Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Postat īn original de Tavi Dragotoiu Vezi post
    O alta problema intalnita de mine este legata de aparitia topicurilor ca vizualizate sau ne-, in sensul ca dupa vizualizarea ultimei postari si iesirea din topicul respectiv, ca sa apara ca si "vizualizat" trebuie sa intru din nou in topic si sa ies, dupa care e ok. Sarbatori Fericite in continuare!
    Problema asta inca mai persista... in sensul ca odata citit ultimul subiect "necitit" dintr-un topic daca se iese direct pe pagina principala acel topic arata in continuare ca si nevizualizat. Ori se iese inapoi "pas cu pas" pana la pagina principala, ori trebuie reintrat in topicul respectiv si in final apare ca si vizualizat. Daca se poate face ceva ar fi super, inainte nu exista problema asta. Multumesc.
    sigpic

Comentariu

Pozele - Este o problema doar pentru Vanzatorii Autorizati, care tocmai s-a rezolvat.

Ultimul topic vizualizat - Se actualizeaza informatiile o data pe ora. Din aceasta seara va fi "live", pentru ca o sa rezervam pe acest server resurse de procesare, incat sa ne ajunga, sa mearga repede, sa nu mai apara Internal Server Error si sa putem dezactiva unele optiuni de eficientizare, dar care presupuneau situatii de acest gen.

Comentariu

• Probleme tehnice forum

cand dau raspuns la un topic sau creez un nou topic, nu apare pe prima pagina, la mesaje noi. apare doar daca raspunde altcineva la el. e normal?? inainte, ce scriai si oriunde scriai, aparea imediat pe pagina de mesaje noi.
        experientia docet.

Comentariu

De ce daca vreau sa dau un raspuns,si,pana scriu sau iau o pauza ,sau intrerup cateva minute avand inceput raspunsul,ies din cont automat si trebuie sa ma autentific iarasi?
          Va multumesc!
          bau bau

Comentariu

Postat īn original de vstef_is Vezi post
            Pozele - Este o problema doar pentru Vanzatorii Autorizati, care tocmai s-a rezolvat.

Ultimul topic vizualizat - Se actualizeaza informatiile o data pe ora. Din aceasta seara va fi "live", pentru ca o sa rezervam pe acest server resurse de procesare, incat sa ne ajunga, sa mearga repede, sa nu mai apara Internal Server Error si sa putem dezactiva unele optiuni de eficientizare, dar care presupuneau situatii de acest gen.

deci (ca sa incep inteligent cu "deci") io ma ...... pe el de noul forum.

pt. a nu stiu cata oara

scriu rar, dar dupa ce scriu de ma ia ameteala la cate vreun post, cand dau submit imi apare deshtept "Internal Server Error"... si ca sa "contact admin"...

poftiti contact....nu scrie de care....

dupa motto "din greseala in greseala, la victoria finala"
            va dati seama ca mi se face lehamite
            Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Postat īn original de giorgel Vezi post
              deci (ca sa incep inteligent cu "deci") io ma ...... pe el de noul forum.

pt. a nu stiu cata oara

scriu rar, dar dupa ce scriu de ma ia ameteala la cate vreun post, cand dau submit imi apare deshtept "Internal Server Error"... si ca sa "contact admin"...

poftiti contact....nu scrie de care....

dupa motto "din greseala in greseala, la victoria finala"
              va dati seama ca mi se face lehamite
              Eu m-am saturat de atitudini din astea.
              Asculta stimabile, nu inteleg de ce mai stai pe forum daca ti-e lehamite de el.
              Ai impresia ca noi suntem angajatii tai sau tu esti client de-al nostru de iti permiti sa ne iei asa? Prin asta iti bati joc de oameni care muncesc pt ca tu sa ai unde sa te dai pe forum. In spatele forumului este multa munca si bani cheltuiti.

Forumul e asta care e. Cu bune si rele. Daca nu il acceptati asa, va invit stati mai linistit prin alte parti.
              Nu e nimeni obligat sa stea pe acest forum.

Lucru valabil pentru toata lumea:
              Oricine va mai avea atitudine de genul "ma pis pe el de forum" sau asemanatoare va primi instant BAN pe forum.
              Va voi ajuta ca sa nu va mai enervati daca nu va merge ceva.

Comentariu

Domnilor,
                Calm! Forumul ca si aplicatie este mult peste php.bb (vechea versiune) si este de departe unul profi, adica nu moca! Si asta a fost decizia administratorilor din dorinta de a va oferi ceva mai bun.
                Din cand in cand serverul se mai incarca si apar acele mesaje de eroare sau mai sunt atacuri cu supraincarcare trafic si se intampla la fel! Ganditi-va ca acest forum este gestionat benevol si gratuit de un singur domn care nu poate fi tot timpul online ca sa remedieze aceste probleme. Drept ptr care v-as ruga sa nu va mai enervati si sa va ganditi la acest lucru inainte sa injurati sau sa va bagati in el de forum! Trebuie sa acceptam cu totii ca acest forum, asa cum este EXISTA si urmare a lui EXISTAM si noi!
                Multumesc in numele echipei ptr intelegere.
                consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat īn original de Max Vezi post
                  Eu m-am saturat de atitudini din astea.
                  Asculta stimabile, nu inteleg de ce mai stai pe forum daca ti-e lehamite de el.
                  Ai impresia ca noi suntem angajatii tai sau tu esti client de-al nostru de iti permiti sa ne iei asa? Prin asta iti bati joc de oameni care muncesc pt ca tu sa ai unde sa te dai pe forum. In spatele forumului este multa munca si bani cheltuiti.

