Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

E CUMPLIT ! Reusesc sa ma loghez din 7-10-23 de incercari . Intru,citesc mesajele,vreau sa intru pe forum,iar nu sint logat . Reusesc iar sa ma "leg"dar mult mai greu. Schimb un topic,iar nu mai sint logat. Incerc sa ma loghez iar,in bara sus in dreapta apar logat ,in centru imi cere sa ma autentific.

Pe bune,nu se poate aduce forumul la functionarea de dinainte ? E mult mai benefic pt.nervii nostri .
    Stiu ca cineva se straduieste ca treburile sa mearga ...presupun ca nu are suportul tehnic suficiet ca aceasta forma complicata si plina de reclame sa mearga bine....Totusi,hai sa facem ceva . De departe,e forumul care merge ce mai prost din toate care le stiu .
    Fișiere atașate
    IMPOTRIVA VINATORII , IMPOTRIVA ASASINILOR DE ANIMALE !

Comentariu

Cand te-ai logat ai bifat casuta : "Tine-ma minte" ?

Comentariu

La mine forumul merge bine ... Poate e ceva neregula nu netul la tine sau ai gandaci in calculator... Totusi incearca sa schimbi si browserul ...
        consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Din poza imi dau seama ca folosesti Internet Explorer, ceea ce nu e un lucru in mod neaparat bun. Iti recomand calduros Firefox, Opera sau Chrome.

Problema ta ar putea fi despicata in urmatoarele variante:

- Incearca sa iti schimbi parola, daca vrei te pot ajuta cu una noua trimisa pe mail (automat). Curata toate cookies, si incearca o logare (desigur cu bifa "tine-ma minte").

- vezi daca nu ai cine stie ce toolbar, extensie sau prostie peste Internet Explorer care incurca treaba. Alternativ, incearca unul dintre browserele alternative.

Mai departe, mai vedem.

Comentariu

Postat în original de 13 Todesengel Vezi post
            E CUMPLIT ! Reusesc sa ma loghez din 7-10-23 de incercari . Intru,citesc mesajele,vreau sa intru pe forum,iar nu sint logat . Reusesc iar sa ma "leg"dar mult mai greu. Schimb un topic,iar nu mai sint logat. Incerc sa ma loghez iar,in bara sus in dreapta apar logat ,in centru imi cere sa ma autentific.

Pe bune,nu se poate aduce forumul la functionarea de dinainte ? E mult mai benefic pt.nervii nostri .
            Stiu ca cineva se straduieste ca treburile sa mearga ...presupun ca nu are suportul tehnic suficiet ca aceasta forma complicata si plina de reclame sa mearga bine....Totusi,hai sa facem ceva . De departe,e forumul care merge ce mai prost din toate care le stiu .
            Stimabile, daca problema era de la forum, erau mii de oameni care pateau asa ceva. Inclusiv eu.

Nu ti-ai pus niciodata problema ca poate calculatorul sau browserul tau de internet pot fi de vina pt anomaliile acestea?
            Nu...
            E mult mai simplu sa spui ca e forumul care merge cel mai rau.
            Ia fa matale curatenie la tine in calculator ca nu e de vina nici forumul si nici reclamele pentru anomaliile tale.

Comentariu

"kill him,kill him it's a furian".....nici macar cu prt scr martor la eroare nu poti demonstra nimic ...........
              am impresia ca voi sunteti oamenii care au inventat scama....inventatorii browser-ului absolut! Macar scrie-ti in regulament ca este obligatorie folosirea browser-ului "x" .....
              Probabil ca acesta v=a vi ultimul meu post ....
              Ultima editare de alex22_xxx; 08.apr.2011, 11:17.

Comentariu

@alex22_xxx
                Bag de seama ca tie iti cam place sa te scarpini cu vasla de barca in cur... esti putin masochist ... simti nevoia sa te faci cunoscut ... stim cine esti ...stai fara griji ...

Ceteste sus: "probleme tehnice forum" nu "etichetari" ...
                Ultima editare de Yonutz; 08.apr.2011, 09:53.
                consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

conform Dex:
                  MASOCHÍSM s. n. 1. perversiune sexuală constând în a căuta plăcerea în suferințe fizice și morale produse de partener. 2. atitudine a cuiva care găsește satisfacție în propria-i suferință, decădere sau umilire.
                  Cine se incadreaza mai bine in definitie?
                  ps.merci de apelativ!
                  ps2.exista si critica constructiva!

