Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cu bicicleta in muntii baiului


Vizitator nivareloaded

Postări Recomandate

Vizitator nivareloaded

Va salut!

Vin cu o propunere pentru wk-endul 31.07.2010-1.08.2010 si anume urmatorul traseu, dar de acesta data cu bicicletele: gondola de la partia sorica, azuga, creasta baiului, catre secaria, iar de aici mai vedem, fie catre comarnic, fie catre valea doftanei. Asteptam doritori si propuneri!

PS Nu am fost sigur ca acesta postare poate sa fie inclusa la "iesiri la sfarsit de saptamana', dar daca se poate rog moderatorii sa-l mute acolo! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nivareloaded

Re: Cu bicicleta in muntii baiului

 

Haideti sa lasam sambata masinile acasa si sa mai dam din burti jos cu o supertura de bicicleta im muntii Baiului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cu bicicleta in muntii baiului

 

weekendul asta ma duc pe transalpina, dar la tura urmatoare ma bag si eu la o bicicleta!

sa aveti vreme buna si sa impartasiti si cu noi impresiile, eventual niste statistici, daca aveti din intimplare 'tehnica' cu voi!

 

la jimny am cui + mi-am luat suport de 3 bicle, deci putem planifica o 'combinata alpina' cumva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cu bicicleta in muntii baiului

 

am un prieten care e impatimit cu biclele si de la el stiu ca we asta se face o iesire cu bicla pe transfagarasan iar we viitor parca el vrea sa faca transalpina pe bicla ( de la nord la sus, cu dormit la cort peste noapte, vineri noapte la tilisaca sibiu iar sambata noaptea pe transalpina), sunt cel putinn doi la transalpina asta pe bicicleta

 

pentru mine e prea mult, dupa ce mai scap de vreo 10kg (daca) poatre ma mbag si eu la ture din astea lungi

 

daca vreiti va dau pm cu detele lui de contact

 

sunt super baieti si doritori de noi cunostiinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nivareloaded

Re: Cu bicicleta in muntii baiului

 

sigur, poti sa ne faci legatura cu baietii tai, pentru ei si pentru oricine vrea sa mearga maine poate sa ma sune la 0726127356!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nivareloaded

Re: Cu bicicleta in muntii baiului

 

pentru lamuriri suplimentare traseul va fi urmatorul:

gara azuga-gondola sorica-urcare cu gongola-creasta baiului spre secaria-coborare spre valea doftanei-telega-baicoi!dupa :2dr

nu este exclus nici in timpul traseului, dar cine poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nivareloaded

Re: Cu bicicleta in muntii baiului

 

nu cred ca o sa putem din pacate partea fara gondola!

asta e ... pensionari!:2dr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nivareloaded

Re: Cu bicicleta in muntii baiului

 

traseul de sambata a fost o reusita....

am avut parte de vreme frumoasa, mult soare care a cam dat in noi fara mila, chiar si noroi. am avut si defectiuni la bicla, cand un ciot mi-a intrat in schimbatorul spate si mi la rupt. a trebuit sa vin o mare parte din drum fara acest schimbator, dar noroc ca a fost mai mult de coborat! in final am ajuns cu bine la binemeritata bere. uitati aici niste poze:http://picasaweb.google.com/dragosnivaru/Muntii_baiului_bike#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare