Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Constructor Ambarcatiuni Ultrausoare si Usoare

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Constructor Ambarcatiuni Ultrausoare si Usoare

Multa bafta!!!
    Daca puteam scoate barca din apa cu tico deveneam fanul lui

Comentariu

Postat în original de timberland0910 Vezi post
      r motorul Honda e cam 3500 euro...cat o masina de teren 😆
      Honda este un motor Ok mai putin partea de cizma. carcasa transmisiei este foarte subtire si poti avea probleme. Sunt un pic mai econome . Eu as merge pe Yamaha sau Suzuki. Sunt mai fasnete chiar daca au un consum un pic mai mare. sau daca te tine bugetul Evinrude, cele in 2 timpi sunt bestiale, consuma dar trage mototrul de rupe. Daca alegi honda merge foarte bine cu high - trust. barca va fi mare si motorizarea va trebui sa o ai pe masura .
      De la 70 HP in sus la un buget de la 4000 in sus pe second hand . Sau daca tot proiectezi barca de noua poti merge pe un inbord de V6 220 HP sau V8 pe 340 Hp. Fara tub etambou doar cu Z-Drive ca sa poti merge si pe ape sub 1 m

Comentariu

Postat în original de mariusb Vezi post
        Honda este un motor Ok mai putin partea de cizma. carcasa transmisiei este foarte subtire si poti avea probleme. Sunt un pic mai econome . Eu as merge pe Yamaha sau Suzuki. Sunt mai fasnete chiar daca au un consum un pic mai mare. sau daca te tine bugetul Evinrude, cele in 2 timpi sunt bestiale, consuma dar trage mototrul de rupe. Daca alegi honda merge foarte bine cu high - trust. barca va fi mare si motorizarea va trebui sa o ai pe masura .
        De la 70 HP in sus la un buget de la 4000 in sus pe second hand . Sau daca tot proiectezi barca de noua poti merge pe un inbord de V6 220 HP sau V8 pe 340 Hp. Fara tub etambou doar cu Z-Drive ca sa poti merge si pe ape sub 1 m
        Barca pe care o construiesc este una de deplasament si e calculata pt motoare intre 8 si 15 cai ☺.cauta bo-jest de la glen-l .eu am zis xa iau unul de 20 cai si la suzuki m-am gandit.
        Ultima editare de timberland0910; 19.aug.2016, 14:51.
        Natural Disaster Response Operations

Comentariu

succes !!
          suzuki este o alegere buna . eu cred ca poti merge pe 30 hp cu elice in 4 pale mai mica dar cu pitch mai mare.

Comentariu

Procesare...
          X