Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Nokia 5230 parca, ala gen 5800, tot cu symbian, si browserul implicit care ruleaza bine.

Incearca un update de soft la telefon.

Sau oricum in weekend se lucreaza, punem un vbulletin mai nou, si ala o sa fie mai prietenos cu mediul.

Comentariu

Rezolvat - resetat parametrii browser din E72 (restore defaults) si merge (telefonul avand deja ultimul firmware)
      Pe browserul din Nokia caracterele din editorul de mesaje apar negre pe fundalul gri - si sunt greu lizibile.

Mai ramane sa gasesc unde s-a dus optiunea de schimbare a "Stilului meu" conform cu tutorialul lui Max de la postul acesta
      Tutorialul este vechi - nu regasesc in Panou Utilizatoru optiunile descrise de Max in tutorial

Comentariu

Nu prea mai e valabil pentru ca avem un singur stil.

O sa facem oricum mici modificari zilele astea, asa ca se va rezolva si asta.

Comentariu

salutare!
          oare o fi normal?
          in momentul in care postez si dureaza mai mult timp pana sa apas pe "trimite" dupa ce apas mi se spune sa ma loghez iar
          de aceea inainte sa apas pe trimite dau un "copy" pe ce am scris dupa care postez iar cu "paste" si merge
          gresesc eu cu ceva?

Comentariu

Postat în original de jicu Vezi post
            salutare!
            oare o fi normal?
            in momentul in care postez si dureaza mai mult timp pana sa apas pe "trimite" dupa ce apas mi se spune sa ma loghez iar
            de aceea inainte sa apas pe trimite dau un "copy" pe ce am scris dupa care postez iar cu "paste" si merge
            gresesc eu cu ceva?
            Problema e din calculatorul tau.

Trebuie sterse cookies-urile din browserul de internet.

Comentariu

Si sa bifezi "tine-ma minte" la autentificare.

Comentariu

ok! multumesc

Comentariu

• Re: comanda piese in strainatate

mai fratilor, moderatori ori cunoscatori in ale microcat-ului, ajutati rogu-va un nestiutor si bautor de cerneala in ale tineretii timpuri.
                  ce se intampla ?
                  intru in program, ma loghez cu indicativ si parola, intru pe masina freelander (in centru ), apare tabelul de identificare, scriu la VIN seria sasiu iar tabelul se completeaza automat, dau clic pe incarcare (colt dreapta jos la tabel) si apare poza unui freelandr rosu cu 3 usi. Si cam atat nu mai vrea sa faca nimic.
                  Ce se intampla ?
                  multumesc !

Comentariu

Salut, in primul rand dupa ce introduci VIN-ul masinii apesi pe "Search", iti apar toate datele masinii, apoi apesi "Load". Poza masinii pe care ti-o arata e cu titlu informativ, nu conteaza. Dupa ce ai facut astea ai sus, primele butoane din stanga "Graphic index" - alegi componenta dupa niste desene pe care ti le afiseaza, "Alpha index" - arata toate componentele in ordine alfabetica, sau "Part searching" - introduci codul piesei sau descrierea ei pentru cautare, de ex. "temp sensor".
                    Land Rover Freelander TD4
                    Alfa Romeo 166 2.5V6, 24v - ex.
                    Alfa Romeo 156 2.0TS - ex.

Comentariu

o mica problema legata de numarul de posturi. am 42 de posturi si imi arata tot 24. nu-i stres doar ca fapt divers sa se verifice, daca este vreme de asa ceva.
                      Pajero Sport 2,5
                      Toyota Corolla 1,6

Comentariu

Daca vei fi citit la litera 2.h din Regulament ai fi vazut ca postarile de la Mica Publicitate si Diverse nu se contorizeaza, platforma forumului avand o setare automata in acest sens :

"2.h. Alte prevederi privind posturile
                        ....................
                        -Postarile de la Mica Publicitate si de la Discutii diverse nu sunt contorizate."

Pe de alta parte, postarile tale le poti monitoriza citind tutorialul de mai jos si vei remarca ca diferenta de la 42 la 25, atat cat scrie sub ID-ul tau si care numar este cel valabil, provine din cele spuse mai sus :
                        http://forum.club4x4.ro/showthread.php?t=56883

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
                          Daca vei fi citit la litera 2.h din Regulament ai fi vazut ca postarile de la Mica Publicitate si Diverse nu se contorizeaza, platforma forumului avand o setare automata in acest sens :

"2.h. Alte prevederi privind posturile
                          ....................
                          -Postarile de la Mica Publicitate si de la Discutii diverse nu sunt contorizate."

Pe de alta parte, postarile tale le poti monitoriza citind tutorialul de mai jos si vei remarca ca diferenta de la 42 la 25, atat cat scrie sub ID-ul tau si care numar este cel valabil, provine din cele spuse mai sus :
                          http://forum.club4x4.ro/showthread.php?t=56883

Recunosc ca am citit regulamentul pe sarite. Nu ma intereseaza sa am n'shpe mii de posturi doar ca ma intrebam de ce nu se modifica.

mersi de lamurire.
                          Pajero Sport 2,5
                          Toyota Corolla 1,6

Comentariu

Am revenit la optiunea initiala de a posta pozele direct in mesaj. Oricum, e valabila si optiunea de a posta prin link-uri externe gen Imageshack.

Comentariu

Comentariu

Multumim Max,
                                A fost cam greu pt noi care cat de cat stim sa umblam cu calculatoarele dar a fost si mai greu pt cei care au trebuit sa se descurce cu programe si comenzi noi si mai ales in limbi straine.(stiu numai eu cativa.)
                                Sorin Priboi, aproape pieton ....
                                __________________________________________________ __________________________________________________ ____
                                Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine. -Ben Carson

Comentariu

Procesare...
                                X