Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere acest lc 100 de pe olx?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Parere acest lc 100 de pe olx?

Buna ziua.

Sunt interesat sa ma duc sa vad masina asta.
    Am vb cu proprietarul la telefon. Masina e din Danemarca. E primul proprietar din Ro, adusa acum 3 ani. O vinde pentru ca si-a luat un model nou.
    Are cineva informatii despre ea?
    Multumesc

https://www.olx.ro/oferta/toyota-lan...tml#505d9834f3
    Fișiere atașate

Iti recomand sa te duci sa vezi personal masina si sa fii atent la :
    1 - ACTE (sa fie complete, sa nu fie pe numele unei matusi/bunici/etc, sa aiba certificat fiscal din care sa reiasa ca are impozitul platit la zi);
    2 - SASIU (sa nu aiba gauri sau alte probleme; locurile cu rugina superficiala, verifica-le ca sa nu ascunda rugina de profunzime; seria de pe sasiu sa fie cea trecuta in CIV);
    3 - autoutilitara fiind, vezi daca e cu 5 sau cu 2 locuri si, daca e posibil, roaga-l sa-ti dea panoul despartitor, pe care sigur a trebuit sa-l aiba cand a inscris-o pe RO, daca il mai are.

Bafta mare !
    Ultima editare de Astral; 14.iun.2020, 13:53.

Comentariu

Multumesc pentru raspuns. Deja nu imi place. Mi-a trimis poza cu aripa ruginita. Dar nu imi place la prag acolo. Am inteles ca e tot din aripa si partea de la prag...Pareri?

Si mai am o intrebare legata de masini inscrise ca autoutilitare pentru a scuti din impozit.
      Am vazut ca masinile de genul nu au nicio modificare pentru a dovedi ca e autoutilitara. Ce se intampla daca ma duc la ITP, ce se intampla daca ma opreste politia si imi verifica actele si vede ca masina mea e complet normala, originala, nemodificata pentru a fi N1. Multumesc
      Fișiere atașate
      Ultima editare de Pacco23; 14.iun.2020, 17:01.

Comentariu

Repet : la masinile astea importanta este doar starea SASIULUI ! Restul, fie le gasesti si le inlocuiesti, fie se restaureaza !

De aceea ti-am si recomandat sa-l intrebi daca mai are panoul despartitor....ca sa-l poti monta la loc in caz ca dai de vreun Cap-de-Creta mai catolic decat Papa !

Pe de alta parte, legea e clara : daca e inscrisa ca autoutilitara, pasagerii nu pot sa stea in respectiva masina decat pe cele doua (sau x locuri) cu cate apare masina in acte !

Daca e cu 2 locuri, e clar ca nu poti avea si bancheta din spate....

Daca e cu 5 locuri, ia-o repede pentru ca asa ceva se gaseste rarisim si astfel de modificari nu se mai pot face cam de prin 2013-2014 sau, in orice caz, se poate pentru politicieni sau acolitii lor....(N-o sa inteleg cate zile voi avea cum poate un Porsche Cayenne sa fie inscris ca autoutilitara, dar asta deja e alta poveste !)
        Ultima editare de Astral; 17.iun.2020, 22:46.

Comentariu

L-am intrebat pe vanzator si mi-a raspuns ce scrie in poza de mai jos.

Oricum, pretul e bunicel, poate ca la fata locului mai lasa ceva....daca actele si sasiul sunt in regula, merita luata !

Gandeste-te ca aceste masini veritabile 4x4, toate, au cel putin 20-25 de ani vechime, deci, nu au cum sa nu aiba ceva probleme cu rugina ! IMPORTANT ESTE SASIUL !

Fișiere atașate

Comentariu

Multumesc pentru raspuns si pentru ajutor. Am sa ma duc sa o vad si revin cu detalii. Seara faina

Comentariu

Se poate sterge. Multumesc.

Comentariu

Postat în original de Pacco23 Vezi post
                Se poate sterge. Multumesc.
                ...?
                Pai, nu e prea frumos ce faci !
                Adica, ne intrebi, iti raspundem si acum ne lasi cu "ochii-n soare" ?
                Chiar nu poti sa ne spui ce si cum, chiar nimic ?!?

Comentariu

Masina este inca postata pe 12 august, deci nu a cumparat-o

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
                    ...(N-o sa inteleg cate zile voi avea cum poate un Porsche Cayenne sa fie inscris ca autoutilitara, dar asta deja e alta poveste !)

Se monta pe fundul porbagajului o cutie de tabla de 10cm si era folosita la ""transporturi speciale""....respectiv arme.
                    Ultima editare de Yoghi; 13.sep.2020, 23:00.
                    Am in curte un englez si un american

Comentariu

Procesare...
                    X

Sqreen | Runtime Application Protection