Forumul e asta care e. Cu bune si rele. Daca nu il acceptati asa, va invit stati mai linistit prin alte parti.
                  Nu e nimeni obligat sa stea pe acest forum.

Lucru valabil pentru toata lumea:
                  Oricine va mai avea atitudine de genul "ma pis pe el de forum" sau asemanatoare va primi instant BAN pe forum.
                  Va voi ajuta ca sa nu va mai enervati daca nu va merge ceva.
                  raspuns meritat de mine de la max.

daca nu am laudat vreodata forum-ul, nu inseamna ca nu il apreciez.

am un respect DEOSEBIT pt. administratorii si moderatorii lui.

imi cer public scuze, dar nu m-am putut ABTINE. nu este pt. prima oara cand mi se intampla.

daca BAN-ul este solutia, o accept.

va multumesc.
                  Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Giorgele,
                    Toti suntem defecti ...ca asta poate ne leaga aici!
                    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

raspuns meritat de mine de la max.

daca nu am laudat vreodata forum-ul, nu inseamna ca nu il apreciez.

am un respect DEOSEBIT pt. administratorii si moderatorii lui.

imi cer public scuze, dar nu m-am putut ABTINE. nu este pt. prima oara cand mi se intampla.

daca BAN-ul este solutia, o accept.

va multumesc.

Gandeste-te la un lucru. Problemele pe care le ai tu le avem si noi. Ideea e ca muncim ca sa le rezolvam.

Comentariu

Postat īn original de Yonutz Vezi post
                        Giorgele,
                        Toti suntem defecti ...ca asta poate ne leaga aici!
                        off-topic:
                        zici tu ca defectele (la cap?) ne leaga...

ppropun sa se deschida un topic cu ce defecte avem fiecare, dar pe bune...
                        sa vedem cati au curaj sa se autodefineasca...

edit: stiu max, si recunosc. mi-am cerut scuze. m-am enervat si am scris in consecinta. daca mai fac vreodata, stiu ca am ban.

eu chiar as fi de acord cu o taxa de participare, sau membru, sau postare, sau cum o fi

sigur s-ar mai linisti unele lucruri pe aici...
                        Ultima editare de giorgel; 18.ian.2010, 00:44.

Comentariu

off-topic:
                          zici tu ca defectele (la cap?) ne leaga...

ppropun sa se deschida un topic cu ce defecte avem fiecare, dar pe bune...
                          sa vedem cati au curaj sa se autodefineasca...
                          Esti nebun? Daca facem asta , nu vm mai avea spatiu pe server pt alte chestii. Ca avem multe defecte. Atunci sa vezi mesaje de eroare...

edit: stiu max, si recunosc. mi-am cerut scuze. m-am enervat si am scris in consecinta. daca mai fac vreodata, stiu ca am ban.
                          Scuzele sunt acceptate. Imi pare rau ca trebuie sa ma exprim mai dur pt ca unii sa inteleaga ce facem noi aici.

eu chiar as fi de acord cu o taxa de participare, sau membru, sau postare, sau cum o fi

sigur s-ar mai linisti unele lucruri pe aici...
                          Nu e cazul. Ne descurcam din alte surse.

Membri forumului (cu excetia celor care isi fac afacerile pe forum), nu vor plati niciodata taxe pentru utilizarea lui.

Comentariu

[QUOTE=Max;541060]Esti nebun?

ar fi primul meu defect, universal recognoscibil

Scuzele sunt acceptate. Imi pare rau ca trebuie sa ma exprim mai dur pt ca unii sa inteleaga ce facem noi aici.

multumesc. imi pare rau ca m-am repezit. in sinea mea respect munca si atitudinea voastra, chir daca din unele exteriorizari nu rezulta asta...

Nu e cazul. Ne descurcam din alte surse.

ca mic (chiar foarte mic...) intreprinzator, am avut si eu o idee... nu imi asum paternitatea ei.....

o saptaman buna tuturor, un an greu ne asteapta oricum....

si totusi, ideea topicului cu propriile defecte nu e rea, macar ar sti fiecare cu cine se insoteste... virtual sau nu...
                            Ultima editare de giorgel; 18.ian.2010, 01:18.

Comentariu

Nu pot posta in sectiunea Promo (cea a utilizatorilior care au banner in partea stinga a paginii).
                              Caseta aia in care scrie ce pot sa fac si ce nu, imi spune ca pot sa dau reply, dar de fapt nu pot.

What's up?
                              Suzuki Jimny 1.3i 2004

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Comentariu

Zona promo este rezervata vinzatorilor autorizati si celor cu banner pe forum

Comentariu

Procesare...
                                X