Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Telefoane mobile vechi


Max

Postări Recomandate

Re: Telefoane mobile vechi

 

Smechere. Si eu am pus ochii pe el. :grin:

 

Panasonic-ul are 7W, mai am si antena externa pt. el dar nu are acumulator.

Nu e de vanzare vreau sa-l pun in Toyota :banana

 

L-am cumparat cu ajutorul colegului @YO2LZP. :tk

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

Mai am si eu diverse incarcatoare pentru telefoane vechi pe care le pot dona daca e cineva interesat ca sa completeze un telefon de colectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

Am si eu un nokia 9300 comunicator la care am prajit cumva partea prin care se incarca. cred ca nici bateria nu mai e buna dupa ce a stat nefolosita 5 ani. Daca ar avea cineva unul similar disponibil dar cu partile astea bune, poate as reusi sa-l reconditionez.

 

Bineinteles :2dr

Editat de georgei23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

Am si eu un nokia 9300 comunicator la care am prajit cumva partea prin care se incarca. cred ca nici bateria nu mai e buna dupa ce a stat nefolosita 5 ani. Daca ar avea cineva unul similar disponibil dar cu partile astea bune, poate as reusi sa-l reconditionez.

 

Bineinteles :2dr

 

Mai am multe piese de Comunicator dar nu pentru modelul 9300 din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

max ... ai o colectie foarte interesanta (si spun asta din mai multe puncte de vedere). acum, ce ma intereseaza pe mine, este sa-mi spui cateva cuvinte despre treaba asta... adica, ... de unde vine ? (a fost o intamplare sau chiar iti plac specimenele?) sau ... daca te gandesti sa continui treaba asta ... adica te-ai specializat pe o directie anume ... ma rog, despre colectie.

 

intreb pentru ca si eu adun tot felul de chestii si, stiu colectii si colectionari.

respect,

bogdan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

Ericsson 2628.......ce vremuri.....mi-as lua fara ezitare un asemenea telefon daca s-ar mai fabrica...daca functioneaza...de curiozitate...cat mai tine bateria ?

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

Buna ziua !

 

 

Am si eu 6 telefoane, unul mai nou ca celalalt, si anume (ordonate de la cel mai vechi la cel mai nou):

 

1. Siemens A52

2. Nokia 6220

3. Samsung ZV10

4. Nokia 6124c - 1

5. Sony Ericsson S312

6. Nokia C6 - 00

 

Toate functionale. Cand o sa pot o sa atasez o poza, doua.

 

 

L.E: Am mai avut 2 Nokia vechi, dar le-am dat la cunoscuti.

Imi aduc aminte ca prin 2005 am avut un Nokia asemanator cu cele din poza atasata de @DanT, maroniu'. Te tinea bateria 7 zile chiar daca butonai destul de mult pe el, dar din pacate a avut o cazatura de la etajul 5 :grin:. Bateriile din ziua de azi nu mai sint ce erau inainte...

 

L.E. 2: Unul din alea 2 Nokia vechi despre care am scris este asta:

 

PICT0042.thumb.jpg.08e42b27afc5f7f18edee24d082a24c3.jpg

 

 

L.E. 3: Pozele:

 

 

050420122554.thumb.jpg.501e6a7d5e96d7e0c23a016cb13663dd.jpg 05042012.thumb.jpg.a26c63507e2382dbbae936dc3070c951.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Cu respect,

Teodor.

Editat de Teodor4x4
4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

max ... ai o colectie foarte interesanta (si spun asta din mai multe puncte de vedere). acum, ce ma intereseaza pe mine, este sa-mi spui cateva cuvinte despre treaba asta... adica, ... de unde vine ? (a fost o intamplare sau chiar iti plac specimenele?) sau ... daca te gandesti sa continui treaba asta ... adica te-ai specializat pe o directie anume ... ma rog, despre colectie.

 

intreb pentru ca si eu adun tot felul de chestii si, stiu colectii si colectionari.

respect,

bogdan.

 

Am aceste telefoane adunate in virtutea profesiei. Am deschis primul service de telefoane din Maramures pe care l-am avut timp de 12 ani si mi-au trecut prin mana zeci de mii de telefoane mobile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

Imi aduc aminte ca prin 2005 am avut un Nokia asemanator cu cele din poza atasata de @DanT, maroniu'. Te tinea bateria 7 zile chiar daca butonai destul de mult pe el, dar din pacate a avut o cazatura de la etajul 5 :grin:. Bateriile din ziua de azi nu mai sint ce erau inainte...

 

eu ala gri il iau cand plec cu Patrolu in munti..dealuri si pe unde ma mai plimb eu.. nu am treaba..bateria tine , semnalu e super (chiar am de gand sa iau o antena cu magnet de vreo 20cm pt el -are mufa aia in spate- ) si e alt ceva sa vorbesc la el..sta asa bine pe ureche..se vede ca e facut ca sa vorbesti la el mult si bine

0743380016 sau 0731443451

I ♥ APUSENI

:cort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

eu ala gri il iau cand plec cu Patrolu in munti..dealuri si pe unde ma mai plimb eu.. nu am treaba..bateria tine , semnalu e super (chiar am de gand sa iau o antena cu magnet de vreo 20cm pt el -are mufa aia in spate- ) si e alt ceva sa vorbesc la el..sta asa bine pe ureche..se vede ca e facut ca sa vorbesti la el mult si bine

 

 

Eu pot sa zic ca din toate 6 pe care le am, cel mai bun la baterie si semnal este Sony Ericssonul (dar tot fan Nokia raman :wink:). P'asta il folosesc cand vin in tara deoarece celalalte nu sint pe liber (nu merg pe cartela de Romania, trebuiesc 'decodate' dar nu are rost si nici nu imi place idea). C6 - 00, find cel mai nou, il folosesc pentru a face poze (are camera de 5 mega + flash), pentru a mai intra pe net... in fine e mai de fitze :grin:. Practic, celalalte 4 le tin abandonate prin sertar :grin:.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cu respect,

Teodor.

Editat de Teodor4x4
4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 3 ani mai târziu...

Re: Telefoane mobile vechi

 

Smecher telefon !

Mi-a fost lene sa-i fac poze...al meu e albastru !

Mult timp a fost un telefon de fite pentru ca la mare apreciere erau telefoanele cat mai mici, iar 8210 era si elegant pe deasupra !

http://playtech.ro/2015/nokia-8210-telefonul-preferat-al-traficantilor-de-droguri/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Telefoane mobile vechi

 

Mai am un v50 la carkit si un Nokia 8850 al prietenei

 

Frumos.

Le-am avut toate, dar cel mai mult am indragit Nokia 7110 :wink:

 

Dupa el am avut 4 Ericsson R310s, (toate combinatiile de culori)

 

Daca stie cineva de vanzare un R310 va rog sa ma anuntati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare