8 4H, Bombardier Outlander MAX 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Automodelism

 

Acum e mult mai rau! Tot mai putine cluburi pentru copii au bani pentru asa ceva, cel putin la noi la Huedin in ultimi 3-4 ani s-au primit la cercul de automodelism undeva la 800 de lei pentru scule si masinute. Vara asta de aici s-a mers la doua concursuri care au fost organizate in acelasi timp si acelasi loc tot din lipsa de fonduri. In mare parte masinutele le facem noi, nu sunt la acelasi nivel cu cele din comert dar sunt destul de competitive si astea facute de noi, folosim tot felu de lucruri ca de exemplu: pentru axa spate la masinile sport am folosit o parghie de la o umbrela, diferentialu cu bile de rulment in loc de sateliti, cauciucuri de off-road din presuri de Dacie....dar e super distractiv si incitant sa vezi ca din nimicuri cineva cu pasiune face lucruri de arta. O sa fac ceva poze sa va arat dupa ce se incepe activitatea la club....

Subaru justy 1,3 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Automodelism

 

A trecut ceva vreme de cand nu am mai postat pe aici....multumesc tutuor care au lasat cate un mesaj.

 

Intre timp, "parcul auto" s-a inmultit si schimbat considerabil....

 

Iata cateva video:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mi-ar place sa pot face asa ceva la scara 1:1 intr-o zi..

 

Intre timp, la cluj, la sfarsitul lunii septembrie va fi primul concurs din ROMANIA de RC- Rock Crawling....

Editat de Astral

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Automodelism

 

Multumesc !

 

Mai detin si un HPI Savage X4.6 SS, dar sta pe bara deocamdata...un surub la un cardan....oricum termicele nu ma mai pasioneaza...prea mare bataia de cap, prea zgomotoase si nu prea sunt asa de fun ca si astea electrice, cel putin astea de trail/crawling. :)

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 ani mai târziu...

Re: Automodelism

 

Si eu detin un garaj destul de larg,undeva la 13 modele,insa planuiesc sa mai renunt din ele,renunt la curse.Voi ramane axat pe crawl si trail

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare