Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nissan Patrol disparut din Cluj

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Nissan Patrol disparut din Cluj

Circula de cateva ore pe facebook urmatorul anunt:

"!!!IMPORTANT!!! In noaptea din 26-27 iulie in jurul orei 3:00 a fost furat de pe strada Fabricii(lângă bariera),din fata service-ului Miracoli,un jeep marca Nissan Patrol (y60),de culoare verde având numărul de înmatriculare CJ 16 YUR.Rog persoanele care pot ofere orice fel de indicii sau care au văzut/ văd mașină sa mă contacteze de urgenta pe numărul de telefon:0751051660 sau sa apeleze numărul de urgenta 112!!!"

Ca identificare este masina din acest anunt de pe OLX
    http://olx.ro/oferta/nissan-patrol-y...tml#5ab2122d92

Masina nu este a mea dar este din comunitate . Poate poate se gaseste .
    Ultima editare de Astral; 28.iul.2016, 23:55.
    nu bate ceva prea tare pe masina , e data muzica prea incet

Re: Nissan Patrol disparut din Cluj

Anuntul apare postat pe data de 15 iulie. Cred ca cineva a pus ochii pe el din anunt. E posibil sa fie deja dezmembrat pana acum, deci sa fim atenti pe site-urile de dezmembrari dupa accesorii.
    ~ Silence is a gift ~
    ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

sau deja umbla prin ukraina
      ing. Luigi PIRSU
      www.nissan4x4.ro
      service si tunning NISSAN
      Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Din sursa sigura stiu ca masina a fost gasita destul de repede . Mi se pare o chestie aiurea sa ceri ajutor iar daca problema a fost rezolvata sa nu spui . Masina a fost furata de catre un personaj care cu asta se ocupa (se pare) , a fost dusa pe roti intr-o anume parte a tarii ,nu foarte departe de Cluj ,a fost revopsita dupa ce a circulat cateva zile nestingherit prin acea localitate . Din cate am inteles proprietarul s-a inteles (la bani) cu talharul si dosarul a fost inchis (legile cretine din Romania ) . Hotul deja stie cum sa faca DACA este prins pentru a scapa basma curata .

Comentariu

Postat în original de alin-jeep Vezi post
          Din sursa sigura stiu ca masina a fost gasita destul de repede . Mi se pare o chestie aiurea sa ceri ajutor iar daca problema a fost rezolvata sa nu spui . Masina a fost furata de catre un personaj care cu asta se ocupa (se pare) , a fost dusa pe roti intr-o anume parte a tarii ,nu foarte departe de Cluj ,a fost revopsita dupa ce a circulat cateva zile nestingherit prin acea localitate . Din cate am inteles proprietarul s-a inteles (la bani) cu talharul si dosarul a fost inchis (legile cretine din Romania ) . Hotul deja stie cum sa faca DACA este prins pentru a scapa basma curata .
          Pot sa confirm ceea ce spune Alin. Masina a fost gasita.
          Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
          Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
          Natura si aventura

Comentariu

Si cum fac hotii sa scape bazma curata daca sunt prinsi?
            www.georgei23.com

Comentariu

Poate ca ar trebui sa inventam niste legi ale vanzarilor on-line.

Comentariu

Postat în original de georgei23 Vezi post
                Simplu,împacarea partilor si retragerea plangerii inlatura raspunderea penala..De vreo 2-3 ani s-a introdus chestia asta in codul penal.Practic hotia este in încurajata iar de multe ori trebuie sa te impaci cu el ca sa-ti recuperezi bunul.
                Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..
                Off-road Alyon Team

Comentariu

Sau iti retragi plangerea de frica ca vin toti ai lui peste tine! E o prostie...

Comentariu

Postat în original de georgei23 Vezi post

pagubasul asi aduce aminte ca avea o datorie la hot (care primise o cheie pt garantie) si a aflat """acum o ora"" ca creditorul ( hotul) a luat masina; si din acest motiv retrage plangerea la politie si chiar ai pare rau ca a pus oamenii pe drumuri.
                    Am in curte un englez si un american

Comentariu

Daca inteleg bine scenariul e ca ti se fura masina si practic platesti rascumparare (adica "returnezi "datoria)..?
                      www.georgei23.com

Comentariu

Eu cred ca nu ar trebui sa ne lasam aburiti asa cu una, cu doua si organele legii sa se sesizeze din oficiu. Ce pana mea ne plangem ca tara e pe chituci daca toti vor amnistia penala?

Apropo, stie careva daca s-au luat alte masuri dupa gasirea masinii sau e mai comod sa stai la caldurica in spatele biroului decat sa investighezi un caz?
                        ~ Silence is a gift ~
                        ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

Postat în original de plummer Vezi post
                          Eu cred ca nu ar trebui sa ne lasam aburiti asa cu una, cu doua si organele legii sa se sesizeze din oficiu. Ce pana mea ne plangem ca tara e pe chituci daca toti vor amnistia penala?

Apropo, stie careva daca s-au luat alte masuri dupa gasirea masinii sau e mai comod sa stai la caldurica in spatele biroului decat sa investighezi un caz?
                          Nu s-a mai facut nimic -caz inchis

Comentariu

Domn'e... nu e chiar asa.
                            Practic noul cod penal a adaugat un articol la infractiunea de furt, respectiv art. 231, care prevede posibilitatea impacarii.
                            Impacarea asta nu e obligatorie, tine de persoana pagubita sa accepte sau nu.

Pana la urma e o forma de constrangere a hotului sa acopere prejudiciul cauzat, daca, de exemplu, bunul a fost distrus/consumat etc. Eu zic ca nu e rau ca exista si va mai spun ca inca se mai dau foarte multe condamnari pentru furt, chiar daca exista sansa asta de impacare.

Comentariu

Postat în original de silviud. Vezi post
                              Domn'e... nu e chiar asa.
                              Practic noul cod penal a adaugat un articol la infractiunea de furt, respectiv art. 231, care prevede posibilitatea impacarii.
                              Impacarea asta nu e obligatorie, tine de persoana pagubita sa accepte sau nu.

Pana la urma e o forma de constrangere a hotului sa acopere prejudiciul cauzat, daca, de exemplu, bunul a fost distrus/consumat etc. Eu zic ca nu e rau ca exista si va mai spun ca inca se mai dau foarte multe condamnari pentru furt, chiar daca exista sansa asta de impacare.

Bine de stiut

...acuma cu putina ,,lumina"altfel arata toata treaba . Se pare ca a fost cea mai buna varianta de rezolvare . Ca legea il lasa pe talhar liber sa isi faca meseria este alta problema (poate candva un pagubit nu se va multumii doar cu recuperarea prejudiciului si ii va mai inmulti oasele din corp hotului )
                              Ultima editare de alin-jeep; 17.dec.2016, 10:35.

Comentariu

Procesare...
                              X