Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Schnauzer Standard


foxman

Postări Recomandate

Ma bucur sa gasesc aici si iubitori de caini. Vad ca sunt si aceasta e foarte bine.

Daca nu e cu suparare postez si eu aici niste fotografii cu o rasa mai greu de gasit , in momentul de fata in tara. Se pare ca s-au cam imputinat exemplarele acestea, dar inca mai gasim. E vorba de Schnauzer-ul Standard ( mijlociu). Incerc sa atasez foto cu cateaua mea , urmasii ei si cainele folosit la monta. Sper sa pot atasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schnauzer Standard

 

Ma gangesc la ziua cand ultimul pui l-am dat , sotia mea , a fost mahnita ... Ei, dar vor mai fi si altii. Sunt extrem de inteligenti cainii din aceasta rasa, iar cei care isi doresc un caine bun de paza, ring , casa ori apartament, pot sa opteze pentru aceasta rasa. Usor de intretinut si foarte usor de dresat. Fac orice sa iti intre in gratii si sa execute comenzile. Am mai avut alte rase, dar am ramas surprins de aceasta. Chiar sunt niste caini care merita sa fie promovati , in comparatie cu altii. Nu descriu alte rase pentru a nu crea polemici.

Daca doriti puteti posta comentarii sau va pot sta la dispozitie cu detalii si indrumari despre rasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schnauzer Standard

 

Foarte frumos. Eu am un baiat pitic aici in Constanta dar din pacate cred ca va ramane "baiat mare" forever ca pe aici nu am vazut nici un alt caine din rasa lui. Foarte frumosi, f rezistenti, buni la paza.

Mitshubishi Pajero 3000V6 Canvas Top

Off-Road PRO Pack

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schnauzer Standard

 

ma fratilor.... bucurati-va ca vrea cateaua.... eu am o ”ursoaica” de ciobanesc caucazian...de vreo 75-80 de kg si nu vrea la mascul nici tinuta

l-a batut pe ultimul pretendent de m-a chemat stapana mascului dupa muiere, ca nu mai iesea din cusca... si acuma trebuie sa ii facem inseminare artificiala... (abia astept sa-l vad pe doctor facandu-i laba la mascul ...:ha:)

si Patrol, dar inca nu pe deplin functional :grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schnauzer Standard

 

si au crescut

FFF frumos..... am avut o pitic sare si piper, Pedro fiu lui Sissi nenumerate ore campion mondial si best in show in italia la mai multi concurs.... dar nu asta a meritat : a fost cel mai bun caine de paza personal ca am avut in viata .....

cu numai 35 cm ( cam inalt pt pitic dar asa frumos ca a fost aceptat la selectie) a avut un curaj si un caracter greu de stapanit da ca era mai mare !!! mam facut de ras in Italia cand lam adus la dresaj pt paza la persona....

dar am ras eu cand pt aparare stapanu lui ( eu ) am omorut un ciobanesc corcitura ca ma agresat la munte, am amintiri fff placute de micutu meu ingeras pazitor de 35 cm.......

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schnauzer Standard

 

Cateaua expsa in primele fotografii e innebunita dupa stapana. Daca e cineva si ridica tonul in apropierea stapanei se face arici si greu o opresc. Data dracului, dar asa imi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare