Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Postat în original de MihaiB Vezi post
    Salut,

As vrea sa fac o mica remarca, nu e o problema tehnica, mai degraba o problema de "simetrie" :)

Daca in cadrul unei discutii dau click pe numele unui utilizator, apare un meniu care contine:
    • View Public Profile
    • Trimite Mesaj Privat catre .....
    • Find More Posts by .....
    • Cauta topicurile incepute de .....
    • Adauga ..... la Contactele Tale

Dupa cum vedeti, 3 din optiuni sunt in romana, celelalte 2 in engleza - cred ca ar fi "elegant" daca ar fi traduse cele in engleza.

Lucrul asta se mai regaseste pe forum in diverse zone (ex: pagina de profil a unui utilizator).

Cum am spus si la inceput, stiu ca asta nu e o "problema" in sine si imi dau seama ca e una din ultimele prioritati pe care cei care administreaza tehnic forumul o au, din pricina timpului, insa am considerat util sa o expun, in speranta ca ajuta.

Daca aceste mesaje sunt continute intr-un fisier separat si nu direct in cod, ma ofer sa le traduc daca doriti.

Multumesc!
    Mihai, acest tip de forum nu este disponibil si in limba romana in mod normal.
    Vstef, a adaptat si tradus cat a putut din comenzile forumului. Nu e o munca simpla deloc. Nu e forba de traduserea in sine ci de comenzile tehnice care sunt necesare. Acestea iau mult timp , timp de care nu dispunem asa cum vrem noi.

Comentariu

Salut, am inteles, probabil nu am respectat regulamentul (atentionat nu cred ca am fost de vreo data). Intrebarea e, mai pot avea acces la sectiunea mai sus amintita?
      Multumesc
      Ultima editare de silviusss; 07.aug.2010, 09:37.

Comentariu

Stef, asta cu lista de pe prima pagina cu aniversarile cum e ?

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...d=1#post605846

Comentariu

Cand intru de pe laptop si de pe un alt calculator decat cel folosit de obicei cu Mozzila Firefox imi apare urmatorul lucru si nu mai pot vizualiza si nici nu ma pot loga.
          http://img200.imageshack.us/i/paginaforum4x4.png/
          Ce trebuie sa fac?
          Multumesc.
          Sorin Priboi, aproape pieton ....
          __________________________________________________ __________________________________________________ ____
          Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine. -Ben Carson

Comentariu

Exact aceeasi problema o am si eu ca Sorin Priboi. Diferenta este ca la mine totul a fost normal pana acum doua luni. Mentionez ca doar in Google Chrome mi se intampla si doar la forum. Trebuie sa deschid forumul cu Opera ca sa-l pot citi !
            0745634366

Comentariu

Am reperat si io problema in Internet Exploder, si de indata cum o sa reusesc sa am timp ma ocup.

Comentariu

salutare
                eu citesc forumul de la lucru cu opera si de acasa cu ie. problema este ca, periodic nu mai merge in sensul ca vreau sa accesez continuarea unui topic si nu primesc nici un raspuns, sau chiar cate un mesaj de eroare. astept putin si dupa aia se rezolva de al sine.
                Too much of a good thing can be wonderful.

Comentariu

Salut.
                  Forumul imi spune constant ca am doar un post desi in ar trebui sa am in acest moment 5 posturi: unul la prezentare membrii, 2 initiate de mine, si 2 reply-uri.

Comentariu

Postat în original de FHM Vezi post
                    Salut.
                    Forumul imi spune constant ca am doar un post desi in ar trebui sa am in acest moment 5 posturi: unul la prezentare membrii, 2 initiate de mine, si 2 reply-uri.

Nu e nici o problema tehnica. Mesajele din sectiunile de mica publicitate si cele de la discutii diverse nu se contorizeaza.

