Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Postat în original de Tavi Dragotoiu
    Si mie mi-a aparut eroarea de mai jos:
    General Error
    SQL ERROR [ mysql4 ]

Access denied for user 'club4x4_user'@'localhost' (using password: NO) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

Acum pot intra, dar problema e ca ultima mea postare e din 16 octombrie, practic de atunci nu mai vad nimic, ultimele postari au disparut, e ca si cum forumul s-a intors in timp!
    subscriu
    KAMIKAZE TEAM

www.kamikazeteam.ro

Comentariu

Server vechi: 27 oct - 1 noiembrie - banda depasita, siteul si forumul nu mergeau. Am mutat totul pe serverul nou, care nu are limita de banda

Actualizare DNSuri, pentru ca domeniul club4x4.ro sa nu indice catre serverul vechi ci catre cel nou. A durat cam o zi pentru toata lumea mai putin cei din RDS, pentru care a durat foarte mult.

1 noiebmrie - luna noua, serverul vechi nu mai are banda depasita. Cei din RDS (deoarece nu au DNSurile actualizate) au trait intr-un mic univers paralel... pe care l-am inchis (cu eroarea de mySQL).

Acum DNSurile sunt bune si pe RDS si va directioneaza catre serverul nou... adica aici.

Imi cer scuze pentru incurcaturi, pentru lentoarea cu care RDS stie sa isi actualizeze DNSurile, dar ma bucur ca in sfarsit au facut-o si puteti accesa forumul cum trebuie.

Intradevar posturile pe care leati facut pe 1 noiembrie, din RDS, pe forumul vechi, s-au pierdut.

De acum insa avem si un IP unic, si nici o limitare de spatiu si banda. E ultima mutare de server pe care o vom face vreodata.

Multumesc pentru intelegere.

Comentariu

Nici de aici nu se vad pozele
        viewtopic.php?f=7&t=12054
        Viata e scurta si plina de KKT
        Samurai 2002

Comentariu

vstef_is, Max si alti care au lucrat si multumiri
          isuzu trooper, lada niva,defender TD5, defender Td4, ZIL 131, LC 120

Comentariu

Bai fratilor abea acum am vazut cum e sa fii dependent de ceva ,nasoala situatie si merci MAX si ionutz pentru intelegere (cred ca v-am disperat cu telf)

Comentariu

De acum o sa fie din ce in ce mai bine...

14.000 din 54.000 de entries in baza de date cu atasamente sunt deja transferate... incet dar sigur.

Comentariu

50% din atasamente sunt copiate.

In weekend e totul gata, si nu vor mai fi poze lipsa.

Multumesc pentru intelegere.

Comentariu

Aici imi apare ca si cum ar avea mesaj nou. Nu se anuleaza imaginea verde pt subiect cu mesaj nou . Bafta multa
                  ~ Silence is a gift ~
                  ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

In continuare nu se vad pozele.... pe topicul cu Peris. Poze ce au fost atasate azi.....
                    "Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Comentariu

Topicurile globale, nu mai "stau " in headerul lor din prima pagina.......respectiv NU mai exista header deloc..
                      "Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Comentariu

Buna seara,
                        Din pacate mie imi apare in continuare mesajul de mai jos... atunci cand utilizez reteaua Hertza. Acum

General Error
                        SQL ERROR [ mysql4 ]

Access denied for user 'club4x4_user'@'localhost' (using password: NO) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

Acum pot sa trimit observatia de mai sus prin modem Vodafone.
                        Ce ar fi de facut?
                        Merci, Rila
                        Pajero NL 3.0 LWB 1999

Comentariu

Restart la echipamentele de retea pe care le folosesti cand te conectezi prin reteaua Hertza. Alternativ, luat legatura cu ei.

Comentariu

Buna seara,

Din pacate problema persista desi am luat legatura cu ei. Mi-au zis ca nu au in terdictii pt navigare pe nici-un forum.
                            Restart la ce echipamente? Nu am acces la switch sau hub.
                            Te rog sa incerci sa gasesti o solutie.
                            Multumesc!
                            Rila
                            Pajero NL 3.0 LWB 1999

Comentariu

Nu e vorba de nici o interdictie. In momentul in care am mutat forumul pe serverul nou, au trebuit modificate nameserverele astfel incat cand scrii www.club4x4.ro sau forum.club4x4.ro sa nu te trimita catre vechiul server, ci catre cel nou. Am avut probleme cu RDS, in sensul ca la ei a durat pana s-au dumirit de modificare, desi in mod normal dupa toate standardele nu ar fi trebuit.

Ce se intampla in cazul tau este acelasi lucru. Reteaua herta, prin niste echipamente de retea, servere, sau alte cacheuri de ale lor pastreaza in memorie adresa veche, care nu mai este valabila. Din acest motiv ti-am spus daca ai vreun echipament de retea sa ii dai restart.

Spunele ce ti-am descris mai sus, ar trebui sa stie ce trebuie sa faca.

Comentariu

Daca vstef iti da ip-ul serverului ar trebui sa mearga cu solutia de mai jos:

Intri in

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
                                deschizi fisierul "hosts" cu Notepad
                                si adaugi linia urmatoare:

IP forum.club4x4.ro

L.E
                                Incearca sa adaugi linia:

69.163.147.167 forum.club4x4.ro
                                Nu mai semnez.

Comentariu

Procesare...
                                X