Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Salut,

Imi puteti spune si mie cum vad mesajele trimise ca raspuns la PM-uri primite de la alti utilizatori?

Daca ma duc pe "mesaje trimise" in stanga, imi arata numai mesaje vechi trimise de mine, dar nimic recent sau raspunsuri trimise de mine catre alti utilizatori.

Multumesc.
    The difference between the road and the zoo is that when you tease the animals on the road their cages can come after you!

Comentariu

salutare
      mergi in panou utilizator si apoi in Inbox
      acolo sunt mesajele pe care le primesti
      Too much of a good thing can be wonderful.

Comentariu

Nu stiu de ce sau cum dar la mesaje noi apar si cele de dezmembrari, care inainte erau in rubrica de mica publicitate.

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	q.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	22,6 KB 
ID:	876218

S-auzim de bine
        Ultima editare de cristeaandm; 22.sep.2011, 11:18. Motiv: upload poze
        4x4 fun for all
        RR Classic 1986 - 200Tdi
        www.lroc.ro

Comentariu

Butonul "Mesaje noi" actioneaza la gramada doar cand deschizi prima data site-ul, iar apoi actioneaza separat, in functie de unde te afli, fie pe forum, fie pe Mica Publicitate......chestie de setari, se va rezolva........

Comentariu

S-a scos rubrica "vanzari" sau nu o mai vad eu?
            ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI

Comentariu

Postat īn original de Andrei_vl Vezi post
              S-a scos rubrica "vanzari" sau nu o mai vad eu?
              Aici le-ai cautat ?
              http://forum.club4x4.ro/showthread.p...zare-cumparare.

Comentariu

Nu am cautat, scuze...
                ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI

Comentariu

In posturile in care apare box-ul Google, textul este atasat pe verticala, litera sub litera, cand folosesc smartphone-ul. Practic nu se poate citi deloc. Daca tineti cat de cat la noi astia care mai butonam de pe telefon, va rog rezolvati cumva problema asta.
                  Multam :)

Comentariu

imi apare o "umbra" pe ecran

arata ca o reclama din aceea transparenta ... dar nu scrie nimic pe ea si nici nu are buton de inchidere

daca derulez pagina sus/jos ... se tine dupa mine

ps: parca ar fi numai la sectiunea vanzari 4x4 ... eu acolo am vazut-o

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	recl.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	276,1 KB 
ID:	877495

Comentariu

Salutare, de vreo 2 zile nu gasesc butonul [COLOR="yellow"]"sus"[/COLOR din subsolul paginii. E unul din punctele forte ale acestui forum d.p. meu d.v. pt ca in momentul in care ai 40 de posturi pe o pagina si ai ajuns spre final, e chiar plictisitor la un moment dat sa tot rotesti scroll`ll pana sus.... Prima data am crezut ca am vreo problema cu laptopul fiind de 10'' dar vad ca problema persista indiferent de pc`ul la care intru.
                      ~ Silence is a gift ~
                      ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

Postat īn original de plummer Vezi post
                        Salutare, de vreo 2 zile nu gasesc butonul [COLOR="yellow"]"sus"[/COLOR din subsolul paginii. E unul din punctele forte ale acestui forum d.p. meu d.v. pt ca in momentul in care ai 40 de posturi pe o pagina si ai ajuns spre final, e chiar plictisitor la un moment dat sa tot rotesti scroll`ll pana sus.... Prima data am crezut ca am vreo problema cu laptopul fiind de 10'' dar vad ca problema persista indiferent de pc`ul la care intru.
                        eu nu am folosit niciodata acel buton, nici nu i-am remarcat prezenta.

folosesc cu succes "CTRL+home" pt. sus si "CTRL+end" pt jos, de oriunde as fi in pagina.
                        Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Am lucrat la anumite optimizari ale forumului.
                          Asta a insemnat stergerea unor link-uri inutile sau mai putin utile de pe prima pagina a site-ului.
                          Google recomanda ca sa exista pana la 100 de link-uri pe pagina iar noi aveam 728.

Printre alte link-uri , am sters si comanda aceea "Sus" deoarece, eu personal nu am folosit-o niciodata si o credeam inutila.
                          Unii folosesc cu succes comenzile de care spune mai sus Giorgel.
                          Nu e nici o problema ca sa punem comanda inapoi, chiar si sub forma unui buton mare si vizibil daca lumea il considera util.

Repet, eu nu am folosit niciodata comanda aceea desi pot spune ca butonez mult forumul.

Comentariu

Da, asa e, pentru userii care citesc pe sarite forumul, doar ce-i interseaza, butonul pentru "Sus" poate fi ignorat, dar pentru aia ca mine care citim absolut toate postarile, lipsa acelui buton, imi mananca zilele pentru ca treaba se desfasoara astfel, doar din mouse : dau click pe ultima postare a unui topic, aceasta imi apare deja inspre josul paginii, iar pagina la mine are 40 posturi (pentru ca daca ar avea doar 10 as inebuni sa rasfoiesc paginile inmultite cu 4 ale fiecarui topic !), apoi mai cobor nitel si am (aveam.....) butonul "Sus" care ma aduce rapid sus sa pot accesa din nou butonul "Mesaje noi" and so on, and on and on......Deci, pentru mine sa dau scroll in sus pe o pagina cu 40 postari sau sa iau mana de pe mouse si ca dau Ctrl+Up sau Home, e absolut o corvoada si total neeficient !
                            Stiu ca sunt in minoritate cu cererea mea de repunere la loc a butonului "Sus", dar :
                            -dupa ce ca era UN SINGUR buton pentru "Sus" - asa stie vBulletin, din pacate.... - mi l-ati luat si pe ala........
                            -acel buton reprezinta UN SINGUR link, deci nu din desfiintarea aluia se va usura pagina de link-uri......
                            -daca eu si colegii mei moderatori, ne vom misca mai greu, este evident ca vom putea acoperi mai greu atatea topicuri si postari zilnice, deci va creste sansa ca forumul sa fie mai putin "curat"........

PS - Stef, pune dreaku la loc botonul ala ca n-o sa mai vorbesc cu tine in veci !!!

Comentariu

ca tot m-am bagat in seama

intru, legaturi, topicuri urmarite, mi le afiseaza, dar sub mica publicitate.
                              ca sa ma duc la mesaje noi, trebuie sa dau click pe forum, apoi mesaje noi.
                              problema asta e noua, de vreo doua zile.
                              Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Tot la "Legaturi" a mai disparut si butonul de "cine e online"
                                0723358877
                                Un om bogat NU este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai puţin. (Octavian Paler)

Comentariu

Procesare...
                                X