Comentariu

De vreo saptamina, la mine, forumul se incarca foarte greu. Motivul, depasire timp maxim de raspuns. Trebuie sa-i dau vreo 5-6 try again ca sa se vada ceva. Acuma, de o ora, am reusit sa scriu 3 replay-uri. Ma dau cu modem de la orange, browser mozilla. O fi de la mine? O fi din alta parte? Alte forumuri si site-uri le incarca fara probleme.

I Have No Idea What You Are Talking About

Comentariu

Eu ma dau cu net de la cablu....deala destept .....si la mine face la fel Marcele...
                        Never stop exploring

Comentariu

Postat în original de srevni Vezi post
                          De vreo saptamina, la mine, forumul se incarca foarte greu. Motivul, depasire timp maxim de raspuns. Trebuie sa-i dau vreo 5-6 try again ca sa se vada ceva. Acuma, de o ora, am reusit sa scriu 3 replay-uri. Ma dau cu modem de la orange, browser mozilla. O fi de la mine? O fi din alta parte? Alte forumuri si site-uri le incarca fara probleme.

Aseara am intrat si nu erau probleme dar cine stie....
                          In ultima vreme am cam avut probleme de intrerupri datorate serverului american unde tinem forumul dar aceste problemele se vor rezolva in curand.
                          Am hotarat sa pun forumul pe serverul meu de aici. Server profi (multumesc @Iwa), linie de internet beton cu trafic metropolitan de pana la 100 MB/s. Orice problema aparuta se va rezolva mult mai repede.

Comentariu

Dupa cateva zeci de teste de intrat pe forum de pe diferite versiuni de browsere m-am decis sa intreb si eu ce versiune recomandati.

Lista de browsere incercate
                            Banuiesc ca IE6 de pe PC-ul de la munca ar trebui sa nu mearga - imi face figuri destul de des: imi spune ca pagina nu este gasita. Am renuntat - in special pt ca paginile cu clipuri YouTube nu se mai afiseaza clipul.
                            De pe acelasi PC dar cu Firefox Portable Edition (cu toate patchurile la zi) merge atata timp cat nu accesez posturi f f f vechi caz in care imi spune site-ul sau proxy-ul ca administratorul mi-a taiat accesul la Cache. Posibil problema cu proxy de la munca sau cu modul de formatare al linkului (posibil linkul catre postul vechi sa fi fost scris cand site-ul avea alta versiune si alt mod de referentiere a topicurilor).
                            Acasa de pe Ubuntu 10.4 cu Firefox merge fara probleme (99%). Mai trebuie cate un refresh cateodata ca nu se incarca toata pagina. No problem - m-am obisnuit.
                            De pe Macbook cu Safari - ma loghez de 2 ori pana cand reusesc sa intru pe forum.
                            Singurul care nu face probleme ar fi IE8 ...dar pe care il folosesc doar sporadic...
                            Nu merge de loc site-ul de pe Browserul din tel Nokia E72 - deci daca sunt pe munte si caut un nr de tel, nu pot accesa site-ul (vad doar reclamele din stanga)

Deci: IE8 este cel recomandat? Renunt sa Firefox Portable Edition, Safari si tel mobil?

Comentariu

Firefox e varianta cea mai castigatoare, intradevar linkurile vechi erau pe alt stil de forum si nu prea mai merg.

Dupa ce mutam totul, si facem un upgrade frumos, o sa fie totul roz.

Eu de pe mobil reusesc sa intru fara probleme, si am intrat de multe ori ca sa caut un PM, sau niste date.

Comentariu

Ai cumva instalat Opera pe Mobil?
                                Eu am un Nokia E72 iar browserul distribuit standard de Nokia nu incarca decat partea stanga a forumului.

Ar mai fi o alternativa (in cazul in care ai un tel cu Windows Mobile): sa folosesc PDA-ul care are Windows Mobile 6, dar in aces caz trebuie sa definesc un dial-up pe PDA sa foloseasca conexiunea din Nokia.

Spune-mi ce browser folosesti, sau sistemul de operare al tel tau mobil si ma descurc eu mai departe.

Comentariu

Procesare...
                                X