Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie : Diesel, manual, 5 usi


Asandei Alex

Postări Recomandate

Buna,

numele meu Este Alex si Sunt wildlife fotograf!

De curand masina mea ( Hyundai Galloper ) a cedat complet! iar acum caut o masina pentru munte si expeditii pana in 5000€ .

Doresc un sfat va rog ! Doresc ca masina sa fie diesel cu cutie manuala cu 5 usi !

Doresc sa mentionez ca pentru mine dormitul in masina e foarte important , sunt luni cand poate 3 saptamani sunt plecat pe munte pentru a Fotografia animalele dorite!

Multumesc anticipat pentru sfaturi si pareri !

Cu stima Alex !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat offroad greu faci ? Bugetul e cam mic ... . Pentru masini adevarate de acoli unde te opresti tu incep ofertele. De prima intentie ar fi Nissan Patrol si Toyota Land Cruiser , dar astea sunt scumpe . Ce gasesti in banii aia e Pajero MK2 , Nissan Terrano , alt Galoper . Mai strange ceva bani si ia un Patrol sau un LC.
  • Like 1

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat am mai citit si eu, cred ca ti se potriveste un Nissan X-trail, este 4x4, o gramada de compartimente pentru depozitare si poti sa dormi linistit in el.

"Daca vrei sa ajungi repede, mergi singur.

Daca vrei sa ajungi departe, mergeti impreuna."

Proverb african

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proasta , nu ii masina. Parerea mea. Asa mai bine iti cumperi alt Galoper. Adica sincer nu prea inteleg ce cauti de fapt . Ca si user de Galoper mi se pare trecerea la pasat inacceptabila . Dar na , e doar o parere.
  • Like 1

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci am sa optez tot pe galloper !

Sau am sa il repar pe al meu !

Multumesc pentru sfat ! Doar ca e putin mai greu sa inteleg dc este toaregul masina rea ! ! !

Dar am da iau sfatul tau ca atare!

Daca mai sunt pareri , sunt bine venite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici ce cauti tu ! Mai te imprumuti de 1500Euro si uiti de griji .

 

https://www.autoscout24.es/anuncios/...9ae8?cldtidx=2

 

sau asta in banii care ii ai tu de la particular :

 

https://www.autoscout24.es/anuncios/...faa?cldtidx=16

 

Iar eu in locul tau m-as imprumuta si lua o masina pe viata..in link-ul urmator :

 

https://www.autoscout24.es/anuncios/toyota-land-cruiser-lj-73-250-td-diesel-azul-e3111781-4f16-984a-e053-e350040a90c8?cldtidx=8

Editat de emanoeladrian
  • Like 1
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-am gandit si Eu !

Doar ca , confortul din Touareg e mult mai ridicat parerea mea ! Off-road e mult spus ! Ceea Ce Eu am facut cu galloper-ul este sa plec de acasa sus pe munte sa Campez acolo cateva zile si sa revin acasa !

Combustibilul nu e o problema ! Iar ca si costume I de intretinere nu cred ca e cu foarte mult mai mult !

Macumba nu stiu ce sa spun ! Cred ca Ma las Pagubas pana cand am sa Strang Bani pentru un defender Sau patrol !

Multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai in vedere si Nissan Pathfinder, vrei sa dormi in masina, se poate face un pat super confortabil in spate, daca nu faci off road greu poti sa il iei in considerare.

​​​​

  • Like 1

"Daca vrei sa ajungi repede, mergi singur.

Daca vrei sa ajungi departe, mergeti impreuna."

Proverb african

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe confort sta foarte bine Touaregul, dar daca nu iti faci singur reparatiile si cumperi piesele din magazine sau ceva facaturi on-line la pret de brand de top s-ar putea sa iti cam explodeze bugetul. Spatiu interior este destul, dar sa iti pastrezi ceva loc pentru niste bidoane cu motorina...de rezerva.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am achizitionat de o Ora pana la urma un Touareg motor 2.5 tdi / 174 cp / manual cu suspense normala !

Multumesc mult pentru staturi!

Apreciez ! Si sper ca pe anul viitor (2020) sa achizitionez un defender !

Dar Multumesc inca odata tuturor care s-au implicate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Touaregul te-ar duce cam peste tot, dar cu niste costuri de intretinere si carburant mult prea mari.

 

Te-ar duce CAM peste tot , pe unde o face celalalt si poate te-ar mai si lasa cate o data.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ar lasa sigur, dar te-ar aduce si acasa, mai taras asa. Eu nu am ramas in drum cu ea, dar am mesterit aproape dupa fiecare cursa mai lunga. Pe de alta parte, incaltata cum trebuie nu am ramas pe nicaieri.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare