Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce masina ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Ce masina ?

Buna,
    numele meu Este Alex si Sunt wildlife fotograf!
    De curand masina mea ( Hyundai Galloper ) a cedat complet! iar acum caut o masina pentru munte si expeditii pana in 5000€ .
    Doresc un sfat va rog ! Doresc ca masina sa fie diesel cu cutie manuala cu 5 usi !
    Doresc sa mentionez ca pentru mine dormitul in masina e foarte important , sunt luni cand poate 3 saptamani sunt plecat pe munte pentru a Fotografia animalele dorite!
    Multumesc anticipat pentru sfaturi si pareri !
    Cu stima Alex !

Cat offroad greu faci ? Bugetul e cam mic ... . Pentru masini adevarate de acoli unde te opresti tu incep ofertele. De prima intentie ar fi Nissan Patrol si Toyota Land Cruiser , dar astea sunt scumpe . Ce gasesti in banii aia e Pajero MK2 , Nissan Terrano , alt Galoper . Mai strange ceva bani si ia un Patrol sau un LC.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
    Natura si aventura

Comentariu

La cat am mai citit si eu, cred ca ti se potriveste un Nissan X-trail, este 4x4, o gramada de compartimente pentru depozitare si poti sa dormi linistit in el.
      "Daca vrei sa ajungi repede, mergi singur.
      Daca vrei sa ajungi departe, mergeti impreuna."
      Proverb african

Comentariu

Eu m-am gandit la un vw Touareg !
        Cutie manuala si fara perne de aer !
        174 cp 100% imi ajung !
        Ce parere aveti de el ?

Comentariu

Proasta , nu ii masina. Parerea mea. Asa mai bine iti cumperi alt Galoper. Adica sincer nu prea inteleg ce cauti de fapt . Ca si user de Galoper mi se pare trecerea la pasat inacceptabila . Dar na , e doar o parere.
          Natura si aventura

Comentariu

Pai atunci am sa optez tot pe galloper !
            Sau am sa il repar pe al meu !
            Multumesc pentru sfat ! Doar ca e putin mai greu sa inteleg dc este toaregul masina rea ! ! !
            Dar am da iau sfatul tau ca atare!
            Daca mai sunt pareri , sunt bine venite

Comentariu

Colegul a vrut sa zica ca compari mere cu pere.
              Galloperul - e orientat pe offroad
              Tuaregul - e suv de strada.
              Ziceai ca vrei sa faci offroad... deci Tuareg nu o optiune prea buna.
              Suzuki Grand Vitara 2.0 16valve 1998
              0745-009633
              cristianhaulica@yahoo.com

Comentariu

Uite aici ce cauti tu ! Mai te imprumuti de 1500Euro si uiti de griji .

https://www.autoscout24.es/anuncios/...9ae8?cldtidx=2

sau asta in banii care ii ai tu de la particular :

https://www.autoscout24.es/anuncios/...faa?cldtidx=16

Iar eu in locul tau m-as imprumuta si lua o masina pe viata..in link-ul urmator :

https://www.autoscout24.es/anuncios/...90c8?cldtidx=8
                Ultima editare de emanoeladrian; 08.apr.2019, 17:39.
                RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

Si Touaregul te-ar duce cam peste tot, dar cu niste costuri de intretinere si carburant mult prea mari.

Comentariu

Asa m-am gandit si Eu !
                    Doar ca , confortul din Touareg e mult mai ridicat parerea mea ! Off-road e mult spus ! Ceea Ce Eu am facut cu galloper-ul este sa plec de acasa sus pe munte sa Campez acolo cateva zile si sa revin acasa !
                    Combustibilul nu e o problema ! Iar ca si costume I de intretinere nu cred ca e cu foarte mult mai mult !
                    Macumba nu stiu ce sa spun ! Cred ca Ma las Pagubas pana cand am sa Strang Bani pentru un defender Sau patrol !
                    Multumesc mult !

Comentariu

Sa ai in vedere si Nissan Pathfinder, vrei sa dormi in masina, se poate face un pat super confortabil in spate, daca nu faci off road greu poti sa il iei in considerare.
                      ​​​​
                      "Daca vrei sa ajungi repede, mergi singur.
                      Daca vrei sa ajungi departe, mergeti impreuna."
                      Proverb african

Comentariu

Multumesc pentru Idee ! Am sa caut sa vad cum Sunt !

Comentariu

Pe confort sta foarte bine Touaregul, dar daca nu iti faci singur reparatiile si cumperi piesele din magazine sau ceva facaturi on-line la pret de brand de top s-ar putea sa iti cam explodeze bugetul. Spatiu interior este destul, dar sa iti pastrezi ceva loc pentru niste bidoane cu motorina...de rezerva.

Comentariu

Am achizitionat de o Ora pana la urma un Touareg motor 2.5 tdi / 174 cp / manual cu suspense normala !
                            Multumesc mult pentru staturi!
                            Apreciez ! Si sper ca pe anul viitor (2020) sa achizitionez un defender !
                            Dar Multumesc inca odata tuturor care s-au implicate !

Comentariu

Postat în original de OvidiuSG Vezi post
                              Si Touaregul te-ar duce cam peste tot, dar cu niste costuri de intretinere si carburant mult prea mari.
                              Te-ar duce CAM peste tot , pe unde o face celalalt si poate te-ar mai si lasa cate o data.
                              Natura si aventura

Comentariu

Procesare...
                              X