Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Expozitia Internationala Felina de Primavara 2010


stefan79

Postări Recomandate

Salutare,

 

Pe langa hobbyul legat de fenomenul 4x4 mai am un hobby si anume pisicile.

Detin in acest moment 2 british shorthair si sunt si crescator al rasei Singapura (am o pisica si un motan reproducator iar de o luna, in familie au aparut si 5 puiuti de Singapura).

 

Vreau sa va invit pe aceasta cale la Expozitia Internationala Felina de Primavara 2010 Bucuresti

 

Romexpo, pavilion 23-25 - Intrarea C de pe Bulevardul Bxpozitiei

 

Arbitri invitati:

 

Donatella Mastrangelo (Slovacia) cat III,IV

Satu Hamalainen (Finlanda) toate rasele

Anne Paloluoma-Sundholm (Finlanda) cat II,III

Hana Klein Gasbarri (Italia) cat I,II

 

Indira Jurkovic (Croatia) student judge cat III

 

Va astept cu drag, am sa expun 3 dintre pisicile pe care le detin.

 

 

 

Stefan

:cl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expozitia Internationala Felina de Primavara 2010

 

Multumesc celor care au venit la expozitie.

Am fost tare incantat sa cunosc cativa membrii de pe forum. Sper sa ne vedem si in toamna.

Rezultate personale: 24.04.2010 - RO*SHELBY OF CANDICE'S CAT - CAP, NOM - SI CAMPION NATIONAL; RO*WENDY OF CANDICE'S CAT - CAP; SENTOSA'S TENGKU MAHKOTA (JOEY) - E1, PREMIUL SPECIAL; 25.04.2010 - CH RO*SHELBY OF CANDICE'S CAT - CAPIB, NOM; RO*WENDY OF CANDICE'S CAT - CAP, NOM; SENTOSA'S TENGKU MAHKOTA (JOEY) - E1

 

CH RO*SHELBY OF CANDICE'S CAT - este motanul blue silver tabby blotched

RO*WENDY OF CANDICE'S CAT - este pisicuta blue tortie

Ambii sunt rasa: BRITISH SHORTHAIR

 

SENTOSA'S TENGKU MAHKOTA (JOEY) - este motanul din cos si este din rasa SINGAPURA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expozitia Internationala Felina de Primavara 2010

 

Am fost si eu azi pe acolo - multe pisici frumoase dar - organizare slaba. Un pavilion de 3 lei in care era inghesuiala ca la birt, o caldura insuportabila si o zapuseala din cauza unui numar mare de vizitatori. Tot din cauza asta majoritatea pisicilor erau vizibil stresate si speriate - nu cred ca merita sa supui animalele unui asemenea stres! Alt aspect care pe mine ma deranjat - erau zeci si chiar sute de custi cu pisici pe care erau atasate doar niste numere - ar fi normal pe o cusca sa fie scrisa rasa pisicii, varsta, numele si proprietarul. Am mai fost pe la expozitii de feline dar au fost mult mai bine organizate - asta a fost facuta la f...i masa - scuzati de expresie.

 

Imi pare rau ca trebuia sa spun astea dar poate data viitoare cineva va lua in calcul deficientele semnalate.

 

@stefan 79 - cred ca te-am vazut cu un pui de british pe umar. Am si eu un motan british

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expozitia Internationala Felina de Primavara 2010

 

Am fost si eu azi, dar numai in vizita, fara a expune pisici de casa. Am tot expus in ultimii ani, insa acum nu mai aveam energie, nici eu nici pisoii. Daca stiam ca ai singapura la care m-am holbat, te rugam sa ma lasi sa o vad mai de aproape. Felicitari pt rezultate.

Si mie mi s-a parut extrem de cald, si ma bucur ca nu mi-am expus pisicile la asa ceva. Cred ca locatia a fost aleasa pentru marime, si nu s-au asteptat sa fie atatia vizitatori. Unii la fel de needucati ca in alti ani, sa darame custile, vorbind aiurea despre pisicile de casa, hlizindu-se la cele fara par sau mai ciudate, vrand sa le faca sa se uite spre blitz cu orice pret.

Editat de Catsomania
"Mila pentru animale este in mod esential legata de bunatatea caracterului. Oricine e crud cu ele, nu poate fi bun fata de oameni." Arthur Schopenhauer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Expozitia Internationala Felina de Primavara 2010

 

@vitalies - intradevar aveam la un moment dat un british pe umar

despre organizare...a fost prima oara in aceasta locatie, sala palatului devenise mult prea mica. Cu siguranta in toamna se vor rezolva multe din inconveniente.

Ai dreptate despre faptul ca nu scria rasa...unul din sponsori "a uitat' saduca cartonasele pe care trebuia sa trecem rasa. Eu unul am improvizat.

 

@Catsomania - imi pare rau ca nu ai tras de mine. in toamna o sa pun p cusca sigla :cl

 

Am sa transmit mai departe parerile despre organizare pentru a fi mult mai ok in viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare