Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Postat în original de mac01 Vezi post
    @Max: deci poti sa ma injuri sau sa-mi zici ce vrei! acum m-am uitat pe Yahoo pe adrea mea de email. surprise! opt mesaje de club 4x4 si unul de la selgros.
    deci in continuare se pare ca chiar nu functioneaza ce ai setat pe acolo. mentionez faptul ca eu nu am mai umblat acolo de cand te-ai uitat tu. Parol! ultimele mesaje a fost primite chiar azi dimineata de pe topicul lui patrolator "hai sa ma dau mare cum devii off road cronic".
    multumesc!
    Salut!
    Mai incearca urmatoarea chestie:
    1. intra din nou la "Editare Optiuni"
    2. Jos in dreapta ai doua butoane galbene; apasa intai pe cel cu "resetare campuri" dupa care pe cel cu "salveaza schimbari"
    3. Iesi din cont (te deloghezi)
    4. te loghezi din nou, dupa care refaci setarile, alegand de la inceput varianta "nici o notificare"
    5. apesi din nou "salveaza schimbari"

Dupa asta ar trebui sa mearga! Daca nici acum nu merge, ma depaseste
    It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Postat în original de mac01 Vezi post
      @Max: deci poti sa ma injuri sau sa-mi zici ce vrei! acum m-am uitat pe Yahoo pe adrea mea de email. surprise! opt mesaje de club 4x4 si unul de la selgros.
      deci in continuare se pare ca chiar nu functioneaza ce ai setat pe acolo. mentionez faptul ca eu nu am mai umblat acolo de cand te-ai uitat tu. Parol! ultimele mesaje a fost primite chiar azi dimineata de pe topicul lui patrolator "hai sa ma dau mare cum devii off road cronic".
      multumesc!

Sincer, nu inteleg ce se intampla.
      Conform setarilor tale nu ar trebui ca sa primesti nici un email de pe forum, nici macar de la administrator.

Probabil ca tu esti inca abonat la anumite discutii si de aceea iti vin.
      Intra in topicurile respective si dezaboneaza-te de la ele.
      Intri in topic si ai sus "Unelte discutii" in care ai comanda "Nu mai urmari aceasta Discutie".

incearca treaba asta si testeaza.

Comentariu

Max, chiar daca este abonat la discutii, daca are setarile corecte nu trebuie sa primeasca nimic in mail. (eu sunt abonat la vreo 200 de topicuri si nu-mi mai vine nimic in mail de cand am setat asta)
        It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Mac, hai sa-ti povestesc si istoria mea, similara cu a ta si pentru care gasisem o solutie relativ multumitoare.....
          Multaaaaa vreme eu primeam pe mail instiintari la orice postare care se intampla in sectiunea "Anvelope si jante"....cam 10-12-15 astfel de e-mail-uri zilnic. Am creat un folder in Inbox-ul de la Yahoo si am creat o regula ca toate mail-urile care vin de la forum sa se duca in acel folder, lucru care s-a si intamplat. Avand in vedere ca de la forum nu vin decat foaaaarte rar mail-uri, mai aruncam cate un ochi in acel folder din cand si totul era ok.
          Dpdv tehnic, si Max si vstef_is n-au reusit sa ma scape in nici un fel de acele instiintari, dar atata timp cat se duceau in acel folder nu ma deranjau cu nimic.

Culmea, nu se stie prin ce minune tehnico-forumistica, acele instiintari, la un moment dat au incetat sa ma vina.......

Deci, in concluzie : rabdare, tutun si mult noroc !

PS - Cand se mai inmoaie gerul asta, ne vedem in Piata, la locul nostru....

Comentariu

Salut.Nu stiu daca doar la mine dar cand primesc mailul de notificare la topicul "bilblioteca de bancuri" si accesez linkul respectiv intotdeauna ma redirectioneaza la primul post al acestui topic.
            Ultima editare de Alin; 09.feb.2012, 11:55.

Comentariu

am rezolvat. am facut o alta adresa de email speciala pentru acest forum si acum mesajele pot sa se duca linistite acolo, ca nu le mai deranjeaza nimeni.
              @ Max, @ Astral, @ teddybear, multumesc mult si inca o data scuze pentru deranjul provocat.
              Ultima editare de mac01; 11.feb.2012, 15:37.

Comentariu

Sunt in cautare de anvelope si acum ceva timp (~ 2 saptamani) am vazut pe forum pe cineva care vindea o gama larga de anvelope (printre care si 35-urile pe care le caut eu) cu o denumire a gumelor pe care nu o mai auzisem si pe care de 1 ora folosind functia cautare nu reusesc sa le mai gasesc.E drept ca nu mai stiu nici cine le-a postat iar din cautare ma arunca intr-o gramada de topicuri fara legatura cu anvelopele.Cum ar merge restrangerea rezultatelor si totusi sa gasesti ceea ce a fost postat si are legatura cu ceea ce cauti ?

Comentariu

Da ceva detalii despre ce cauti, incerc sa te ajut.
                  Samurai incepator

Comentariu

cred ca la functia de cautare (avansata) ar trebui bagata cumva optiunea alegerii cautarii doar in mica publicitate.

Cautare Avansata > Search single content type > Cauta in forum
                    In lista asta nu exista mica publicitate
                    Ultima editare de Ovidiu.I; 22.feb.2012, 22:43.

Comentariu

Postat în original de Ovidiu.I Vezi post
                      cred ca la functia de cautare (avansata) ar trebui bagata cumva optiunea alegerii cautarii doar in mica publicitate.

Cautare Avansata > Search single content type > Cauta in forum
                      In lista asta nu exista mica publicitate
                      Da.....e o chestie care ar fi tare folositoare, dar mi-a explicat vstef_is ca din cauza separarii forumului de Mica Publicitate, nu se poate reface chestia asta.....

Comentariu

Rog un moderator sa deschida din nou daca se poate topicul: http://forum.club4x4.ro/showthread.p...nte-ORC-7.5X16
                        pentru ca jantele sunt iar disponibile. Multumesc anticipat.
                        Daca Jeep Rubicon este eroul atunci G Wagen este legenda!

Comentariu

Postat în original de sommelier Vezi post
                          Rog un moderator sa deschida din nou daca se poate topicul: http://forum.club4x4.ro/showthread.p...nte-ORC-7.5X16
                          pentru ca jantele sunt iar disponibile. Multumesc anticipat.
                          Done!
                          Toyota LJ 70
                          Transsylvania Off Road Club
                          www.helpdani.eu

Comentariu

Ori nu ma pricep eu... ori nu mai exista deloc...
                            Daca Jeep Rubicon este eroul atunci G Wagen este legenda!

Comentariu

La mine zice "Invalid Forum specified. If you followed a valid link, please notify the administrator"
                              Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA!
                              Prahova 4x4

Comentariu

Postat în original de sommelier Vezi post
                                Ori nu ma pricep eu... ori nu mai exista deloc...
                                Postat în original de Marse Vezi post
                                La mine zice "Invalid Forum specified. If you followed a valid link, please notify the administrator"

Acum este ok !
                                http://forum.club4x4.ro/showthread.p...nte-ORC-7.5X16

Incercati !

Comentariu

Procesare...
                                X