Comentariu

Postat în original de alex22_xxx Vezi post
                    "kill him,kill him it's a furian".....nici macar cu prt scr martor la eroare nu poti demonstra nimic ...........
                    am impresia ca voi sunteti oamenii care au inventat scama....inventatorii browser-ului absolut! Macar scrie-ti in regulament ca este obligatorie folosirea browser-ului "x" .....
                    Probabil ca acesta v=a vi ultimul meu post ....
                    Ce poti demonstra?
                    Eu pun 100 de print screen-uri de la mine si se vede ca merge. Ce rezolvam cu asta?
                    Nu este obligatorie folosiea unui anume browser. Eu folosesc Firefox, Google Crome cateodata, browserul de pe Android. Nu am probleme cu nici unul. Nu folosesc Internet Explorerul pt ca e de rahat si imi face figuri pe o gramada de site-uri.
                    Am intrebat si pe altii care au acest tip de engine de forum si mi-au spus ca nu au avut probleme.
                    Nu e un engine gratuit ca si PHPBB sau altele. E unul pe bani, updatat la zi. Eu personal nu stiu ce sa fac mai mult.
                    Administratorul tehnic spune ca nu e de la noi problemele nu sunt de la noi.
                    Pe cine sa mai intreb?
                    Sa ma apuc de modificat forumul pt doi din 9000 care au probleme cu calculatoarele lor?

PS. Alex, observ ca iar se umfla orezul in tine si ne cam iei de sus. Mare atentie. Daca nu esti in stare sa vorbesti civilizat, eu zic sa iti vezi de treaba.
                    In mod special ca nu te-a intrebat nimeni nimic.

Comentariu

Hai sa nu rupem capul omului, pe el l-a parasit rabdarea pentru ca are o problema. Nu era cazul sa ne rupa el capul, dar probabil are fitilul mai scurt. Eu stiu cum e sa ai draci si sa reactionezi mai tare decat intentionezi.

Si eu zic ca e de la el, ca eu nu am avut probleme cu nici un browser sau sistem de operare, dar poate il putem ajuta ca sa scape de probleme. 13 Todesengel, daca ma contactezi pe Yahoo Messenger, poate gasim impreuna o solutie.
                      Samurai incepator

Comentariu

Postat în original de f_zoltan Vezi post
                        Hai sa nu rupem capul omului, pe el l-a parasit rabdarea pentru ca are o problema. Nu era cazul sa ne rupa el capul, dar probabil are fitilul mai scurt. Eu stiu cum e sa ai draci si sa reactionezi mai tare decat intentionezi.

Si eu zic ca e de la el, ca eu nu am avut probleme cu nici un browser sau sistem de operare, dar poate il putem ajuta ca sa scape de probleme. 13 Todesengel, daca ma contactezi pe Yahoo Messenger, poate gasim impreuna o solutie.

Daca gasiti solutia, sa ne-o dati si noua in caz de nevoie.

Comentariu

Problema pe forum pe aici nu mai dispar mesajele noi citite, chiar daca folosesc butonul de mesaje noi(fara vanzari), acestea inca apar dar ca si citite, deci nu mai sunt noi.

S-auzim de bine
                          4x4 fun for all
                          RR Classic 1986 - 200Tdi
                          www.lroc.ro

Comentariu

Postat în original de cristeaandm Vezi post
                            Problema pe forum pe aici nu mai dispar mesajele noi citite, chiar daca folosesc butonul de mesaje noi(fara vanzari), acestea inca apar dar ca si citite, deci nu mai sunt noi.

S-auzim de bine
                            Pt ca asa "stie" platforma asta vBulletin.......dar ce spui tu se intampla doar in cazul unei sectiuni, pe pagina principala cu mesaje noi, unde sunt amestecate, acolo dispar mesajele citite..........Altfel cum crezi ca ajung eu, zilnic, la mesajul din poza ?

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	NO NEW MESSAGES2.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	70,2 KB 
ID:	866761

Comentariu

Oooops...........problem !!!

Pana acum cele descrise anterior erau valabile, dar de astazi vad ca raman acolo si doar se decoloreaza X-ul din dreptul lor..............

Max, Stef.........HEEEELP !!!!

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Capture.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	222,0 KB 
ID:	866762

Comentariu

Da, s-a facut o modificare, acum butonul de Mesaje Noi functioneaza la fel ca in phpbb - adica afiseaza ultimile 100 de mesaje, iar pe cele citite deja, marcate ca si citite. Multa lume s-a plans de chestia asta. Citesti un mesaj, peste o ora vrei sa revii asupra lui, dar nu-l mai gasesti, tre sa-l cauti prin sectiuni si categorii.
                                Sper sa va placa. Daca nu, ghinion.

Comentariu

Procesare...
                                X