Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Tentativa de furt - Anglia


Cleo

Postări Recomandate

Azi dimineata nu am reusit sa deschid usa masinii,cheia se invartea in gol.Noroc ca incuietoarele masinii mele au diferite chei ,asa ca nu am intarziat la servici.Cineva a incercat sa imi fure masina azi noapte.Nu a reusit ,probabil ca hotul a fost deranjat sau poate nu a reusit sa deschida usa.Probabil invata sa fure pe masina mea :uameni

Cand am plecat de la servici am contactat un prieten care se ocupa numai de Toyote ca sa imi schimb incuietoarele si mi-a spus ca ,cu o luna in urma a avut aceeasi problema iar politia ii spusese ca pe lista hotilor de masini din Anglia cele mai cautate sunt Toyotele ,Nissan si Mitsubishi,toate 4x4.Se pare ca se duc in Irak,Iran ,Afganistan ,India... Tot politia i-a sugerat un link

link-ul http://www.executiveautocare.co.uk/SmarTrack.htm poate foloseste cuiva.

 

Sper sa imi gasesc masina maine,caci abea joi ajung sa schimb incuietoarea :sc

Editat de Cleo
Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Multumesc,zepp ,ar fi o idee,dar mai interesant ar fi daca as gasi un englez sa o si puna in aplicare.Improvizatiile nu le prea plac :grin: eventual sa gasesc un roman( mecanic),ca atunci vorbim pe limba noastra =)

Cu ajutorul lui Dumnezeu voi mai gasi masina in fata casei pana joi ,cand voi reusi sa merg sa inlocuiesc incuietoarea si sa vad ce sistem de alarma imi permit.Astept raspunsul si de la SmarTrack,sa vad ce preturi au si ei pentru Tracking System in cazul unui furt.Cred ca merita,caci pana la urma cu toate sistemele de alarma masinile tot sunt furate:sc

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Daca pui problema asa, sa stii ca si sistemele de traking pot fi neutralizate :wink:

 

Mai sanatos e un buton ascuns la vedere decat orice sistem electronic super sofisticat :grin:

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Daca pui problema asa, sa stii ca si sistemele de traking pot fi neutralizate :wink:

 

Mai sanatos e un buton ascuns la vedere decat orice sistem electronic super sofisticat :grin:

 

E si mai sanatos,dar si mai ieftin ...sunt convinsa.

Sunt de acord cu ideea insa e greu de pus in aplicare aici.Am auzit prin comunitatea noastra de romani ,ca ar fi un mecanic roman care ar lucra la Lotus .Incerc maine sa obtin nr de telefon.

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Unde, in UK, esti?

 

LE: sau poate e mai bine sa continuam pe PM discutia. Am experienta vasta in sisteme de securitate :wink:

Editat de Marse

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Unde, in UK, esti?

 

LE: sau poate e mai bine sa continuam pe PM discutia. Am experienta vasta in sisteme de securitate :wink:

daca ai experienta in sisteme de securitate ,destainuie micile secrete si membrilor acestui forum,nu e nevoie de o discutie private =)

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Nu ne intelegem. Eu nu am nimic de ascuns. Tu trebuia doar sa raspunzi la intrebare.

 

Daca traiesti pe langa Londra, cred ca pot sa te trimit la cineva care sa te ajute. Schimbatul incuietorilor n-o sa te ajute foarte tare.

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Nu ne intelegem. Eu nu am nimic de ascuns. Tu trebuia doar sa raspunzi la intrebare.

 

Daca traiesti pe langa Londra, cred ca pot sa te trimit la cineva care sa te ajute. Schimbatul incuietorilor n-o sa te ajute foarte tare.

 

multumesc mult,osa iti dau de stire daca nu pot sa rezolv loco.

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tentativa de furt - Anglia

 

Am mai multi prieteni in Londra, carora li s-au spart masinile, dar nu pentru a li se fura masina, ci pentru a cauta in masina ceva de valorificat. Cine vine sa fure o masina, de obicei vine pregatit si o ia; ma gandesc ca poate si in cazul tau a fost doar o "verificare" interioara.

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare