Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Posturile de la Prezentare Utilizatori au disparut pentru ca vor disparea toate. Va ramane un singur Topic de prezentare, si fiecare membru nou va putea spune cateva randuri despre el acolo. Nu va mai exista posiblitatea de a ura bun venit utilizatorilor noi, deoarece acest lucru are mai multe dezavantaje decat avantaje. Membrii noi vor primi un email de bun venit din Partea forumului, iar daca cineva doreste sa ii intampine in mod special o va putea face pe PM.

Pozele au fost transferate in totalitate pe serverul nou. Totusi pentru a organiza serverul mai bine, si a pregati un server virtual cu resurse rezervate am transferat in cadrul aceluiasi server tot forumul in alta locatie. Momentan inca se mai lucreaza la acest lucru, va rog sa mai aveti rabdare.

Comentariu

OK
      sigpic

Comentariu

Ati cumparat licenta de vBulletin?

Pentru cei cu probleme de DNS sa le transmiteti sa isi seteze ca si DNS, in orice retea s-ar afla: 208.67.222.222 si 208.67.220.220.
        Acestea se actualizeaza foarte repede si sunt bune in orice retea. Mai multe info la gugal@opendns
        Suzuki Vitara 1.6, 8V, swb, tr. automata --- '92 (ZUKINIO)

Comentariu

Postat īn original de a3des
          Ati cumparat licenta de vBulletin?

Pentru cei cu probleme de DNS sa le transmiteti sa isi seteze ca si DNS, in orice retea s-ar afla: 208.67.222.222 si 208.67.220.220.
          Acestea se actualizeaza foarte repede si sunt bune in orice retea. Mai multe info la gugal@opendns

Da, am luat vbulletinul.
          Tocmai lucram la implementarea lui.
          Speram ca in cateva zile sa fie functional.

Comentariu

Sunt curios cum va reusi portarea, am mai portat odata un forum de pe phpbb pe SMF si a mers binisor. Mult succes si asteptam noua fata a 4x4
            Suzuki Vitara 1.6, 8V, swb, tr. automata --- '92 (ZUKINIO)

Comentariu

S-a rezolvat totul cu pozele, acum e ok. Inca un pas in plus catre platforma noua.

Vor mai disparea posturi de la Prezentare Membri, desigur, cu exceptia posturilor efective de prezentare - doar cele in care se spune "Bun Venit".

Comentariu

Eu nu vad pozele din posturile recente,pe cele din posturile mai vechi le vad.
                Aveti vre-o idee?
                Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006
                KAMIKAZE TEAM

Comentariu

Mi`au disparut vreo 50 mesaje ... de la ~1020 acum am 970 ...

LE : Acum am citit cu atentie :P

Scuze de rigoare
                  ~ Silence is a gift ~
                  ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

In legatura cu pozele care nu se vad.

Exista useri care nu vad toate pozele, sau nu vad unele poze, desi altii le vad. Si invers. (adica tot aia zisa altfel).

S-ar parea ca problema este de la faptul ca unii utilizatori intra pe:

www.club4x4.ro/forum

iar unii utilizatori intra pe

forum.club4x4.ro

Exista o diferenta, deoarece am facut mutari si modificari pe server (cel de acum si care va ramane multa vreme) si din acest motiv caile relative nu indica mereu unde trebuie.

Acum lucrez la rezolvarea acesti probleme, nu va temeti, pozele nu au disparut si nimic nu s-a pierdut. Imediat rezolvam ca toti sa vedem tot.

Pana atunci va rog sa intrati doar pe forum.club4x4.ro care este adresa oficiala si corecta a forumului. Oricum voi face o redirectare automata, iar cine mai intra pe www.club4x4.ro/forum va fi automat trimis catre forum.club4x4.ro

Comentariu

Salut!

viewtopic.php?f=38&t=14117&start=15

pe acest topic, ultimul mesaj de pe pagina apare la cateva zile dupa ce a fost postat, sau mai bine zis EU il vad dupa cateva zile, pt. ca altii au dat "quote" si eu nu il vedeam.
                      chiar si acum este cazul, eu nu vad mesajul lui nessum de astazi.

multumesc
                      Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Postat īn original de giorgel
                        Salut!

pe acest topic, ultimul mesaj de pe pagina apare la cateva zile dupa ce a fost postat, sau mai bine zis EU il vad dupa cateva zile, pt. ca altii au dat "quote" si eu nu il vedeam.

multumesc
                        Sincer, nu prea inteleg ce nelamurire ai.
                        Ultimul mesaj de pe pagina a fost postat ieri 24 decembrie.
                        Mesajul lui nessum este pe pagina urmatoare.

Comentariu

La fel imi facea ieri si mie, pagina 3 nu exista desi raporta mesaje noi.
                          Mai exact, dai <Vizualizare mesaje noi>, iti aparea treadul asta cu mesaje noi, intram pe tread dar nu vedeam nici un mesaj nou.

Comentariu

• Re: &gt;&gt; Probleme tehnice forum

Acelasi topic se comporta altfel la mine, ieri. Indiferent de cate ori il citeam, dupa refresh imi aparea tot ca necitit.
                            Astazi s-a remediat.

Comentariu

Postat īn original de Max
                              Postat īn original de giorgel
                              Salut!

multumesc
                              Sincer, nu prea inteleg ce nelamurire ai.
                              Ultimul mesaj de pe pagina a fost postat ieri 24 decembrie
                              Mesajul lui nessum este pe pagina urmatoare.

sa fiu mai explicit:

pe pagina 2 a topicului respectiv, primul mesaj este al lui boieru, urmatorul al lui omoroka, cu "quote" la mesajul lui boieru.
                              ei, eu vedeam mesajul lui omoroka, dar pe al lui boieru nu. de-abia dupa vreo doua zile l-am vazut si pe acesta.

ieri, cand am anuntat eroarea, in subforumul "iersiri la sfarsit de saptamana", la acest topic, in coloana "ultimul mesaj" aparea nessum ca fiind ultimul care a postat, dadeam clic si aparea mesajul lui forte, nicidecum cel a lui nessum. atunci m-am hotarat sa raportez eroarea. si acum vad ca scrisese si omoroka intre ei.

avand in vedere ca azi-noapte s-a mutat forumul, o sa fiu atent si o sa va tin la curent, daca se mai intampla sau nu.

cred ca si ceasul forumului are o problema.

multumesc
                              george
                              Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Nu s-a mutat forumul aseara findca nu a terminat Stef ceva lucrari pe acolo si s-a amanat pe maine seaRA din ce a spus el
                                Never stop exploring

Comentariu

Procesare...
                                X