Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Furaciune ....


miniger

Postări Recomandate

Dragi colegi, ieri noapte mi-au furat proiectoarele de pe Dromader, din parcarea din fata blocului...usca-li-s-ar manurile !! Cum vin cu el acasa doar inainte de iesiri, e clar ca-l pandeau demult. Au taiat cablurile si au desfacut suruburile, chit ca erau heftuite; le-au luat fara suportii prinsi pe bara hd. Desigur ca m-am dus la politie si am depus scheunatura scrisa...asa si ? Singurul lucru util in acest moment mi se pare sa fac apel la colegii din Cluj sa nu cumpere proiectoarele care cu siguranta vor aparea la vanzare...am pus poza .....va multumesc anticipat. Erau dragute si aveau 96W...

reflector-led-96W.thumb.jpg.b705c7d2546892ff6943c86132e30a34.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

Nu ajung alea pe o masina de offroad, alea merg pe ceva tractor, buldo etc Si eu am patit ceva asemanator in Zorilor acum cativa ani dar mi-au spus politistii ca sansele sunt 0

Mercedes G Wolf 461 300GD

Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

pacat de ce s0a intamplat

eu zic ca daca e cineva care paote sa le recupereze chiar si prin cumparare e un demers bun de facut

si spun asta pt ca poate aranja o cuparare a lor dar intr-un flagrant impreuna cu politia si as amacar ii prinde pe indivizi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

eu zic ca daca e cineva care paote sa le recupereze chiar si prin cumparare e un demers bun de facut si spun asta pt ca poate aranja o cuparare a lor dar intr-un flagrant impreuna cu politia si as amacar ii prinde pe indivizi

Mai bine nu, ca poate te acuza hotul de calomnie si inducerea in eroare a organului, pentru ca el tocmai mergea la militie sa le predea dupa ce le-a gasit intamplator pe strada... :ha: (Sau asa pot gandi unii... :grin:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

Mai bine nu, ca poate te acuza hotul de calomnie si inducerea in eroare a organului, pentru ca el tocmai mergea la militie sa le predea dupa ce le-a gasit intamplator pe strada... :ha: (Sau asa pot gandi unii... :grin:)

 

optimus...nu fii naspet:):):) eu inteleg de gluma da altii stii bine ca nu:):):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

Io zic ca la hoti mai bine le mai dati si o bere, un mic, ceva... Si ramaneti prieteni pe viata, de frica sa nu va toarne la militie si mascati ca-i calomniati.

 

PS: Scuze colegu' @miniger pentru offtopic, dar nu m-am putut abtine. Asa-s io, mai cu probleme de personalitate, ma controlez mai greu. :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

@ Optimus...Parca are 10 zile, dar nu le impachetasem in portofel, futu-I...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

urmareste olx-ul si sectiunile de vanzari de pe forum-urile locale. ar fi bun un sistem care sa ridice tensiunea si sa schimbe polaritatea cand parasesti masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

multumesc vortex, ideea e buna. ai putea detalia cumva ? mai ales ca am si invertor...oricum, mi se pare infima baguba pe linga cea semnalata de colegul worldscape...o scula care sa le taie mainile cu oo cu tot ar fi o inventie perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

urmareste olx-ul si sectiunile de vanzari de pe forum-urile locale. ar fi bun un sistem care sa ridice tensiunea si sa schimbe polaritatea cand parasesti masina.

 

Am avut in urma cu ceva ani, un coleg electronist care-si luase o Dacie si toata ziua stateau magraunii calare pe capota.

Si-a facut un sistem din asta de care zici mai sus asa inacat daca puneai mana pe fier te scutura dar nu te omora. A muncit sa gaseasca solutia de a izola minusul de masa. A doua zi a gasit luneta sparta si un bolovan pe bancheta din spate.

In concluzie, mai bine nu.

Solutia ar fi camere video montate in zona parcarii si descurajarea hotilor sau identificarea lor.

Poate chiar una mai mica mascata in interiorul masinii care sa inregistreze la detectia de miscare.

Toate astea costa insa ceva bani si nu stiu daca merita.

Eventual sistem antifurt clasic?

Editat de Pleampa
S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furaciune ....

 

nu sunt electronist si nu stiu cum s-ar putea realiza un astfel de montaj. eu cand am spus de ridicat tensiunea, nu m-am gandit la o simpla scuturatura, ci la stop cardiac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare